Оберіть лікарський засіб, необхідний для профілактики пролежнів (покращення кровообігу)
Фельдшер ШМД приїхав на виклик до пацієнта В. 67 років. При огляді: у пацієнта відсутні рефлекси на зовнішні подразники, спостерігаються розлади функцій органів дихання та серцево-судинної системи. Назвіть стан пацієнта
Фельдшер ШМД приїхав на виклик до пацієнтки з нападом бронхіальної астми.
Пацієнтка сидить, спираючись руками в край ліжка. Як називається таке положення пацієнтки?
При проведенні профілактики виникнення пролежнів фельдшер пам’ятає, що пацієнту змінювати положення в ліжку потрібно кожні:
Фельдшером ШМД до приймального відділення доставлений пацієнт (три години тому було блювання у вигляді "кавової гущі"). Суб’єктивно відчуває себе задовільно, може рухатись самостійно. Як транспортувати пацієнта до відділення?
Як називається положення пацієнта в ліжку, при якому він самостійно не може змінити свого положення?
Для оброблення очей необхідно застосовувати:
При огляді пацієнта, фельдшер в ділянці лопаток виявив почервоніння, яке не зникає після припинення тиснення. Оцініть ступінь утворення пролежнів.
Яку мінімальну кількість балів враховує фельдшер при проведенні оцінки ризику розвитку пролежнів за шкалою Нортон?
При огляді тяжкохворого пацієнта фельдшер ФАПу помітив у ділянці крижової кістки інтенсивне почервоніння шкіри, утворення пухирців. Яким розчином слід обробити уражену ділянку:
На ФАП звернувся пацієнт з приступом бронхіальної астми. Вкажіть, яке положення необхідно надати пацієнтові?
Фельдшер ШМД був викликаний до пацієнта з підозрою на інфаркт міокарда. Вкажіть вид транспортування пацієнта до стаціонару?
Фельдшер навчає молодшу медичну сестру дезінфікувати підкладне коло:
Жінка, 40 років, знаходиться на лікуванні в кардіологічному відділенні з діагнозом гіпертонічна криза, лікар заборонив їй вставати з ліжка. Тому медична сестра відділення при потребі подавала хворій судно.
У якому розчині потрібно дезінфікувати судно після кожного застосування?
У пацієнта К., 60 р. який знаходиться на тривалому суворому постільному режимі, внаслідок чого є ризик виникнення пролежнів в ділянці крижової кістки. З метою профілактики пролежнів ділянку тіла доцільно обробляти:
У терапевтичне відділення госпіталізують пацієнтку К. 43 років, із діагнозом „пневмонія”. Пацієнтка скаржиться на постійну виражену задишку, біль в грудній клітці, помірний кашель. При огляді пацієнт займає в ліжку напівсидяче положення. Як називається таке положення пацієнта?
Пацієнт лежить у тому положенні, яке йому надали, не може самостійно повертатись, піднімати голову, верхні та нижні кінцівки. Яке положення в ліжку займає пацієнт?
Пацієнт, 63 роки, чотири тижні тому потрапив в нейрохірургічне відділення після тяжкої черепно-мозкової травми. Хворому призначено суворий ліжковий режим. В області лопаток, хребта, ліктів та п’яток відмічається неглибоке порушення цілостності шкіри, стійка гіперемія, відшарування епідермісу, мокнуття. Який засіб необхідно застосувати для обробки шкіри в уражених місцях?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома