"Хіба ми ріжемо? — ледве вимовив, перевівши дух: — ми тільки рівняємо багатих з бідними..." Так виправдовує свої вчинки...
Хто співав пісню "Зелений байраче на яр похилився; Молодий козаче, чого зажурився?.."
Хто казав про Чіпку: "Хіба його не видно й спершу було, що він чоловік путящий? Чи до роботи, чи до майстерства — до всього вдався"
Хто казв про Чіпку: "От, дивись: таки будуть люди з цього Чіпки! Оце одружиться, а жонатому, звісно, вже не те, що парубкові"
Хто казав: "Та праці нігде приложити!.. І те — чуже, і того — не можна, й того — не роби!.. Ніяк рук зачепити... Кривда кругом, скрізь неправда..."
Про кого це: "Він чесною працею, своїми мозоляними руками надбав те, що має в господі. Він і тепер не лежить: рано встає, пізно лягає. Він не паніє, як другі, а сам веде до ладу своє хліборобське діло..."
"Люди стали його знати, поважати й шанувати, бо іноді ставав декому й у помочі. Хоч він не любив тепер розкидатись, а при нужді чоловікові поможе". Це про
Хто "радий, що довелося направити громаду на добру стежку. У його серці закльовувалось щось нове: йому хотілося, щоб громада його послухала; в голові промайнула думка, що він порядкує на громаді, веде її вперед, усіма верховодить..."
Хто "лагодився громаді служити, збирався добро робити; грів у серці сам собі нишком, потай уже й жінки, голубку-надію — давнє забути і слід його загладити... А вийшло так... що — де знайшов шану, там загубив спокій і... долю!"
"Гаряча мова розпалила гарячу кров; засвітив огонь у його старих очах — і він написав Чіпці жалобу. Хоч тряслася рука старого писаки, хоч бризкало перо, — одначе з-під його отрута на папері зосталася. Вилив у жалобі всю свою злість, що накипала довгі роки". Це про...
Хто вона: "...пишна, горда. Як тільки оселилася, зараз почала все на свій лад перевертати, господарством заправляти. І те — не так, і друге — не до ладу, і третє — не на своїм місці стоїть"
"Якесь лихо з самого малку мене окривало, — з самого малку воно вчепилося за мене, ніяк я від його ні одіб'юся, ні одгребуся! Як той ірод, залізло в саму душу та й душить, та й вадить, та й каламутить усім..." Хто так нарікав на свою долю
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома