Коли починаються події, описані в романі?
Куди наближалися двоє подорожніх з Білгородського шляху?
Де зупинилися подорожні за 2-3 версти від Києва?
Упізнай героя за цитатою: "Був тяжко грошовитий, да й веселий пан із козацтва, що збагатилося за десятилітню війну з ляхами"
Упізнай гнроя за цитатою: "Був собі дідусь такий мізерний, мов зараз тілько з неволі випущений: невеличкий, похилий, очі йому позападали й наче до чого придивляються, а губи якось покривилися, що ти б сказав - він і зроду не сміявся. У синьому жупанкові, у старих полотняних шароварах, та й те на йому було, мов позичене".
Упізнай героя за цитатою: "Сидів він зимовником серед дикого степу на Низу, узявши собі за жінку бранку туркеню; проповідував він слово правди Божої рибалкам і чабанам запорозьким; побував він на полі й на морі з низовцями; видав не раз і не два смерть перед очима да й загартовався у воєнному ділі так, що як піднявся на ляхів Хмельницький, то мав з його велику користь і підмогу. Ніхто краще його не ставав до бою; ніхто не крутив ляхам такого веремія".
Упізнай героя за цитатою: "Темний він був на очі, а ходив без проводиря; у латаній свитині й без чобіт, а грошей носив повні кишені. Що ж він робив із тими грішми? Викупляв невольників із неволі. Іще ж до того знав він лічити всякі болісті й замовляти всякі рани"
Хто гетьманував на Правобережній Україні?
Між ким почався розподіл влади на Лівобережній Україні? (2 відповіді)
Через що почалася "війна" між Іваном Брюховецьким та Яковом Сомком?
Про що так сказав Василь Невольник: "Переведеться ж, видно, ні нащо славне Запорожжє, коли такі гетьмани настали!"
Куди насправді і з якою метою прямував полковник Шрам? (2 відповіді)
Чому городове козацтво на старшину "важким духом дихає" і хто на це підбурює? (2 відповіді)
Хто такі прощальники?
Вгадай героя за описом: "Первий запорожець був здоровенний козарлюга. Пика широка, засмалена на сонці; сам опасистий; довга густа чуприна спадала на ухо, як кінська грива; уси довгі, униз позакручувані, аж на жупан ізвисали; очі так і грають, а чорнії густії брови аж геть піднялися над тими очима.."
Вгадай героя за описом: "Був воїн уроди, возраста й красоти зіло дивної": був високий, огрядний, кругловидий, русявий; голова в кучерях, як у золотому вінку; очі ясні, веселі,як зорі; і вже чи ступить, чи заговорить-то справді по гетьманськи!"
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома