Історик, мав псевдо “Старець”, ідейний натхненник українського національного руху, з березня 1917 року – голова Української Центральної Ради. Його найважливіша наукова праця – “Історія України-Руси” в 10 томах. Над нею з перервами працював 38 років.
Нащадок одного з найстаріших козацькошляхетських родів України. Останній гетьман України. За його правління було налагоджено дієздатну адміністративну систему управління, розбудовувалися освіта, наука, державний апарат.
Адвокат, ідеолог українського націоналізму, організатор війська, автор брошури “Самостійна Україна”. “Українська національна думка мусить обнімати всіх українців, де б вони не проживали, на всій Україні, без огляду на державні кордони…”
“Лікар людських душ”, найпопулярніший драматург, публіцист, автор тритомної праці “Відродження нації”, заступник голови Української Центральної Ради, перший голова Генерального Секретаріату, голова Директорії УНР.
Уродженець Седнева, де в батьківській садибі гостював Тарас Шевченко. Голова Ради Міністрів і міністр внутрішніх справ часів Гетьманату, прислужився відкриттю посольств і консульств Української Держави у 20 країнах світу, Національного архіву, Національної бібліотеки, Української академії наук.
Президент Західноукраїнської Народної Республіки, який згодом став її диктатором. Від 1919 року – в еміграції, де продовжив боротьбу за відновлення незалежності ЗУНР, очолював уряд в екзилі.
Впізнайте історичну особу за описом:
Діяч, що став символом українського визвольного руху. Головний отаман Армії УНР. Голова Директорії УНР. Очільник української держави в найскладніший її період.
Вкажіть світлину, на якій зображено Євгена Коновальця - засновника Організації українських націоналістів, що об’єднала ветеранів визвольного руху 1917–1921 років і молоде покоління борців за незалежність України.
Український генерал, військовий міністр УНР. Здійснив Перший Зимовий похід Армії УНР 1919–1920 років, яким урятував армію від остаточної катастрофи.
Нащадок однієї із наймогутніших династій Європи – Габсбургів Лотрінгенів, свідомо обрав належність до української нації. Від 1917 року взяв участь у збройній боротьбі УНР. Переслідувався радянською владою за зв’язки з ОУН. Загинув у Лук’янівській в’язниці Києва.
Режисер-революціонер з когорти Розстріляного відродження. Засновник шести українських театрів (у тому числі з політичних в’язнів на Соловках), з яких найвідоміший – “Березіль”.
Отаман селянського повстанського руху, столицею якого було Гуляйполе. Голова Революційної повстанської армії. Один із лідерів анархістського руху в Україні.
Його “Щедрик” став символом Різдва у всьому світі. Композитор, котрий зафіксував і вдихнув нове життя у старовинні народні пісні, за це і за підтримку української державності був застрелений чекістом у батьківському домі.
Перша жінка-офіцер, хорунжа та командирка стрілецької чоти Українських січових стрільців, учасниця Листопадового зриву, вояк Галицької армії, науковець та викладач, в’язень мордовських таборів, матір відомого українського історика Ярослава Дашкевича.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома