При обстеженні хворого, що страждає виразковою хворобою шлунка, встановлено, що шлункова секреція досягає максимуму через 5 хвилин після прийому їжі, а спад її настає через 1 годину 25 хв. Який тип шлункової секреції у цього хворого?
У хворого, що переніс 5 років тому резекцію шлунка, розвинулась В12- фолієводефіцитна анемія. Який механізм є провідним у розвитку такої анемії?
Лікар-стоматолог при обстеженні ротової порожнини чоловіка, який 5 років тому назад, переніс операцію видалення шлунка, виявив атрофічно-запальні процеси слизової оболонки ротової порожнини, ясен, язика. Чим обумовлені зміни слизової оболонки ротової порожнини хворого?
При профілактичному огляді дітей у закарпатському селищі у багатьох знайдено множинний карієс. З недостатністю якого елементу в їжі можна пов’язати розвиток карієсу?
У пацієнта, який тривалий час курить, при обстеженні виявлено виразку шлунку і багаточисленні ураження зубів карієсом. Вкажіть найбільш вірогідну причину ураження зубів.
У хворого 42 років скарги на болі в епігастральні ділянці, блювоту; блювотні маси кольору “кофейної гущі”; мелена. В анамнезі - виразкова хвороба шлунку. При огляді: шкірні покриви бліді, частота серцевих скорочень 110 уд/хв; АТ–90/50 мм.рт.ст. Аналіз крові: еритроцити – 2,8х1012/л, Лейкоцити – 8х109/л, гемоглобін 90 г/л. Вкажіть найбільш ймовірне ускладнення, яке виникло у хворого?
Через рік після субтотальної резекції шлунку з приводу виразки малої кривизни виявлені зміни в аналізі крові: анемія, лейкоі тромбоцитопенія, КП-1,3; наявність мегалобластів та мегалоцитів. Дефіцит якого фактора призводить до цих змін?
У новонародженої дитини на 5-6 добу з'явилися часті рідкі випорожнення, ознаки інтоксикації, розвинулося зневодненняння. Перехід на штучне годування кисломолочними сумішами привело до зникнення вказаних явищ. Зроблено висновок про вроджену недостатність лактози. Який процес при цьому був порушений у дитини?
У жінки 67 років, яка тривалий час страждала на холецистит, після їжі раптово виник різкий біль у верхній частині живота, нудота, блювання. Встановлено діагноз – гострий панкреатит. Що є основною ланкою патогенезу цього захворювання?
Синдром мальабсорбції це
У хворого з виразковою хворобою шлунка має місце порушення рівноваги між факторами агресії та захисту. Який з перелічених факторів сприяє розвитку виразки шлунка?
Тварину утримували на карієсогенній дієті. Який фактор є визначальним у розвитку карієсу зубів при моделюванні цієї патології?
Чоловік 20 років, який приймав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, захворів на пародонтит. Який етіологічний фактор є найбільш важливим у розвитку цієї патології?
У хворого на пародонтит патологічний процес поступово прогресує. Який патогенетичний фактор є провідним у поширенні запального процесу?
. У тварини відтворили карієс. Який компенсаторний механізм є найважливішим при розвитку цього захворювання?
У хворого на запалення трійчастого нерва останніми роками прогресує пародонтит. Який фактор є головним у розвитку пародонтиту?
У хворого жовтяницею в крові підвищений вміст прямого білірубіну, жовчних кислот, у сечі немає стеркобіліногену. При якій жовтяниці можлива наявність таких ознак?
У юнака 16 років через місяць після повернення з Криму раптово з’явились головний біль, сильна слабкість з одночасним підвищенням температури до 390С, що утримувалась 3 доби. Далі загальний стан значно покращав, збереглися лише поганий апетит та нудота, тупий біль у правому підребер’ї, сеча стала темною, кал - світлим. Об’єктивно: печінка + 4 см, в крові: загальний білірубін 89 ммоль/л, переважає непрямий, АЛАТ підвищена в 40 разів. Який з діагнозів найбільш імовірний?
. У новонародженого із гемолітичною хворобою розвинулась енцефалопатія. Збільшення якої речовини в крові спричинило ураження ЦНС?
До лікаря звернувся пацієнт з приводу пожовтіння склер і шкіри. При обстеженні не виявлено енцефалопатії та ознак холемічного і ахолічного синдромів. Яка жовтяниця розвинулась у цього пацієнта?
У хворого після отруєння грибами з’явилося жовте забарвлення шкіри та склер, темний колір сечі. Який пігмент спричинює забарвлення сечі у хворого на гемолітичну жовтяницю?
У пацієнта діагностовано цироз печінки, який супроводжується асцитом та загальними порушеннями гемодинаміки. Розвиток якого патологічного синдрому визначає ці порушення?
Хвора 48 років поступила у клініку із скаргами на слабість, дратівливість, порушення сну. Шкіра, склери жовтого кольору. У крові – прямий білірубін, холемія; кал – ахолічний;сеча – темного кольору. Яка жовтяниця має місце у хворої?
У хворої відмічається підвищення температури, катаральні явища. Для лікування використала ріфампіцин. Полегшення не натсупило. Дільничний лікар виявив жовтушне забарвлення шкіри, склер. Лабораторно виявлено: у крові – прямий і непрямий білірубін; вдвічі збільшений рівень трансаміназ. У сечі – білірубін, уробілін. Кал – слабо забарвлений. Для якої жовтяниці це характерно?
Хвора з хронічним гепатитом скаржиться на підвищення чутливості до барбітуратів, які раніше переносила без симптомів інтоксикації. З порушенням якої функції печінки пов’язано це найбільш імовірно?
У хворого 25 років є жовтяниця при якій шкірні покриви набули жовто-зеленого забарвлення, також з’явився шкірний свербіж, кал гіпохолічний, пальпується жовчний міхур. Яке найбільш імовірне походження жовтяниці?
. Хворому 25 років встановлений діагноз хронічного гепатиту. Хворий скаржиться на втрату маси тіла на 10 кг протягом 2 місяців. Об'єктивно: шкіра суха, лупиться, бліда з жовтуватим відтінком, дрібноточкові крововиливи на шкірі, кровоточивість ясен. Про порушення якої функції печінки свідчать дрібноточкові крововиливу і кровоточивість ясен?
Хлопчику 15 років встановлено діагноз гострого вірусного гепатиту. Дослідження якого показника необхідно провести для підтвердження гострого ураження печінкових клітин?
У хворого розвиток гострого панкреатиту супроводжується порушенням прохідності загальної жовчної протоки. До якого патологічного процесу це може призвести?
. Який провідна ланка в розвитку енцефалопатії при печінковій недостатності?
У хворого діагностовано асцит; набряків в інших ділянках тіла немає; на животі виступають крупні судини синюшного відтінку. Яка патологія має місце у хворого?
При печінковій недостатності може розвиватися артеріальна гіпертензія. Який із факторів обумовлює в таких випадках підвищення артеріального тиску?
У хворого з цирозом печінки скарги на загальну слабкість, задишку. Виявлено: зниження артеріального тиску,асцит, розширення поверхневих вен передньої стінки живота,спленомегалію. Яке порушення гемодинаміки спостерігається у хворого?
У хворого з жовтяницею відзначаються дратівливість, головний біль, розлади сну. Об'єктивно: пульс-54 уд /1хв, АТ-90/60 мм рт ст.; згортання крові знижене; на шкірі сліди розчухувань. Дією якого компоненту жовчі обумовлені описані явища?
У працівниці хімічного підприємства, що перенесла отруєння, виявлено збільшення в плазмі крові концентрації загального білірубіну за рахунок непрямого; в калі і сечі – високий вміст стеркобіліну. Рівень прямого білірубіну в плазмі крові знаходиться в межах норми. Про який вид жовтяниці можна подумати?
В розвитку набряку при ураженнях печінки основну роль відіграє:
У хворого внаслідок отруєння сулемою має місце пошкодження нирок з розвитком протеїнурії і глюкозурії. Який відділ нефрону зазнає найбільшого ушкодження при даному патологічному процесі?
Хвора 35 років скаржиться на біль в попереку. В аналізу сечі: білок – 5 г/л, еритроцити – 2-3 в полі зору, лейкоцити - 20-30 в полі зору. При бактеріальному посіві виділена кишечна паличка. Для якої патології характерні ці зміни?
У хворого віком 58 років, що поступив до клініки з гострою серцевою недостатністю, спостерігалось зменшення добової кількості сечі – олігурія. Який чинник міг спричинити це явище?
У хворого 30 років, який потрапив до кліники з діагнозом “гострий гломерулонефрит”, спостерігалась протеінурія. Які порушення в організмі спричинили це явище?
У хворого 30 років, який потрапив до кліники з діагнозом “гострий гломерулонефрит”, спостерігалась протеінурія. Які порушення в організмі спричинили це явище?
У дитини 5 років через 2 тижня після
перенесеної ангіни виник гострий дифузний
гломерулонефрит, що характеризувався
олігурією, протеїнурією, гематурією,
гіперазотемією, артеріальною гіпертензією,
набряком. Порушення якої функції нирок
найбільш суттєве для виникнення
цих порушень?
У результаті порушення техніки безпеки відбулося отруєння сулемою (хлоридом ртуті). Через 2 дні добовий діурез склав 620 мл. У хворого з'явилися головний біль, блювота,судоми, задишка, у легеняхвологі хрипи. Як називається таке порушення функції нирок?
Масивне тривале роздавлювання м'яких тканин потерпілого в результаті вибуху в шахті привело до появи у хворого олігурії, гіпоізостенурії, протеїнурії, міоглобінурії, гіперкаліємії, гіпонатріємії. Який ведучий механізм порушення функції нирок у даному випадку?
У хворого 38 років на 3-м році захворювання системним червоним вовчаком виявилося дифузне ураження нирок, що супроводжується масивними набряками, вираженою протеінурією, гіперліпідемією, диспротеінемією. Який найбільш ймовірний механізм розвитку протеїнурії в даній клінічній ситуації?
Хворий 27 років, доставлений у лікарню з профузною шлунковою кровотечею у важкому стані. АТ- 80/60 мм рт.ст. Хворий виділяє 60 - 80 мл сечі за добу з відносною щільністю 1,028-1,036. У плазмі крові збільшені: залишковий азот, сечовина, креатинін. Який патогенетичний механізм імовірніше за все обумовив зменшення у хворого добового діурезу ?
У хворого розвинулась імунокомплексна форма гострого гломерулонефриту. Який механізм його розвитку?
У хворого на хронічний дифузний гломерулонефрит виявлена анемія. З чим пов’язаний її патогенез?
При патології нирок в сечі з’являються патологічні складові частини. Яка ознака свідчить про підвищення проникності клубочкової мембрани?
У жінки 55 років, що хвора на подагру, з'явилися сильні болі в області нирок. При ультразвуковому обстеженні встановлена наявність ниркових каменів. Підвищення концентрації якої речовини є найбільш ймовірною причиною утворення каменів у даному випадку?
У хворого з патологією нирок виявлено масивну протеїнурію, набряки, гіпопротеїнемію, ретенційну гіперліпідемію. Як називається цей патологічний процес?
У хворого з хронічною патологією нирок після проведення проби Зимницького виявлено ізо-гіпостенурію. Які зміни сечовиділення будуть спостерігатися при цьому?
Хворому 55 років поставлений діагноз – гострий гломерулонефріт. Вкажіть основний механізм розвитку анемії при захворюваннях нирок:
При обстеженні хворого на хронічний пієлонефрит без порушення азотовидільної функції нирок виявлено нормохромну анемію. Який механізм є провідним у розвитку анемії в даному випадку?
У жінки 30 років на фоні цукрового діабету протягом місяця виникли набряки ніг, обличчя. При обстеженні виявлено протеїнурію (5,87 г/л), гіпопротеїнемію, диспротеїнемію, гіперліпідемію. Поєднання цих ознак характерне для:
Кролю внутрішньовенно ввели нефротоксичну сироватку гвінейської свинки, яка була попередньо імунізована суспензією нирки кроля. Яка патологія нирок моделюється таким чином?
Хворий скаржиться на виділення великої кількості сечі на протязі доби. Лабораторно встановлено, що сеча має низьку відносну щільність. Недостатність яких гормонів може визвати поліурію?
В результаті гострої ниркової недостатності у хворого виникла олігурія. Яка добова кількість сечі відповідає даному симптому?
У хворого діагностовано гострий пієлонефрит. До найбільш ранніх симптомів цієї патології відносять :
В експерименті при моделюванні ниркової патології у тварини розвинулись: набряки, висока протеїнурія, гіпопротеїнемія, диспротеїнемія, гіперліпідемія. Для якої патології нирок характерна така сукупність ознак?
У хворого після важкої травми розвинувся шок та з’явилися ознаки гострої ниркової недостатності (ГНН). Що є провідним механізмом розвитку ГНН у даному випадку?
У пацієнта через 2 тижні після гнійної ангіни виник гострий гломерулонефрит. Антитіла до антигенів якого мікроорганізму визначаються у цього хворого?
У фізично здорових молодих вояків після важкого фізичного навантаження при одноденному пішому переході на 50 км в сечі виявлено білок, рівень якого в середньому не перевищував 1 г/л. Який різновид протеїнурії, в першу чергу, мав місце ?
Чоловік 25 років звернувся до лікаря зі скаргами на набряк обличчя, біль у попереку, головний біль, нудоту. На підставі клінічного обстеження встановлено діагноз: гострий дифузний гломерулонефрит. З анамнезу хворого відомо, що за 18 днів до появи цієї хвороби переніс ангіну. Який механізм ураження ниркових клубочків у даного хворого ?
Який із перерахованих показників характерний для нефротичного синдрому?
У хворого на хронічний гломерулонефрит при дослідженні крові: гемоглобін – 96 г/л, еритроцити – 3.0х1012/л, кольоровий показник – 0,96. Який патогенетичний фактор є найбільш важливим у виникнення анемії у хворого?
. Після отруєння сулемою у хворого
спостерігалося пошкодження
проксимального відділу нефрону із
зниженням реабсорбції іонів натрію. Скільки
максимально може реабсорбуватися іонів
натрію в цьому відділі нефрону?
Після отруєння сулемою у хворого через 24 години спостерігалося пошкодження проксимального відділу нефрону. Порушення реабсорбції якого електроліту є провідним за цієї патології?
Хворий, 35 років, скаржиться на біль у ділянці попереку, набряки під очима, підвищену втомлюваність при звичних до цього фізичних навантаженнях. В сечі хворого виявлено білок – 0,99‰. Артеріальний тиск – 160/110мм.рт.ст. Яку патологію з нижченаведених найвірогідніше запідозрити у даного хворого?
Для якого з перерахованих патологічних процесів характерна неселективна немасивна протеїнурія?
Хворій 3 роки тому був поставлений діагноз хронічний гломерулонефрит. В останні 6 місяців з'явилися набряки. Поясніть основну причину їх розвитку.
Для якого патологічного процесу характерне поєднання масивної протеїнурії (25 г/добу) з генералізованим набряком - анасаркою?
Який з патологічних процесів може ускладнитися гострою нирковою недостатністю?
Як відомо, для вивчення одного з геморенальних показників нирок - кліренсу, використовують речовину, яка не секретується і не реабсорбується. Назвіть цю речовину:
На прийом до лікаря прийшов пацієнт дуже високого зросту, з довгими товстими пальцями рук, великою нижньою щелепою і відвислою нижньою губою. Підвищену секрецію якого гормону якої залози можна підозрювати?
При клінічному обстеженні в жінки встановлено: підвищення потовиділення, тахікардію, схуднення. Функція якої з ендокринних залоз порушена і в якому напрямку
Жінка 40 років звернулася до лікаря зі скаргою на спрагу, поліурію, слабкість, швидку втомлюваність. При обстеженні хворої було виявлено підвищену активність кислої фосфатази крові. Для якої патології характерні вказані результати дослідження?
У хворого на аденому клубочкової зони кори наднирників (хвороба Конна) спостерігаються артеріальна гіпертензія, напади судом, поліурія. Що є головною ланкою в патогенезі цих порушень?
У дівчинки діагностовано адреногенітальний синдром. Надмірна секреція якого гормону наднирників обумовила дану патологію?
Ріст дитини 10 років досягає 178 см, маса – 64 кг. З порушенням діяльності якої ендокринної залози це зв'язано?
Хвора має скарги на порушення сну, загальну слабкість, дратівливість, екзофтальм, тахікардію. Пальпується дифузно збільшена щитоподібна залоза. Ваш діагноз?
Яке із порушень функції залоз внутрішньої секреції супроводжується гіперкальціємією?
У жінки після пологів зменшилася маса тіла на 20 кг, випадають зуби та волосся, спостерігається атрофія м’язів (гіпофізарна кахексія). З порушенням синтезу якого гормону гіпофізу це пов’язано?
У пацієнта 20 років після хірургічного видалення щитовидної залози спостерігається гіпоплазія емалі, порушення утворення дентину. Недостатність якого гормону стала причиною вказаної патології
У жінки віком 45 років, через кілька років після переїзду до нового місця мешкання з’явились слабкість, сонливість, апатія, зниження пам’яті, набряки. Після обстеження встановлено діагноз “ендемічний зоб”. Недостатність чого у воді і їжі може привести до цієї хвороби?
У хворого після операції на щитовидній залозі розвинулось ускладнення у вигляді тетанії, що характеризувалась судомами поперечно-посмугованих м’язів. З чим може бути пов’язане це ускладнення?
Яка із ознак, що розвивається при гіпертиреозі, є найбільш інформативною при постановці діагнозу?
Через 1 – 2 доби після видалення у собаки прищитовидних залоз спостерігались: млявість, спрага, різке підвищення нервовом’язової збудливості, з розвитком паратиреопривної тетанії. Яке порушення обміну електролітів має місце при цьому:
Для феохромоцитоми характерна гіперпродукція:
У дитини 3 років, що живе в ендемічній місцевості, з’явилися чіткі ознаки кретинізму. Щитовидна залоза не виявляється. В крові є сліди тироксину і трийодтироніну. Встановлено, що етіологічним фактором хвороби є:
Жінка 36 років звернулася до лікаря зі скаргами на схуднення, підвищену пітливість, дратівливість, серцебиття, підвищення температури у вечірні години до 38оС. АТ160/95 мм рт.ст., частота серцевих скорочень 98 за 1 хв, основний обмін: +75%. Це є свідченням:
У хворого із збільшеною щитовидною залозою лікар запідозрив гіпотиреоїдну форму зоба. Яка ознака буде мати вирішальне значення при постановці діагнозу?
Хворий 40 років виявляє скарги на сильне серцебиття, пітливість, нудоту, порушення зору, тремор рук, підвищення артеріального тиску. Із анамнезу: 2 роки тому був поставлений діагноз феохромоцитома. Гіперпродукція яких гормонів зумовлює дану патологію?
Хвора 50 років після операції на щитовидній залозі з приводу дифузного токсичного зобу скаржиться на в’ялість, загальмованість, швидку втомлюваність, зниження працездатності, сонливість, погіршення пам'яті, збільшення маси тіла. Об'єктивно: шкіра суха, обличчя набрякле, нігті посмуговані з обломаними краями. Найбільш імовірний діагноз:
Хворий 25 років після перенесеного грипу скаржиться на підвищену спрагу (споживає рідини до 5-6 літрів), часте тривале сечовипускання, зниження маси тіла. Об'єктивно: шкіра і слизові сухі, тургор знижений. Загальний аналіз сечі: безколірна, відносна щільність 1000-1004, лейкоцити і еритроцити 1-2 в полі зору. Яка патологія у даного хворого?
У хворого 25 років після перенесеної інфекції розвився нецукровий діабет. Дефіцит якого гормону зумовив дану патологію:
Хворій 50 років поставлений діагноз-мікседема. Порушення утворення яких гормонів спричинило розвиток даної патології?
Хворий 43 років, який чотири місяця назад переніс травматичну ампутацію лівої нижньої кінцівки, скаржиться на відчуття наявності ампутованої кінцівки і постійний сильний, іноді нестерпний біль у ній. Яка клінічна форма хронічного болю у хворого?
Хворий 32 років поступив в стаціонар зі скаргами на загальне недомагання, нудоту, біль справа внизу живота. Після огляду хворого лікарем був поставлений діагноз – гострий апендицит. Який механізм болю у хворого?
Хворий з інфарктом міокарду скаржиться на болі у черевній порожнині. Назвіть цей різновид болю, якщо він розвивається за таким механізмом: при подразненні чутливого нерва імпульси поширюються як у ЦНС, так і на периферію у зону іннервації.
В експерименті видалили частину головного мозку, внаслідок чого у тварини розвинулись асинергія і дисметрія. Який відділ головного мозку видалили ?
Найпоширенішою формою рухових порушень є параліч. Паралічі відрізняються в залежності від ураження різних нейронів. Назвіть вид паралічу, при якому основним механізмом розвитку є пригнічення мотонейронів відповідного м’яза імпульсами з ушкодженого чутливого нерва.
У хворого 8 років, спостерігаються швидкі, аритмічні, мимовільні рухи кінцівок і тулуба. Він гримасує, прицмокує, часто висуває язик. Тонус м'язів кінцівок знижений. Яка структура головного мозку при цьому уражена?
Після ампутації кінцівки хворий тривалий час відчуває кінцівку та сильний, нестерпний біль у ній. Як називається такий біль?
У хворого, який скаржився на біль у ділянці лівої лопатки, був діагностований інфаркт міокарду. Назвіть вид болю у хворого?
У хворого на гіпертонічну хворобу після чергового гіпертонічного кризу стали неможливими довільні рухи правою ногою. Пасивні рухи – в повному об’ємі. При пальпації м’язів правої ноги визначається підвищення їх тонусу. Яка із форм порушення рухової функції має місце у даного хворого?
У хворого після тривалого нападу сильного головного болю стали неможливими активні рухи лівих руки і ноги. На цих кінцівках тонус м'язів підвищений, м'язи спазмовані, спинальні сухожилкові рефлекси різко посилені, розширені зони рефлексів. Яке порушення нервової системи у хворого?
У хворого після перенесеного інсульту мала місце геміплегія. Які розлади спостерігаються при цьому?
Внаслідок перенесеного інсульту у хворого розвинувся параліч половини тіла, який має назву:
При перетині нервів порушується їх нервовотрофічна функція за рахунок зниження надходження трофогенів. Який патологічний процес розвивається через 4 тижні на рогівці ока після перерізки трійчастого нерва
У чоловіка з гіпертонічною хворобою, після гіпертонічного кризу відсутні довільні рухи у правих руці та нозі, тонус м'язів у цих кінцівках підвищений. Яке порушення рухової функції спостерігається в даному випадку?
Хворому 78 років поставлений діагноз “паркінсонізм”. Нестача якого медіатора у хвостатому ядрі головного мозку має місце при цьому?
Під час аварії на вугільній шахті хворий опинився під уламками породи. Рятівники визволили його через 6 годин. Після огляду потерпілого лікар встановив наявність краш-синдрому. У розвитку краш-синдрому велике значення мають наступні патогенетичні фактори, крім:
В результаті землетрусу чоловік 50 років два дні перебував під завалом. Після звільнення з-під завалу рятівниками у нього був встановлений синдром тривалого розчавлення. Виникнення якого ускладнення в подальшому найбільш вірогідне при цьому?
Після дорожнотранспортної пригоди (ДТП) потерпілий поступив у клініку в стані підвищеного емоційного збудження. При обстеженні встановили гіпертензію, тахікардію, вегетосудинну дистонію. На 3 день залишилися тільки скарги на порушення сну та збільшений артеріальний тиск. У якій стадії загального адаптаційного синдрому знаходиться пацієнт через три дня після ДТП?
Хвора 40 років поступила в лікарню зі скаргами на загальну слабість, головокружіння, відчуття голоду, холодний піт, судоми. Об’єктивно: розширення зіниць, послаблення дихання, АТ-90/50 мм рт.ст. Біохімічний аналіз крові : заг.білірубін – 16,0 мкмоль/л, сечовина – 4,7 ммоль/л,креатинін – 98 мкмоль/л, глюкоза – 2,0 ммоль/л. Виникнення якої коми можна очікувати у хворої?
Хвора 45 років поступила в лікарню швидкої допомоги з вулиці: повна втрата свідомості, арефлексія,випадіння зіничного і рогівкового рефлексів, дихання типу Куссмауля, АТ –70/40 мм рт. ст., температура тіла – 35°С; аналіз крові: заг.білірубін – 16,0 мкмоль/л, сечовина – 3,6 ммоль/л, креатинін – 10,8 мкмоль/л, глюкоза – 22 ммоль/л. Для якого виду коми характерна дана картина?
Через добу після резекції шлунка з'явилася різка слабість, блідість шкірних покривів, втрата свідомості. АТ70/40 мм рт. ст., пульс-160 ударів у хвилину. В аналізі крові: концентрація Нв- 70 г/л, еритроцитів - 2,3х1012/л. Яка патологія найбільше ймовірно виникла в хворого?
У чоловіка 35 років через 30 хвилин після автомобільної аварії лікарем швидкої допомоги виявлена масивна травма нижніх кінцівок без значної зовнішньої крововтрати. Потерпілий знаходиться у збудженному стані. Який компонент патогенезу травматичного шоку є у пацієнта ведучим і потребує негайного корегування?
Хворого доставлено у медичний заклад в коматозному стані. Зі слів супроводжуючих вдалося з’ясувати, що хворий знепритомнів під час тренування на завершальному етапі марафонської дистанції. Яку кому найімовірніше запідозрити у даного пацієнта?
Хворий 48 років знаходиться в реанімації після отруєння чотрихлористим вуглецем. Стан важкий, хворий без свідомості, пульс ниткоподібний, слабкого наповнення, ЧСС -40 уд/хв АТ-75/40 мм.рт.ст. Дихання періодичне типу Біота. В крові: зниження вмісту білка (16 г/л), прямий білірубін - 155мкмоль/л. У сечі високий вміст аміаку і білірубіну. Що є провідним патогенетичним механізмом розвитку описаного стану в хворого?
Хворого доставили у клініку в коматозному стані. В анамнезі цукровий діабет ІІ типу на протязі 5 років. Об'єктивно: дихання Куссмауля (шумне, прискорене), у видихуваному повітрі відчутний запах ацетону. Вміст глюкози в крові 15,2 ммоль/л, кетонових тіл - 100 мкмоль/л. Для якої коми характерні такі розлади?
Хворий на гостру високу непрохідність кишок поступив до лікарні у важкому стані: тривале блювання, зневоднення; АТ- 60/40 мм рт.ст. Який провідний механізм розвитку шоку у хворого?
Після масивної крововтрати у потерпілого в авіакатастрофі виник гіповолемічний шок і ознаки глибокої гіпоксії органів. Найважчими для організму в цих умовах є розлади діяльності:
У лікарню доставлено потерпілого на пожежі з опіками III-IV ступеня загальною площею 50% поверхні тіла. Об'єктивно: різке пригнічення свідомості, різке падіння кров'яного тиску, брадикардія. Який найбільш вірогідний діагноз?
На прийомі у лікаря-стоматолога після введення новокаїну у хворого розвинувся анафілактичний шок. В основі розвитку гемодинамічних розладів шоку лежать такі механізми, окрім:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома