Про кого йдеться у фрагменті спогадів Аркадія Любченка?
«Бігав він у тісній кімнатці на Лимарівській вулиці, зненацька зупинявся серед клубкувань тютюнового диму і вперше тоді проголошував сакраменталь не гасло: «Геть од Москви!». Він завжди перший умів відчути те, що хаотично починало нуртувати довкола, умів схопити суть, ясно й лаконічно синтезувати її, обертаючи в рушійний чинник, що швидко гуртував відданих однодумців… І саме він тільки міг бути натхненником і творцем славнозвісної Вільної Академії, засудженої потім владою, як організації «контрреволюційної»… Невдачі й труднощі ніколи його не зупиняли, – навпаки, спонукували до активнішої дії. Досить притомлений тяжким життям, він, проте, не розчаровувався. Він твердо вірив у соняшне майбутнє України, лише намагався не обдурювати себе й інших щодо сучасного її «ходіння по муках».
Хто з діячів мистецтва належав до групи неокласиків на чолі з Миколою Зеровим?
На якому фото зображений культурний діяч, що виступив із гаслом «Геть від Москви!»,
На якому фото зображений радянський державний діяч, генеральний секретар ЦК РКП(б) з 1922 р., домігся абсолютної влади в партії й державі, організатор «радянської модернізації», терору голодом, масових репресій.
Кому належить характеристика?
Політичний і державний діяч УСРР, член КП(б)У, голова Раднаркому УСРР 1919 —1923 рр., прихильник розширення політичної та економічної самостійності УСРР, посол СРСР у Великій Британії та Франції.
Про кого йдеться?
Живописець, засновник школи художників-монументалістів, поєднував риси візантійського живопису з традиціями українського малярства, автор декорацій для вистав «Молодого театру» Л.Курбаса.
Оберіть на фото першого настоятеля УАПЦ:
Встановіть відповідність між портретами історичних діячів та їхніми іменами:
1.М.Грушевський
2.К.Левицький
3.С.Єфремов
4.Г.Антонов-Овсієнко
На якому фото зображено автора гравюри?
Про кого йдеться ?
Український політик, буковинський громадський діяч, дипломат, мистецтвознавець. Після Лютневої революції викладав у Київському університеті. У 1918 р. знову воював у складі австрійської армії під командуванням Василя Вишиваного. Повернувшись на Буковину, брав активну участь у політичному житті краю. Став одним із засновників Української Національної партії Буковини. З 1944 р. жив у Відні
На якому фото зображений український громадський і політичний діяч, журналіст. У 1917-1918 рр. займався організацією шкільної справи у Наддніпрянській Україні. Після повернення до Львова у 1920 р. брав участь у створенні Львівського таємного українського університету. Член різноманітних громадських організацій, УНДО. Виступав за «нормалізацію» польськоукраїнських відносин. Після Другої світової війни емігрував до США.
Український економіст 1930-х років. Науковий працівник науково-дослідного інституту ВУАН у Харкові. Автор концепції економічної самодостатності УССР. Жертва сталінського терору.
Хто з зображених історичних постатей був провідником політики «українізації»?
Установіть відповідність між постатями української культури 1920-х рр. і сферою їх діяльності.
Хто із зображених на ілюстраціях історичних діячів був засновником Організації українських націоналістів (ОУН)?
На якій ілюстрації зображено президента Карпатської України?
Про кого йдеться?
Видатний український актор і режисер.
Організатор студії молодих акторів, з якої згодом виріс Молодий театр (1917 р.), засновник філософського театру в Україні. У виставах театру «Березіль» як режисер малює всесвіт, де головним стає довіра до життя людини у всіх його суперечностях. Репресований у 30-х роках.
Режисер-постановник на кіностудіях Одеси, Києва, Москви. Серйозний успіх мав його фільм «Звенигора» (1929 р.). Окремі його роботи були прийняті з успіхом у європейських країнах. Автор кіноповісті «Україна в огні», за яку був підданий критиці.
Оберіть портрет діяча про якого згадує в уривку журналіст В. Гренджа-Донський:
«Пана прем’єра Бродія в Празі приловлено на гарячому вчинку, коли з угорського посольства ніс у портфелі величезні гроші – на агітацію за повернення Рутенії гортіївській Угорщині….Його арештовано….Замість Бродія прем’єром іменовано Августина Волошина. Аж тепер чехи в Празі побачили, хто зрадник, а хто про автономію роздумує чесно»
Кого зображено на фото ?
Про кого йдеться?
У 1924-1927 рр. був наркомом освіти УСРР. Активно втілював у життя політику «українізації». У 1927 р. звинувачений у «національному ухильництві» (так званий «шумськізм») і направлений на другорядну роботу в ЦК ВКП(б). Під тиском розгорнутої проти нього політичної кампанії визнав «помилковість» своєї позиції.
Оберіть твердження , що стосуються історичної особи, яку зображено на фото:
Вкажіть на фото історичних діячів, причетних до Голодомору 1932-1933рр.:
Оберіть твердження , що стосуються історичної особи, яку зображено на фото:
«...на Україні класова боротьба більш напружена, ніж в інших містах, і ворог, націоналіст — у нас більш досвідчений, лютіший, ніж де б то не було в інших республіках і областях Союзу»
Вкажіть автора цієї тези:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома