Держава, яка була союзником України в 1648 - 1654
З поданих портретів визначте портрет Богдана Хмельницького.
Визначте першу битву Національно-визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої під проводом Б. Хмельницького.
Що є зайвим у логічному ланцюжку: Жовті Води - Корсунь - Зборів - Пилявці?
Столицею Української козацької держави і резиденцією Б. Хмельницького було місто:
Укажіть ім'я одного з найближчих сподвижників Б.Хмельницького та діяча Національно-визвольної війни, рішучі дії якого під час битви під Берестечком врятували від загибелі значну частину козацької армії
У якому уривку джерела йдеться про привід до Національно-визвольної війни середини XVII ст.?
Які битви Національно-визвольної війни середини XVII ст. відбулися впродовж 1649 — 1651 рр.?
Послу якої держави Б.Хмельницький дорікав: «…Я прийняв підданство не для того, щоб робити те, що скажеш… Я з польським королем перед тим бився, щоб вернути свободу собі й козакам…»!
Який варіант заповнення пропусків у поданому нижче твердженні є правильним?
«У жовтні 1656 р. переговори завершилися підписанням ______________ між Річчю Посполитою та ______________________________. Це викликало обурення ___________________________. І він вступає у воєнний союз з Трансільванією та ________________________».
Яка з подій передувала укладенню документа, уривок з якого наведено?
«Щодо кількості війська, бажаючи вигідно використати своїх підданих, усвідомлюючи їх послуги для самого себе і Речі Посполитої, дозволяє й.к.м. 40-тисячний реєстр Війська Запорізького упорядкувати гетьманові того ж війська, щоб він був складений відповідно до договору... Гетьман Війська Запорізького має з підписом своєї руки і [притисненням] військової печатки скласти поіменний реєстр всіх тих, хто буде записаний у козаки, а це для того, щоб козаки залишилися при вільностях козацьких, а всі інші у замках й.к.м. і в шляхетських маєтках своїм панам підлягали».
Під час якої битви Національно-визвольної війни українського народу середини XVII ст. відбувалися події, описані в уривку з історичного джерела: «І ось зібрав Богун своїх полковників на раду. Думали вони, як би вирватися з осади... На раді полковники вирішили навести через річку Плешиву міст, переправити ним на той бік побільше війська, відігнати Лянцкоронського і дати змогу усьому козацтву вийти з облоги...»?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома