Про яку операцію російських військ Південно-Західного фронту часів Першої світової війни йдеться в цитованому документі: «У порівнянні з надіями, що покладалися на цей фронт навесні 1916 р., його наступ перевершив усі очікування. Він виконав поставлене завдання — врятувати Італію від розгрому... полегшив становище англійців і французів на фронті, змусив Румунію стати на наш бік і зіпсував усі плани й наміри австро-угорців і німців на цей рік»?
У якому році оприлюднено цитоване звернення до населення західноукраїнських земель: «Не бути більше підневільної Русі! Надбання Володимира Святого, земля Ярослава Осмомисла, князів Данила та Романа, скинувши ярмо, підніме знамено єдиної, великої, неподільної Росії. Звільнені руські брати!.. Не вбачаючи свого щастя в утиску іноземців, як це робили [австрійці], спрямуйте меч свій на ворога, а серця свої зверніть до Бога з молитвою за Росію, за російського Царя!»?
На картосхемі позначено лінію фронту часів Першої світової війни станом на
Прочитайте фрагмент історичного документа. «Під сильним напором польських сил, за браком амуніції та інших матеріалів Галицька армія буде змушена перейти річку Збруч та шукати опору |підтримку| на широких ланах Великої України. Із цих причин командування Галицької армії звертається з проханням до головного Отамана - призначити район виключно для Галицької армії, - де армія змогла б відпочити та впорядкуватися...» До кого з діячів, зображених на фото, зверталося командування Галицької армії?
Проаналізуйте фрагмент історичного документа та виконайте завдання до нього. «...Відчувалася загальна потреба якогось “роз’яснення”, якогось виступу в цій справі [арештів]. Офіційні кола мовчали. Серед тих, хто багато в чому не погоджувався з офіційною національною політикою, не знайшлося кому виступити одверто, принципово й на всю широчінь питання. Тоді довелося взятися за цю справу мені. У вересні–грудні 1965 року я написав, а наприкінці того ж року надіслав на адресу Шелеста й Щербицького працю “Інтернаціоналізм чи русифікація?”, у якій звинувачував КПРС і КПУ в антидемократизмі та проведенні жорсткої русифікації під виглядом інтернаціоналізму». Хто із діячів є автором наведеного уривку документа?
Проаналізувавши статистичні дані про співвідношення між формами власності та галузями промисловості України, виконайте завдання. Таке співвідношення між формами власності й галузями промисловості характерне для періоду
Пам’ятка, зображена на фото, є частиною міської архітектури
Карта-карикатура, зображена на фото, ілюструє події
Напередодні нападу на СРСР А. Гітлер заявив: «Що стосується війни на Сході, то, звичайно, вона буде сувора. Але ні на мить не сумніваюсь в успіху. Передусім я сподіваюсь, що ми зможемо надовго забезпечити собі базу продовольства в Україні. Вона постачатиме ресурси, які нам будуть потрібні...» У якому стратегічному плані було конкретизовано такі заяви нацистського лідера?
Рейди партизанських з’єднань на Правобережну Україну в 1943 р., окрім воєнних цілей, передбачали
Про яку міжнародну організацію йдеться в цитованому документі? «Засідання рекомендує, щоб Українська Радянська Соціалістична Республіка і Білоруська Радянська Соціалістична Республіка були запрошені стати членами-засновниками пропонованої Міжнародної Організації…»
Який захід партійно-радянського керівництва СРСР і УРСР в 1950 — середині 1960-х рр. вплинув на життєвий рівень населення України?
Яке явище радянської дійсності другої половини 1960–1980-х рр. відображає карикатура?
Одне із завдань Української Гельсінської групи — це
Яка подія дала поштовх процесу міжнародного визнання України як незалежної держави?
Яка подія пов’язана із зображеним на ілюстрації діячем?
Фільварок — це форма господарювання
Проаналізуйте візуальні історичні джерела й виконайте завдання. На підставі аналізу цих джерел можна стверджувати, що значні масштаби й інтенсивність явища забезпечено передусім за рахунок
Формування козацької старшини на Запорозькій Січі в ХVІ — на початку ХVІІ ст. відбувалося шляхом
Розгляньте картосхему та виконайте завдання. Бурхливий промисловий розвиток регіону, позначеного на картосхемі штрихуванням, відбувався
Укажіть зміни в соціально-економічному житті Наддніпрянщини, що відбулися в другій половині ХІХ ст. (три відповіді)
Укажіть напрями зовнішньої політики гетьмана Богдана Хмельницького в роки Національно-визвольної війни середини ХVІІ ст (три відповіді)
Рішення Верховної Ради СРСР про передання Кримської області до складу УРСР (три відповіді)
Які судження щодо зображеного плаката є правильними?
«Талон на мило», «Талон на м’ясо»,
«Талон на чай», «Талон на цукор»
«…І навіть у царині балету ми
попереду планети всієї» (три відповіді)
Розгляньте поштову марку. Які судження щодо неї є правильними? (три відповіді)
Що було характерним для соціально-економічного життя України в першій половині 1990-х рр.? (три відповіді)
Укажіть характерні риси нацистського окупаційного режиму в Україні в роки Другої світової війни (три відповіді)
Укажіть головні особливості діяльності Української повстанської армії в 1943-1944 рр. (три відповіді)
Укажіть прізвища «шістдесятників» в українській літературі (три відповіді)
Які факти свідчать про розвиток українознавчих досліджень у ХІХ ст.?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома