Як називається відчуття болю при натискуванні пальцями у лівому реберно-хребетному куті:
Чаші Клойбера виявляють при:
Грижа Майдля це:
Фельдшера викликали в цех з приводу нещасного випадку. Зі слів робітників виявлено, що їх товариш крикнув, впав, почалися судоми. До моменту приходу фельдшера судоми припинились. При огляді: видно, затиснутий в руці оголений електричний провід, що звисає зі станка. Свідомість відсутня. Шкіра бліда. Зіниці на світло не реагують. Першочерговість дій фельдшера.
До здорвпункту принесли робітника К. 40р., рука якого потрапила до транспортеру. Права верхня кінцівка відірвана до ліктьового суглобу. Свідомість збережена, але хворий загальмований. Стан дуже важкий. АТ-80/30 мм.рт.ст. Тони серця чисті, приглушені. Надати невідкладну допомогу.
Потерпілий доставлений на ФАП, скаржиться на біль в ділянці правого стегна, стати на ногу не може, кровотеча, яку зупинив, натиснувши пальцем руки. Об’єктивно: хворий блідий, загальмований. Пульс 120 пошт. за 1 хв., ниткоподібний. АТ 60/80 мм рт. ст. В нижній третині правого стегна сильно кровоточива рана, кров світла. Стегно деформоване, укорочене. Активні рухи неможливі. По черговість дій фельдшера.
Фельдшер прибув машиною “швидкої допомоги” до пацієнта В., 45 років, який отримав опік полум’ям паяльної лампи лівого плечового суглобу. Пацієнт не спокійний, жаліється на біль у руці, просить допомоги. На лівому плечовому суглобі, на зовнішній поверхні частково зірвані пухирі. Окремі ділянки білуватого, мармурового відтінку. Почерговість дій фельдшера.
Молодий чоловік під час прийому їжі раптово схопився за шию, рот відкритий, дихання неможливе, ціаноз, відсутні голос та кашель. Які міроприємства необхідно провести в першу чергу.
У хворого відкритий перелом плеча, із рани пульсуючим струменем витікає кров яскраво-червоного кольору. З чого слід розпочати невідкладну допомогу?
Фельдшера терміново викликали до хворого. Родичі відмітили, що вже 3-4 хвилини як не дихає. Шкіра бліда з ціанотичним відтінком. Серцебиття нема. Зіниці розширені. Як називається такий стан?
Бригада ШМД прибула у навчальний заклад. Студент зі страхом в очах тримався за шию. Шкіра ціанотична. Дихання свистяче, затруднене. Запідозрено стороннє тіло гортані. Які дії слід виконати в першу чергу?
На ФАП доставили потерпілу, яка при падінні поранила собі руку склом. Бліда. В середній третині плеча невелика рана, з якої струменем б’є яскравочервона кров. Назвіть першочергові заходи.
Під час роботи будівельник впав з риштування і вдарився грудною кліткою в дошку, яка стирчала. Негайно викликали фельдшера здоровпункту. Потерпілий стогне. Наявна рана в проекції 4 ребра справа по аксілярній лінії, яку потерпілий прикриває рукою. Задишка. Запідозрено відкритий пневмоторакс. Які негайні дії фельдшера?
Фельдшер ШМД прибув на місце вибуху газу. Протягом 2 діб потерпілого не могли дістати з-під завалу. Балка стіни придавила ліве стегно. При огляді фельдшер відмітив важкий стан потерпілого. Ліва ступня ледь тепла, пальцями рухає. Запідозрено синдром тривалого здавлення. Яка послідовність невідкладної допомоги?
Ви фельдшер ШМД и надавали першу допомогу потерпілому чоловіку, 50років, від ураження електрострумом в стані електролатергії: припинив дію електроструму, виконав тривалу елементарну серцево-легеневу реанімацію, викликав реанімаційну бригаду швидкої медичної допомоги. Оцінити ефективність дій медичного працівника
Ви фельдшер ШМД. Хворий після ДТП має відкритий перелом стегна. Догоспітальні дії фельдшера полягають в:
Ви фельдшер ФАПу.У пацієнта 50 років гідраденіт у лівій пахвинній ділянці. Шкіра ділянки гіперемійована, пальпується інфільтрат з розм’якшенням в центрі. Першочергові дії фельдшера:
Ви фельдшер ФАПу. До вас звернувся пациєнт. Скаржиться на переймоподібний біль у животі, нудоту, блювання, затримку газів, стулу. При огляді ви запідозрили перитоніт. Яку надати долікарську допомогу?
Ви фельдшер здоровпункту промислового підприємства, до вас звернувся хворих з опіком. Вкажіть та сплануйте найефективніший елемент першої медичної допомоги на місці події при обмежених опіках 1-2-го ступеня.
Ви фельдшер ШМД, оглядаєте хворого з відкритим переломом кістки стегна та артеріальною кровотечею. Визначити першочерговий обсяг втручань при наданні невідкладної допомоги на догоспітальному етапі:
Чоловік випадково випив 100 мл метилового спирту. Через 2 години відчув нудоту, головний біль, блимання в очах, наростаючу спрагу. Було блювання. Слизові оболонки гіперемійовані, з ціанотичним відтінком, зіниці розширені. Який антидот Ви застосуєте?
Фельдшер діагностував клінічну смерть та розпочав серцево-легеневу реанімацію. Яке повинно бути співвідношення ШВЛ до закритого масажу серця?
Пацієнт 20 років годину тому відчув кинджальний біль в животі, було одноразове блювання. При огляді положення вимушене, блідий, живіт напружений, дошкоподібний, температура тіла підвищується. Що з пацієнтом?
Жінка захворіла 8 годин тому, коли відчула біль в епігастральній ділянці, нудоту. Через деякий час біль змістився в праву половину живота. Було одноразове блювання. При пальпації різкий біль в правій здухвинній ділянці, позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. Ця клінічна картина дозволяє запідозрити:
Швидка допомога викликана додому. Жінка, прибираючи туалет, випадково пролила собі на руку соляну кислоту. При огляді шкіра лівої китиці та передпліччя сірого кольору, місцями пухирі з прозорим вмістом. Надайте медичну допомогу.
Вас викликали в цех до хворого, у якого 30 хв тому виник різкий “кинджальний” біль в епігастральній ділянці, блювання. Хворий лежить на правому боці з приведеними до живота ногами. Об’єктивно: блідий, пульс – 80, АТ 110/70 мм.рт.ст. Живіт втягнутий, різко болісний у верхніх відділах. Ваш діагноз? Ваші подальші дії?
До Вас у здоров пункт звернулася жінка, яка тривалий час перебувала на морозі. Скаржиться на оніміння пальців обидних стоп. Ваш діагноз? Надайте першу медичну допомогу.
Назвіть етапи допомоги при відкритому переломі стегна.
Назвіть етапи надання допомоги при вивиху плеча.
Назвіть абсолютну ознаку перелому.
Назвіть абсолютну ознаку вивиху.
Фельдшер здоровпункту промислового підприємства під час огляду столяра виявив у середній третині плеча рану, з якої виділяється пульсуючим струменем яскраво-червона кров; АТ-80/50мм.рт.ст., Ps-120/хв. Назвіть метод тимчасової зупинки кровотечі.
Назвіть послідовність дій фельдшера на догоспітальному етапі надання невідкладної допомоги при синдромі тривалого роздавлювання нижніх кінцівок.
Під час надання долікарської допомоги при переломах і пораненнях щелеп першим заходом має бути:
Хворий, 27 років, впав на витягнуту праву верхню кінцівку. Скаржиться на біль, неможливість активних рухів на різке обмеження пасивних рухів у правому плечовому суглобі. Під час огляду: правий плечовий суглоб деформований, його контури згладжені, є параартикулярний набряк. Ушкоджене плече довше. На місці головки правого плеча – западина. Поставте діагноз.
Хворий , 67 років, впав з висоти. Скаржиться на більу ділянці верхньої третини стегна. Під час огляду констатують набряк у ділянці лівої пахвинної складки, незначне вкорочення і зовнішній поворот кінцівки. Навантаження на вісь кінцівки болюче. Поставте діагноз:
Підшкірна емфізема - це:
Розлите гнійне запалення поверхневої або глибокої клітковини шиї називається:
Для гастродуоденальної кровотечі характерно
У разі розриву тонкої кишки розвивається
На місці дорожньо-транспортної пригоди виявлено потерпілу без свідомості, без дихання. Пульс і АТ не визначаються, зіниці на світло не реагують. Який термінальний стан у потерпілої?
У пацієнта якого звільнили після обвалу спостерігається блідість шкірних покривів, ціаноз нігтів пальців ноги, вм’ятини на ділянках найбільшого здавлення, пульсація на нозі різко ослаблена. Вкажіть, що у пацієнта:
У пацієнта 31-го року після проведення біологічної проби при переливанні крові з’явилися занепокоєння, загрудинний стискаючий біль, страх, холодний піт, блідість шкірних покривів та оперізуючий біль в поперековій ділянці. Незалежні втручання фельдшера?
Хвора 28 років в наслідок ДТП отримала закриту травму живота. Об’єктивно: бліда, АТ – 90/50 мм рт ст., пульс – 116 уд/хв, притуплення перкуторного звуку у відлогих відділах живота, болісність при пальпації лівої підреберної ділянки, позитивний симптом “Івана – покивана”. Яку допомогу надає фельдшер ШМД:
Хвора, яку корова вдарила у нижню частину живота, скаржиться на сильний біль у животі. При огляді: бліда, загальмована, вираз обличчя страждальницький. Пульс – 110 уд/хв, слабкий, АТ – 90/60 мм рт.ст. Черевна стінка від лобка до пупка розірвана, із рани виступають прикриті сорочкою петлі тонкої кишки, що випали. Тактика фельдшера ШМД:
Фельдшера ФАПу запросили до хворого 44 років, який скаржиться на сильний оперезуючий біль у верхній половині живота, нудоту, багаторазове блювання, яке не приносить полегшення, здуття живота. Жінка хворого стверджує, що напередодні він приймав алкоголь і гостру їжу. При огляді: стан тяжкий, язик сухий, живіт м’який, різко болісний в епігастральній ділянці, позитивні симптоми Воскресенського, Мейо-Робсона. Фельдшер запідозрив:
У шахтаря внаслідок аварії права нижня кінцівка була придавлена породою протягом двох годин. При огляді: кінцівка набрякла, шкіра бліда, пульсація на артеріях різко ослаблена. Першочергові дії фельдшера оздоровчого пункту:
Пацієнт 40 років після падіння з драбини скаржиться на біль у грудній клітці, задишку. При аускультації – відсутнє дихання у правій половині грудної клітки, перкуторно тимпаніт. В якому положенні і куди слід транспортувати пацієнта фельдшеру ШМД:
Чоловік 35 років в бійці отримав удар по голові, знепритомнів. На час прибуття фельдшера швидкої допомоги постраждалий без свідомості, в ділянці скроневої кістки забита рана 4х5 см, сильно кровоточить; кровотеча та лімфорея з вух та носа. Який стан визначить фельдшер в діагнозі?
До фельдшера ФАПу доставили чоловіка 43 років, який 15 хвилин тому отримав травму грудної клітки. Загальний стан постраждалого тяжкий, турбує гострий біль у грудній клітці, задишка, дихання утруднене, поверхневе, під час вдиху повітря засмоктується через рану в плевральну порожнину, під час видиху краї рани змикаються. Обличчя бліде, з ціанотичним відтінком, пульс частий, артеріальний тиск знижений, наростає підшкірна емфізема. Який стан визначить фельдшер в діагнозі?
До фельдшера звернулась жінка 37 років, яку турбує переймоподібний біль у поперековій ділянці справа, що ірадіює по ходу правого сечовода у пахову ділянку та зовнішні статеві органи. Біль виник раптово після фізичного навантаження. Жінка збуджена, не знаходить собі місця, кричить. При обстеженні – болючість у правому підребер’ї, позитивний симптом Пастернацького справа. Який стан визначить фельдшер в діагнозі?
У хворого 40 років є підозра на перелом у шийному відділі хребта внаслідок ДТП. На час прибуття фельдшера швидкої допомоги він знаходиться в салоні автомобілю. Які першочергові дії фельдшера по організації надання допомоги?
Чоловік, пірнаючи у річку, захлинувся водою. Його було вчасно витягнуто з води. Об`єктивно: загальний стан важкий, помірний ціаноз обличчя, пульс і дихання відсутні. Який комплекс заходів треба вжити фельдшеру швидкої допомоги на догоспітальному
етапі?
Хворий 78 років , під час огляду в фельдшером швидкої допомоги раптово знепритомнів, дихання відсутнє, пульс на сонних артеріях не визначається. При спробі забезпечити прохідність дихальних шляхів для проведення штучного дихання фельдшер встановив, що запрокидування голови хворого майже неможливе у зв`язку з малорухомістю шийного відділу хребта. Які додаткові дії необхідно виконати за цих обставин?
Ви надаєте першу медичну допомогу потерпілому після ДТП, у якого відмічається деформація в середній третині стегна, патологічне вкорочення лівої нижньої кінцівки. Які засоби для транспортування його в травматологічне відділення ви використаєте?
Об'ємом невідкладної допомоги при травмі хребта буде:
По дорозі на роботу чоловіка збив автомобіль. При огляді фельдшер виявив: відсутність свідомості, зіниці реагують на світло. Шкіра бліда, дихання рідке і поверхневе. Пульс слабкий,частий. АТ 90/50 мм.рт.ст. З рота,носа та вух витікає кров. Що з хворим?
Перша допомога при відкритому пневмотораксі:
Невідкладна допомога хворому з перфорацією виразки шлунка:
Дві хвилини тому робітник отримав удар електричним струмом. Хворий непритомний, пульс над сонною артерією не визначається, зіниці розширені, не реагують на світло. Дії фельдшера:
На травмпункт доставлений чоловік 25 років, що з ним сказати не може, рот широко відкритий, нижня щелепа висунута вперед. Відмічається слинотеча. Травму отримав під час бійки. Який найбільш вірогідний діагноз?
Виклик фельдшера до потерпілого. Стан важкий. На передній черевній стінці рана довжиною 5 см, яка помірно кровоточить, з рани випала петля тонкого кишківника. Дії фельдшера:
Чоловік, 70 років, скаржиться на розпираюче відчуття у надлобковій ділянці, неможливість випорожнити сечовий міхур вже протягом 6-ти годин. Місяць тому в нього діагностовано аденому передміхурової залози. Який стан у хворого запідозрить фельдшер?
Вас викликала на ДТП. Постраждала 30 років, без свідомості, шкіра бліда, пульс 130 в 1 хвилину, АТ -70/30 мм. рт. ст., живіт напружений. Яку допомогу Ви будете надавати?
Які препарати будете вводити хворому з черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку? АТ – 170 /80 мм. рт. ст., Рs - 80.
Яка невідкладна допомога при перфоративній виразці шлунка?
У пацієнта Г. 12 років, в 6 годин тому виник біль у надчеревній ділянці, який перемістився у праву здухвинну ділянку, була одноразова блювота, температура тіла 37,2 С. М’язи в здухвинній ділянці напружені, виражений симптом Щоткіна-Блюмберга. Поставте попередній діагноз?
Вас викликали до пацієнта, 45 років, із сильним болем у правій поперековій ділянці, іррадіацією в стегно. Пацієнт збуджений, не знаходить собі місця. Живіт м’який, болючий в правій ділянці, симптом Щоткіна – Блюмберга негативний, симптом Пастернацького різко позитивний справа. Поставте попередній діагноз.
Потерпілий збитий автомобілем. В нижній третині правої гомілки спостерігається рвана рана, з якої пульсуючої цівкою витікає яскраво- червона кров. Вкажіть найбільш ефективний метод спинення кровотечі в даному випадку.
Чоловік 60 років скаржиться на гнійні виділення з лівої половини носа, головний біль, важкість в ділянці лівої щоки, підвищення t тіла до 37,5°. Хворіє протягом тижня, захворювання пов’язує з переохолодженням. Об’єктивно: болючість при пальпації лівої щоки, набряк та гіперемія слизової оболонки лівого середнього носового ходу. Визначити діагноз.
У хворого шлунково – кишкова кровотеча, АТ 80/40 мм рт.ст., пульс 110 пошт/ хв., обличчя бліде. Яке положення необхідно надати даному хворому?
Що в першу чергу треба зробити при відкритому переломі кісток з артеріальною кровотечею?
Пацієнту з відкритим переломом стегна в нижній третині, ускладненим артеріальною кровотечею, при надані першої допомоги провели тимчасову зупинку кровотечі за допомогою джгута. Що буде наступним етапом у наданні невідкладної допомоги цьому пацієнту?
До Вас звернулася жінка, яка щойно отримала опік крутим окропом лівої кисті та передпліччя, скаржиться на сильний біль. При огляді: на тильній поверхні лівої кисті та передпліччя пухирі, наповнені прозорою рідиною, шкіра гіперемована, набрякла. Яке сестринське втручання є доцільним на догоспітальному етапі?
Під час зіткнення автомобілів пацієнт 31 року був затиснутий в машині. В свідомості. Скаржиться на сильний біль в ділянці тазу, відсутність виділення сечі. При огляді: в ділянці тазу деформація. В якому положенні слід транспортувати пацієнта в медичний заклад?
У хворого в стані клінічної смерті проводиться штуч-на вентиляція легень методом “з рота до рота” та непрямий масаж серця. Фельдшер звернув увагу на те, що повітря не проходить в дихальні шляхи хворого, а його голова та тулуб знаходяться в одній площині. Яка причина неефективності дихання в данній ситуації?
Фельдшер ФАПу під час проведення непрямого масажу серця відчув характерний хруст, що свідчить про перелом ребра. Його подальші дії:
До пацієнтки, 20 років, яка страждає на наркоманію, виїхала бригада ШМД. При огляді: свідомість відсутня, ціаноз, брадіпное, брадікардія. Що терміново показано хворому?
Ви фельдшер ШМД Вас викликали на ДТП до пацієнта із черепно-мозковою травмою. Для зменшення набряку мозку під час транспортування пацієнта в стаціонар Ви застосуєте:
До приймального відділення звернувся пацієнт, який у домашніх умовах лікувався з причини фурункула верхньої губи. Під час ходьби в нього з’явилися головний біль, двоїння в очах, нудота, блювання. Яке ускладнення гнійної інфекції виникло в пацієнта?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома