Внаслідок поранення хворий втратив 25% об’єму циркулюючої крові. Назвіть терміновий механізм компенсації крововтрати.
У клініку доставили пацієнта 32 років з масивною крововтратою внаслідок автодорожнї травми. Пульс 110 уд/хв., частота дихання—22 за 2 хв., АТ -100/60 мм рт.ст. Яка зміна крові із перелічених буде найбільш характерною через 1 годину?
При загальному огляді хворого встановлена гіперемія всіх шкірних покровів з ціанотичним відтінком. Звертає на себе увагу заторможеністьхвороготасповільненняйого рухів. Аналіз крові показав: еритроцити 9 х 1012/л гематокріт 60%. При якому патологічному стані має місце абсолютний еритроцитоз?
У хворого 54 років, який на виробництві багато контактував зі свинцем, виявлена гіпохромна анемія. Лікування препаратами заліза протягом місяця ефекту не дало. Встановлено підвищений вміст заліза в сиворотці крові. Чим обумовлений розвиток анемії?
Чоловік 47 років скаржиться на слабкість , запаморочення . Півроку назад переніс операцію з приводу резекції шлунку Аналіз крові:Hb-80г/л, еритроцити-3.5Т/л, кольоровий показник-0.69, ШОЕ-15 мм/год. Сироваткове залізо-5.4 мкмоль/л. Гіпохромія еритроцитів. Яка анемія найбільш вірогідно має місце у хворого?
У хворої 36 років, яка лікувалась сульфаніламідами з приводу респіраторної вірусної інфекції, в крові гіпорегенераторна нормохромна анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія. В кістковому мозку – зменьшення кількості мієлокаріоцитів. Яка це анемія?
У хворого після резекції шлунка розвинулася В-12 фолієводефіцитна анемія. Який із перерахованих кольорових показників характерний для цієї патології?
Чоловіку 57 років, після обстеження був поставлений діагноз - В12 дефіцитна анемія, назначене лікування. Через 3 доби був зроблений контрольний аналіз крові. Що буде найбільш адекватним критерієм підвищення еритропоезу?
У чоловіка, віком 40 років було встановлено діагноз:серпоподібноклітинна анемія. Який механізм є чинником зменшення кількості еритроцитів в крові у цього хворого?
У хворого на мікросфероцитарну гемолітичну анемію (хворобу Мінковського- Шоффара) внаслідок підвищення проникливості мембрани еритроцитів у клітину надходять іони натрію й вода. Еритроцити набувають форму сфероцитів і легко руйнуються. Який провідний механізм пошкодження еритроцитів у данному випадку?
У хворого на атрофічний гастрит виник дефіцит вітаміу В12. Яка зміна лейкоцитарної формули є найбільш типовою для гіповітамінозу В12?
У хворого, що переніс 5 років тому резекцію шлунка, розвинулась В12- фолієводефіцитна анемія. Який механізм є провідним у розвитку такої анемії?
Хвора поступила в клініку на обстеження. З дитинства відмічалось зниження гемоглобіну до 90-95 г/л. Лікування препаратами заліза було неефективне. Аналіз крові при поступленні: Е–3,2(1012/л, Hb–85 г/л, к.п.–0,78. В мазку анізоцитоз, пойкілоцитоз, мішеневидні еритроцити, ретикулоцити –16%. Поставлений діагноз – таласемія. До якого виду гемолітичних анемій можна віднести дане захворювання?
При дослідженні первинної структури молекули глобіну виявлена заміна глутамінової кислоти на валін. Для якої спадкової патології це характерно?
У жіночу консультацію на контрольний оглядзвернуласьжінкана6місяцівагітності.
При обстеженні виявлена залізодефіцитна анемія. Який механізм розвитку цього стану?
У чоловіка, віком 50 років при обстеженні було виявлено зниження кількості еритроцитів в крові і підвищення рівня вільного гемоглобіну в плазмі крові (гемоглобінемію). КП становив 0,85. Який вид анемії спостерігається у хворого?
У хворого виявлено залізодефіцитну анемію. Наслідком тривалого перебігу цієї патології можуть бути атрофічні та дистрофічні процеси в травному тракті: глосит, гінгівіт, карієс зубів, езофагіт. Чим спричинені такі зміни при даній анемії?
У хворого Ю., 19 років, виявлена хронічна набута гемолітична анемія. Що є провідним патогенетичним механізмом розвитку цієї патології?
У хворого час від часу суттєво знижується вміст гемоглобіну і еритроцитів в крові. Із анамнезу з’ясовано, що ці напади завжди виникають після вживання кінських бобів. Яка із форм анемії має місце у даного хворого?
У приймально-діагностичне відділення доставили жінку 38-ми років з шлунковою кровотечею,які зміни найбільш можливі у крові?
У хворого з гіпохромною анемією січеться і випадає волосся, підвищена ламкість нігтів, псування смаку. Який механізм указаних симптомів?
Через рік після субтотальної резекції шлунка з приводу виразки малої кривизни виявленізмінивлабораторномуаналізікрові: анемія, лейко- і тромбоцитопенія, кольоровий показник - 1,3, наявність мегалобластів та мегалоцитів. Дефіцит якого фактора призводить до цих змін?
На шостому місяці вагітності в жінки з’явилася виражена залізодефіцитна анемія. Діагностичною ознакою її була поява в крові:
Після тотальної резекції шлунка у хворого розвинулася тяжка В12-дефіцитна анемія. Свідченням її була наявність в крові:
У хворого, що прибув із Тунісу, виявлена альфа-таласемія з гемолізом еритроцитів і жовтяницею. Хвороба була діагностована на основі наявності в крові:
Хвора звернулась в клініку зі скаргами на слабкість, задишку, швидку стомлюваність, запаморочення. В крові: ер. - 1,8 1012/л; Hb -
80 г/л; к.п. - 1,5; лейк. - 3,2 109/л. У мазку: анізоцитоз, пойкілоцитоз, мегалобласти, мегалоцити. Який найбільш вірогідний діагноз?
У пацієнта 65 років із тривалими скаргами, характерними для хронічного гастриту, у периферичній крові виявлені мегалоцити, у кістковому мозку мегалобластичний еритропоез. Без подальшого обстеження найбільш імовірний діагноз:
У жінки після ускладнених пологів, що супроводжувались значною кровотечею, через місяць діагностована гіпохромна анемія. Які патологічні форми еритроцитів є характерними для гіпохромної анемії?
У жінки на 7-м місяці вагітності стала швидко наростати анемія: еритроцити - 2,7*1012/л, Нb -90 г/л, анізоцитоз, пойкілоцитоз, одиничні мегалобластні мегалоцити, ретикулоцити - 0%. Який вид анемії розвився в даному випадку?
Хворий переніс операцію з приводу резекції пілоричного відділу шлунку. Через рік скаржиться на слабкість, періодичну появу темних кіл під очима, задишку. В крові: Hb - 70 г/л, ер. - 3,0 1012 /л. Які зміни еритроцитів в мазках периферичної крові характерні для даного захворювання?
У хворого з хронічним гіпоацидним гастритом має місце гіпохромна анемія. У мазку крові виявлені анулоцити, мікроанізоцитоз, пойкілоцитоз. Який вид анемії спостерігається у хворого?
У жінки 34 років діагностована спадкова мікросфероцитарна гемолітична анемія (хвороба Мінковського-Шоффара). Який механізм викликав гемоліз еритроцитів у хворої?
Хворий 2 роки тому переніс операцію резекції пілоричного відділу шлунка. Спостерігається слабість, періодична поява темних кіл перед очима, задишка. В аналізі крові: Hb - 70 г/л, ер. - 3,0*1012/л, к. п. - 0,7. Які зміни еритроцитів у мазках крові найбільш характерні для даного стану?
На п’яту добу післі гострої крововтрати у хворого діагностована гіпохромна анемія. Який головний механізм у розвитку гіпохромної анемії у цьому випадку?
У дитини, що перебуває на штучному вигодовуванні коров'ячим молоком, розвилася важка анемія: еритроцити - 4*1012/л, Нb - 68 г/л, ретикулоцити - 0%. Яка анемія розвилася в дитини?
Який гематологичний показник найбільш ймовірний при діагностиці В12–фолієводефіцитної анемії?
У жінки на 6-му місяці вагітності при обстеженні виявлено знижену кількість еритроцитів і гемоглобіну, кольоровий показник – 1,4. В мазку з'явилися мегалоцити, поодинокі оксифільні мегалобласти. Який вид анемії за патогенезом найбільш імовірний в даному випадку?
Хворий (28 років) прибув у стаціонар зі скаргами на біль у животі, слабкість, втому, задишку. В анамнезі: 2 роки тому операція з приводу гострої кишкової непрохідності з резекцією 60 см тонкої кишки. При поступленні в аналізі крові: кількість еритроцитів 2,4*1012/л, ретикулоцитів 0,4%, гемоглобіну 80 г/л, КП 1,25; в мазку крові макроанізоцити, пойкілоцити, поодинокі мегалоцити, мегалобласти. Для якої патології системи крові характерні ці дані?
У хворої, що страждає розладами менструального циклу, що супроводжуються тривалимикровотечами,виявленагіпохромія, зниження числа ретикулоцитів , мікроцитоз, гіпосидеремія. До якої групи по патогенезі належить описана анемія?
Мішенеподібні еритроцити властиві для
Жінку 50 років турбують часті головні болі, запаморочення, задишка при фізичному навантаженні. Останні три роки відзначались тривалі та значні менструації. При огляді- нормальної вгодованості, шкіра бліда суха. Аналіз крові: Hb-90г/л, еритроцити-3.7Т/л, кольоровий показник-0.7,ШОЕ-20 мм/год, значна гіпохромія еритроцитів, анізоцітоз, пойкілоцитоз. Яка анемія найбільш вірогідно має місце у хворого?
У хворого виявлені такі зміни в крові:еритроцити - 2,8 Т/л, гемоглобін - 60 г/л, КП - 0,64, ретикулоцити - 0,1%, лейкоцити - 8,7 Г/л; в мазку: мікроцитоз і пойкілоцитоз еритроцитів, залізо сироватки крові 4,5 мкмоль/л. Яка анемія у хворого?
У чоловіка 52 років через 3 роки після операції видалення шлунку вміст еритроцитів в крові складає 2,0х1012/л, Hb–85г/л, к.п.–1,27. Порушення засвоєння якого вітаміну викликало такe порушення?
При обстеженні хворого в крові виявлено гіперхромію еритроцитів, мегалоцити і мегалобласти. Про яку анемію слід думати в першу чергу?
У хворого в мазку крові виявлено: мікроанізоцитоз, пойкілоцитоз, анулоцитоз. Для якої анемії характерні ці зміни?
Жінка 37 років скаржиться на загальну слабкість, часті запаморочення, утруднення ковтання їжі, бажання їсти крейду. Шкіра та видимі слизові оболонки бліді. В крові: Ер. 3,4 Т/л, Hb 70 г/л, КП 0,7, ретикулоцити – 0,1%, лейк. 4,7 Г/л, еоз. – 2%, пал.-3%, сегм.- 64%, лімф. – 26%, мон. – 5%. ШОЕ – 15 мм/г. Сироваткове залізо – 7,3 мкмоль/л. Дефіцит якої речовини обумовив виникнення захворювання?
В аналізі крові 35-річного хворого: Нв – 58 г/л, еритроцити – 1,3х1012/л, колірний показник – 1,3, лейкоцити – 2,8х109/л, тромбоцити – 1,1х109/л, ретикулоцити – 2%0, ШОЕ – 35 мм/час. Визначаються полісегментіровані нейтрофіли, а також тільця Жоллі, кільця Кебота, мегалоцити. Яка це анемія?
У хворого з гемолітичною жовтяницею в мазку крові наявні еритроцити у вигляді мікросфероцитів 1 - 6 в полі зору. Яка можлива причина гемолізу еритроцитів,що викликала виникнення такої форми жовтяниці?
У хворого з анацидним гастритом проведене дослідження крові показало наступні результати: Ер. 2,5*1012/л; Hb-50г/л; Ц. П. -0,6; ретикулоцитів -0,02%; мікроцитоз. Який вид анемії спостерігається в хворого?
У жінки 46 р. на фоні тривалої меноррагії розвинулась анемія : Е - 3,6* 1012/л , Нв - 60 г/л , К.п - 0,5, ретикулоцити - 0,1% . В мазку:гіпохромія, анулоцити, мікроцитоз, пойкілоцитоз . Який вид анемії розвинувся у хворої ?
У жінки на 7-му місяці вагітності стала швидко наростати анемія: Еритроцити - 2,7 х 10 /л, Нв -110 г/л, ЦП -1,2 анізоцитоз, пойкілоцитоз, одиничні мегалоцити. Який вид анемії розвився в жінки?
Хворий 57 років скаржиться на слабкість, серцебиття, задишку при виконанні нетяжкої роботи. В крові: еритроцити - 0,79 Т/л, гемоглобін-40г(л,КП-1,45,лейкоцити-3,4 Г/л. В мазку: анізоцитоз і пойкілоцитоз еритроцитів, мегалобласти і мегалоцити. Яка анемія найбільш ймовірна у цього хворого?
У хворого з хронічним мієлолейкозом знайдено ознаки анемії – зменшення кількості еритроцитів і вмісту гемоглобіну, оксифільні і поліхроматофільні нормоцити, мікроцити. Якийпатогенетичниймеханізмєпровіднимв розвитку цієї анемії?
У хворого з гіпохромною анемією в еритроцитах знаходиться 45 \% Hb S та 55 \% Hb А1. Яка форма анемії у хворого?
У хворого з анацидним гастритом при дослідженні крові отримані наступні дані: Ер. - 3,0.Т/л; Нв-62 г/л; Ц.П-0,6; ретикулоц.-0,1%; тромбоц.-260 М/л. Лейкоц.-5,6 М/л. Б-0, Е-З,Мц-О, Ю-О, П-З, З-66, Л-25, Мо-З. Анізоцитоз-мікроцитоз, виражений пойкілоцитоз, ШОЕ- 10 мм/год. Про яку форму патології крові можна думати на підставі даних цього аналізу?
Чоловік 56 років потрапив до клініки зі скаргами на загальну слабкість, біль і печіння в області язика, відчуття оніміння в кінцівках. У минулому переніс резекцію кардіального відділу шлунка. В аналізі крові: Hb – 80 г/л; еритроцити – 2,0 Т/л; колірний показник – 1,2 лейкоцити – 3,5Г/л; Який вид анемії в даного хворого?
У хворого 20 років періодично з’являється жовтушність склер та шкіри, слабкість. Діагностована хвороба Мінковського- Шоффара. Що найбільш характено для картини крові при цьому захворювані?
Хвора поступила до клініки зі скаргами на загальнуслабкість,запаморочення,задишку. Незадовго до звертання у клініку вона приймала левоміцетин для профілактики кишкових інфекцій. Аналіз крові: еритроцити - 1,9 Т/л, гемоглобін - 58 г/л , колірний показник - 0,9 , лейкоцити - 2,2 Г/л. Про яку анемію можна зробити висновок?
Хворий 57 років, поступив у клініку зі скаргами на слабість, запаморочення, болі й печіння в язиці. Аналіз крові: Ер. – 1,8 *1012/л, Hb – 59 г/л, кол. пок.-1,3, ретик. - 0,02%, тромб. 120*10.9 /л, лейкоц. - 2,2* 10 9/л. Б-0, Е-1,МЦ-0,Ю-0,ПЯ-0,СЯ-45,Л.49,М.-5. ШОЕ - 30 мм/час. У мазку мегалобласти,мегалоцити. Яка патологія крові відзначається у хворого?
Хворий 57 років, поступив у клініку зі скаргами на слабість, запаморочення, болі й печіння в язиці. Аналіз крові: Ер. – 1,8 *1012/л, Hb – 59 г/л, кол. пок.-1,3, ретик. - 0,02%, тромб. 120*10.9 /л, лейкоц. - 2,2* 10 9/л. Б-0, Е-1,МЦ-0,Ю-0,ПЯ-0,СЯ-45,Л.49,М.-5. ШОЕ - 30 мм/час. У мазку мегалобласти,мегалоцити. Яка патологія крові відзначається у хворого?
Еритроцити – 3,0*1012/л; Hb – 90г/л; ретикулоцити – 0,5%. В мазку: пойкілоцити, гіпохромні еритроцити. Залізо сироватки крові – 80 мкмоль/л. Для якої патології це характерно?
При анемії в периферичній крові визначаються дегенеративні і регенеративні форми еритроцитів. Назвіть регенеративні форми еритроцитів.
Хвора 25 років, палестинка, скаржиться на слабкість, запаморочення, задишку. В анамнезі анемія, яка періодично загострюється. В крові: Hb – 60 г/л, еритроцитів – 2,5 Т/л, ретикулоцитів – 35 ‰, анізо- та пойкілоцитоз еритроцитів, багато мішеньоподібних еритроцитів, багато поліхроматофілів. Назвіть вид анемії у хворої.
Жінка 55 років звернулася зі скаргами на тривалі циклічні маткові кровотечі протягом року, слабкість, запаморочення. При огляді виявлена: блідість шкіри, аналіз крові: Hb – 70 г/л, еритроцити – 3,2 Т/л, колірний показник – 0,6, Le – 6,0 Г/л, ретикулоцити – 1%. Гіпохромія еритроцитів. Яка анемія у хворої?
У кровi чоловiка 26-ти рокiв виявлено 18% еритроцитiв сферичної,сплощеної,кулястої та остистої форми. Iншi еритроцити були у формi двоввiгнутих дискiв.Як називається таке явище?
У вагiтної жiнки 24-х рокiв пiсля тривалого блювання було зареєстровано зниження об’єму циркулюючої кровi. Про яку змiну загальної кiлькостi кровi може йти мова?
У людини пiсля гострої крововтрати виникло вiдчуття спраги. Змiна якого гомеостатичного параметру викликала це вiдчуття?
Яке порушення загального об’єму крові спостерігається в початковій фазі гострої крововтрати?
Пойкілоцитоз – це:
В клініку доставили пацієнта 32 років з масивною крововтратою внаслідок автодорожноїтравми. Пульс - 110 уд/хв., ЧД - 22 за хв., АТ - 100/60 мм.рт.ст. Що буде найбільш характерно через 1 годину після крововтрати?
Яке порушення загального об´єму крові виникає у разі абсолютного еритроцитозу?
Потерпіла внаслідок ДТП втратила багато крові. Яке порушення загального об’єму крові має місце?
У приймально-діагностичне відділення доставили жінку 38-ми років з шлунковою кровотечею. Які зміни найбільш імовірні з боку крові через добу?
При аналізі крові у спортсмена виявлено: ер.-5,5*1012/л, Hb-180 г/л, лейк.-7*109/л, н.64%, б.- 0,5%, е.- 0,5%, м.- 8%, л.- 27%. Такі показники свідчать про стимуляцію, перш за все:
У хворого з гемолiтичною анемiєю виявлено дефiцит пiруваткiнази в еритроцитах. За цих умов причиною розвитку гемолiзу еритроцитiв є:
Юнак 15-ти рокiв скаржиться на загальну слабкiсть, запаморочення, швидку стомлюванiсть. При обстеженнi виявлено еритроцити змiненої форми, кiлькiсть їх знижена. Попереднiй дiагноз: серпоподiбно-клiтинна анемiя. Який тип мутацiї зумовлює розвиток цього патологiчного стану?
У жiнки 52-х рокiв при обстеженнi було виявлено зниження кiлькостi еритроцитiв у кровiта пiдвищення рiвня вiльного гемог-лобiну в плазмi кровi (гемоглобiнемiя). КП-0,85. Який вид анемiї спостерiгається у хворої?
У чоловiка 40-ка рокiв було встановлено дiагноз:серпоподiбноклiтинна анемiя. Який механiзм приводить до зменшення кiлькостi еритроцитiв в кровi у цього хворого?
У пацiєнта 65-ти рокiв з тривалими скаргами, характерними для хронiчного гастриту, у периферичнiй кровi виявленi мегалоцити, у кiстковому мозку мегалобластичний еритропоез. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
У хворого, що перенiс 5 рокiв тому субтотальну резекцiю шлунка, розвинулась В 12-фолiєводефiцитна анемiя. Який меха-нiзм є провiдним у розвитку такої анемiї?
У хворої 36-ти рокiв, яка лiкувалася сульфанiламiдами з приводу респiраторної вiрусноїiнфекцiї, в кровi гiпорегенераторна нормохромна анемiя, лейкопенiя, тромбоцитопенiя. В кiстковому мозку - зменшення кiлькостi мiєлокарiоцитiв. Яка це анемiя?
У чоловiка 50-ти рокiв при обстеженнi було виявлено зниження кiлькостi еритроцитiв у кровi та пiдвищення рiвня вiльного гемоглобiну в плазмi кровi (гемоглобiнемiя). КП становив 0,85. Який вид анемiї спостерiгається у хворого?
У чоловiка 40ка рокiв внаслiдок посиленого гемолiзу еритроцитiв пiдвищився вмiст залiзав плазмi кровi. Який бiлок забезпечує його депонування в тканинах?
До клiнiки поступив чоловiк 40-ка рокiв, якого укусила гадюка. Де переважно буде проходити гемолiз еритроцитiв у цьому випадку?У паренхiмi нирок
У жінки, 34 років, діагностовано спадкову мікросфероцитарну гемолітичну анемію (хвороба Мінковського-Шоффара). Що лежить в основі даної анемії?
У хворої, яка страждає розладами менструального цикла, що супровод-жуються тривалими кровотечами, проведений аналіз крові. Виявлена гіпохромія, зниження кількості ретику-лоцитів, мікроцитоз, сидеропенія. Для якої анемії це характерно:
Хвора, 25 років, палестинка, скаржиться на слабкість, запаморочення, задишку. В крові:Hb–60г/л,ер.–2,5х1012/л, ретикулоцити –35‰,анізоцитоз та пойкілоцитоз еритроцитів, багато мішене подібних еритроцитів, поліхроматофілів. Назвіть вид анемії у хворої.
У хворої 19-ти років з дитинства відмічалося зниження гемоглобіну до 90-95 г/л. У крові під час госпіталізації: ер.- 3,2*1012/л, Hb- 85 г/л, КП- 0,78; лейк.- 5,6*109/л, тромб.- 210*109/л. В мазку: анізоцитоз, пойкілоцитоз, мішенеподібні еритроцити.
У хворого в крові: ер.- 3,0*1012/л; Hb- 90г/л; ретикул.- 0,5%. В мазку: пойкілоцити, гіпохромні еритроцити. Залізо сироватки крові - 80 мкмоль/л. Для якої патології це характерно?
До лікаря акушера-гінеколога зверну-лась вагітна жінка, у якої діагностували мегалобластну анемію. Який з нижче-наведених засобів доцільно призначити?
У хворого в анамнезі: з дитинства відмічався знижений рівень гемоглобіну. Лікування препаратами заліза не дає ефекту. У крові: ер.- 3,1*1012/л, ретик.- 16%, Hb- 85 г/л, КП- 0,75; в мазку крові анізоцити, пойкілоцити, мішенеподібні еритроцити
Через рік після субтотальної резекції шлунка з приводу виразки малої кривизни виявлені зміни в аналізі крові - анемія, лейко- і тромбоцитопенія, КП-1,3, наявність мегалобластів та мегалоцитів. Дефіцит якого фактору обумовив розвиток цієї анемії?
Лікар при дослідженні мазку крові у пацієнта з анемією встановив діагноз - спадкова гемолітична анемія Мінковського-Шофара. Виявлення у крові яких характерних клітин надало можливість лікарю встановити діагноз?
При обстеженнi чоловiка 40-ка рокiв було встановлено дiагноз: гiпохромна анемiя. Який препарат треба призначити для лiкування?
У хворого з хронічним гіпоацидним гастритом спостерігається гіпохромна анемія. В мазку крові виявлені анулоцити, мікроцитоз, пойкілоцитоз. Як називається ця анемія?
Чоловіку, 57 років, після обстеження був поставлений діагноз – В12-дефіцитна анемія, призначено лікування. Через 3 доби був зроблений контрольний аналіз крові. Що буде найбільш адекватним критерієм ефективності лікування?
На сьому добу після гострої крововтрати у хворого діагностована гіпохромна анемія. Який механізм є головним у її розвитку?
У хворого в периферичній крові виявлені мегалоцити. Що може бути причиною цього явища?
У дитини, яка знаходиться на штучному вигодовуванні, розвинулась важка анемія: ер. - 2,2×1012/л, Hв-88г/л, КП-1,2. Який вид анемії розвинувся у дитини?
Хворий К., 46 років, водій таксі, вже понад 10 років хворіє на виразкову хворобу. Скаржиться на слабкість, швидку втомлюваність, біль в ділянці епігастрію. В крові: кількість ер.-3×1012/л, КП-0,6; анулоцити, мікроцитоз, пойкілоцитоз, ретикулоцити - 10%0; лейкоцити - 8×109/л; тромбоцити -280×109/л. Яка патологія крові супроводжує основне захворювання?
У хворого, що надійшов у лікарню з гострим отруєнням, в аналізі крові були виявлені наступні показники: ер.- 2,9х1012/л, Нв - 80 г/л, КП– 0,9, ретикулоцити - 25%. У мазку крові: анізоцитоз, пойкілоцитоз, поодинокі нормоцити. Осмотична резистентність еритроцитів: макс. - 0,40%, мін. - 0,60%. Який найбільш імовірний діагноз?
Хвора, 16 років, надійшла до лікарні зі скаргами на загальну слабість, швидку стомлюваність, темне забарвлення шкіри обличчя. У крові: ер. – 3,2х1012/л, Нв - 80 г/л, КП – 0,8, ретикулоцити - 18%. У мазку крові: анізоцитоз, виражений мікроцитоз, пойкілоцитоз, виражений сфероцитоз. Резистентність еритроцитів: мах. - 0,38 %, міn. - 0,68%. Про яку патологію крові можна думати, ґрунтуючись на даних аналізу?
У хворого при лікуванні сульфаніламідними препаратами підвищилась температура, з'явився біль у животі й попереку, жовтушність склер і шкірних покривів, темна сеча. Аналіз крові: ер. – 2,5х1012/л, Нв - 70 г/л, КП –0,9. У мазку крові: анізоцитоз, виражений пойкілоцитоз, ретикулоцити -6%. Осмотична резистентність еритроцитів: мах. - 0,42%, міn. - 0,50%. Про яку анемію можна думати, ґрунтуючись на даних цього аналізу крові?
У вагітної жінки відзначаються такі зміни складу крові: еритроц. – 2,7х1012/л, Нв - 90 г/л, анізоцитоз, пойкілоцитоз, поодинокі мегалоцити й мегалобласти, відсутність ретикулоцитів. Яка анемія має місце в даному випадку?
Обстежуючи порожнину рота хворого, стоматолог звернув увагу на наявність запально-дистрофічного процесу в слизовій оболонці (гунтерівський глосит). Аналіз крові виявив гіперхромну анемію. Який фактор є причиною цього захворювання?
При дослідженні первинної структури молекули глобіну виявлено заміну в β-ланцюгу глутамінової кислоти на валін. Для якої спадкової патології це характерне?
У хворого встановлено діагноз залізорефрактерної анемії. Що призводить до розвитку цього захворювання?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома