Визначте, які події описані в історичному творі Пантелеймона Куліша «Чорна рада»?
Жанр «Чорної ради» Пантелеймона Куліша:
Укажіть провідну ідею твору П. Куліша «Чорна рада»:
Новаторство П. Куліша полягає в тому, що він:
Послідовність розгортання подій у творі...
«…Був тяжко грошовитий да й веселий пан із козацтва, що збагатилось за десятилітню війну з ляхами. Річ тут про Богдана Хмельницького, як він років з десяток шарпав з козаками шляхетних ляхів і недоляшків. От тоді-то й <…> доскочив собі незчисленного скарбу, та після війни й сів хутором коло Києва» .
Про кого у романі П.Куліша „Чорна рада” сказано: „Ще, може, звіку не сходились на сих полях такії два рубаки, одної сили, одної хисти одного завзяття”
У романі "Чорна рада" П. Куліша порушено всі вказані проблеми, КРІМ
Хто з героїв мужньо приймає смерть, відмовившись відможливого порятунку, бо «погибає Україна!»:
Хоробрий лицар, бунтарської і дещо химерної вдачі, не має корисливих інтересів, прагне до незалежності, відчайдушних вчинків і козацького побратимства. Це
Наскрізним у "Чорній раді"є образ
До Сомка у глибку пробирається Кирило Тур з метою
Укажіть, у якому громадсько-політичному об’єднанні працювали Т. Шевченко і П. Куліш:
Історичним джерелом, використаним П. Кулішем у сюжеті роману «Чорна рада», став:
Вказати рік, коли було створено роман Пантелеймона Куліша «Чорна рада»:
Вкажіть центральний конфлікт роману П. Куліша «Чорна рада»:
Підназва роману «Чорна рада» Пантелеймона Куліша:
Викупляти з неволі козаків уважав своїм призначенням..
Справжнє прізвище Шрама...
Де відбувалася "чорна" рада?
Хто з героїв не є історичною особою?
На "чорній" раді за гетьмана було обрано...
Послідовність розгортання подій у творі...
Кого описано у наступній цитаті: "по одежі та сивій бороді, сказать би, піп, а по шаблюці під рясою, по пістолях за поясом і по довгих шрамах по виду - старий козарлюга"
Назвіть персонажа, про якого йдеться в цитованих рядках.
«…Був високий, огрядний собі пан, кругловидий, русявий; голова в кучерях, як у золотому вінку ; очі ясні, веселі, як зорі…»
«Сидів він зимовником серед дикого степу на Низу, взявши собі за жінку бранку туркеню ; проповідував він слово правди божої рибалкам і чабанам запорозьким ; побував він на полі й на морі з низцями ; видав не раз і не два смерть перед очима да й загартовався у воєнному ділі так, що як піднявсь на ляхів Хмельницький, то мав з його велику користь і підмогу»
«Темний він був на очі, а ходив без поводиря; у латаній свитині і без чобіт, а грошей носив повні кишені. Що ж робив з тими грішми? Викупляв невольників із неволі. Іще ж до того знав лічити усякі болісті і замовляти усякі рани. Може, він помагав своїми молитвами над недужим, а може, і своїми піснями; бо в його пісня лилась, як чари, що слухає чоловік і не наслухається. За теє-то за все поважали його козаки, як батька; і хоч би попросив у кого останню свитину з плечей на викуп невольника, то й ту б йому оддав усякий »
«Пика широка, засмалена на сонці; сам опасистий; довга , густа чуприна, піднявшись перше вгору, спадала на ухо, як кінська грива; уси довгі, униз позакручувані, аж на жупан ізвисали; очі так і грають, а чорні, густі брови аж геть піднялись над тими очима, і – враг його знає – глянеш раз: здається, супиться, глянеш удруге: моргне довгим усом так, наче зараз і підніме тебе на сміх»
«…Був козак не дитина: мав батькову постать і силу, ворочав важкою шаблюкою, як блискавкою, а хисткий і проворний, як сугак на степу »
«Чоловічок сей був у короткій старенькій свитині, у полотняних штанях, чоботи шкапові попротоптувані – і пучки видно. Хіба по шаблі можнабуло б догадуватися, що воно щось не просте: шабля аж горіла од золота, да й та на йому була мов чужа. І постать, і врода в нього була зовсім не гетьманська»
Слова «Як треба рятувати Україну, байдуже мені і літа, й рани. Обновиться яко орля юность моя» належать
Кого з героїв роману П. Куліша «Чорна рада» стосується характеристика
Здобувши владу, він жорстоко розправився з тими, хто підтримував Сомка ?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома