У 5-рiчної дитини через 3-5 хвилин пiсля укусу бджоли посилився рiзкий бiль в мiсцi укусу, погiршився загальний стан, вiдчуття жару та недостатку повiтря, головокружiння, шум у вухах. Виражена блiдiсть шкiри акроцiаноз, холодний липкий пiт на тiлi, рiзко знижений АТ. Який стан розвинувся у дитини?
Дитинi вiком 1 мiсяць з метою профiлактики рахiту призначають:
Потерпiлий скаржиться на болi внизу живота i неможливiсть рухати ногами. При пальпацiї визначається болючiсть в проекцiї лобкового зрощення, осьове навантаження посилює бiль. Визначається позитивний симптом прилиплої п’яти. Як необхiдно виконати транспортну iммобiлiзацiю?
У хворої 48-ми рокiв скарги на болi у дiлянцi лiвої сiдницi, пiдвищена t o до 38,5oC. Протягом 10-ти днiв проводились в/м iн’єкцiї. Об’єктивно: загальний стан задовiльний, у дiлянцi лiвої сiдницi визначається утворення розмiром 5х5 см, шкiра над ним гiперемiйована, болюча на дотик, в центрi визначається розм’якшення. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
Чоловiк звернувся до лiкувального закладу зi скаргами на болючу припухлiсть верхньої повiки лiвого ока. Об’єктивно: на обмеженiй дiлянцi краю верхньої повiки, припухлiсть, яка має жовтуватий колiр, на верхiвцi пустула, по периферiї гiперемiя, набряк. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
Хворому iз паронiхiєю лiвого вказiвного пальця призначене оперативне лiкування пiд анестезiєюза методом Оберста-Лукашевича. Який анестетик та в якiй кiлькостi повинна пiдготувати медсестра?
У дитини 3-х рокiв на другий день хвороби загальний стан погiршився. Дитина стала неспокiйною, дихання шумне, допомiжнi м’язи грудної клiтки беруть участь у актi дихання. ”Гавкаючий” кашель, голос сиплий. Яке незалежне втручання слiд провести для надання допомоги?
Медична сестра готує набiр iнструментiв. Вкажiть за допомогою якого iнструмента проводять iнструментальну ревiзiю порожнини матки:
Дитина вiд доношеної вагiтностi народилась з оцiнкою за шкалою Апгар 2 бали. Що потрiбно негайно провести в пологовому залi, враховуючи стан дитини?
Студент, що вперше переступив порiг операцiйної, раптом вiдчув слабкiсть, запаморочення, ”дзвiн” у вухах. Знепритомнiв. Об’єктивно: шкiрнi покриви блiдi, вкритi холодним липким потом. Пульс - 60/хв., АТ- 90/60 мм рт.ст. Зiницi розширенi, жваво реагують на свiтло. Назвiть стан, який розвинувся:
В школi виник спалах захворювання на вiрусний гепатит А. На який шлях передачi iнфекцiя повинна звернути увагу медична сестра школи
Пацiєнтка 58-ти рокiв, поступила у ендокринологiчне вiддiлення у тяжкому станi. При медсестринському обстеженнi виявлено: свiдомiсть вiдсутня, шкiра суха, очi запалi, цiаноз, запах ацетону з рота. Який медикамент найбiльш доцiльно пiдготувати медсестрi для надання невiдкладної допомоги?
Пацiєнтка при вiдвiдуваннi її вдома сiмейною медсестрою, повiдомила, що пiсля переохолодження у неї з’явилися головний бiль, озноб, температура пiдвищилась до t o - 37,8oC. Якi незалежнi медсестринськi втручання необхiдно виконати сiмейнiй медсестрi?
Швидка допомога приїхала на мiсце ДТП. Чоловiк 30-ти рокiв скаржиться на бiль, вiдсутнiсть рухiв в правiй нозi. При оглядi: у середнiй третинi гомiлки набряк, деформацiя, патологiчна рухомiсть. Що застосувати для транспортної iммобiлiзацiї?
У хiрургiчному вiддiленнi пацiєнту 50- ти рокiв з виразковою хворобою шлунку, ускладненою кровотечею, проведено гемотрансфузiю. Яке лабораторне обстеження необхiдно планувати на наступний день?
При обстеженнi пацiєнта сестрою медичною були виявленi наступнi симптоми: полiурiя, спрага, полiдипсiя, полiфагiя, свербiж шкiри. Про яке захворювання слiд думати?
При ушкодженнi порожнистих органiв черевної порожнини вiдсутня печiнкова тупiсть, а при рентгенологiчному дослiдженнi визначається ознака:
Медична сестра з лiкарем визначають групу кровi хворому за допомогою цолiклонiв анти-А i анти-В. Оцiнювання результатiв: реакцiя аглютинацiї вiдбулася з цолiклоном анти-А, а з цолiклоном анти-В не вiдбулася. Яка у хворого група кровi?
Жiнка 30-ти рокiв, яка хворiє бронхiальною астмою, дiзналась про можливiсть самоконтролю прохiдностi бронхiв за допомогою приладу iндивiдуального користування, який можна використовувати в домашнiх умовах, але не знає як ним користуватися. Якому методу дiагностики навчить жiнку медична сестра?
. Пацiєнту 33-х рокiв, який знаходиться на стацiонарному лiкуваннi з дiагнозом ”гострий бронхiт”, медсестра для покращення дихальної функцiї кровообiгу запланувала постановку гiрчичникiв на задню поверхню грудної клiтки. Якi речовини можуть спричинювати подразнюючу дiю гiрчичникiв?
У родiллi 25-ти рокiв при пiхвовому обстеженнi шийка матки згладжена, розкриття 4 см, плодовий мiхур вiдсутнiй, передлегла частина сiдницi. Вкажiть перiод пологiв:
Хворому 70-ти рокiв в станi гiпоксiї призначено оксигенотерапiю. Що планує медсестра здiйснити перед подачею кисню?
В хiрургiчному вiддiленнi хворого 45- ти рокiв пiсля операцiї з приводу звуження стравоходу годують через фiстулу - гастростому. Для запобiгання подразненню навколо гастростоми медсестра шкiру обробляє:
Хворий скаржиться на наростаючу м’язову слабкiсть, пiдвищену втомлюванiсть, зниження працездатностi, безсоння, перiодичний бiль в животi, нудоту. Об’єктивно: шкiрнi покриви бронзового вiдтiнку, вiдмiчається пiгментацiя слизової оболонки порожнини рота. Пульс - 80 уд/хв., ритмiчний, слабкого наповнення i напруження. АТ- 90/60 мм рт.ст. Тони серця ослабленi, дiяльнiсть ритмiчна. Про яке захворювання можна подумати?
. Дитинi 1 мiсяць. На 2-му тижнi життя з’явилось блювання. Останнiй тиждень блювання виникає пiсля кожного годування у виглядi ”фонтану”. Об’єм блювотних мас перевищує об’єм висмоктаного молока. Дефiцит маси тiла - 8%. Про яке захворювання можна подумати?
Дитинi 5-ть мiсяцiв. Була в контактi з хворим на кашлюк. Хворiє 2 тижнi, за останнiй тиждень стан дитини погiршився. Напади кашлюзросли до 15 разiв на добу, супроводжуються репризами, часто закiнчуються блюванням. Назвiть потенцiйну проблему
Вихователь дитячого садочка звернулась до медичної сестри iз хлопчиком 3-х рокiв. Скарги: пiдвищення температури до 37,5oC та висипання на шкiрi. Попередньо виставлений дiагноз: вiтряна вiспа. Визначте тривалiсть карантину в дитячому садочку з контактними дiтьми:
Пацiєнт 54-х рокiв, скаржиться на тяжкiсть та бiль в потилицi, ”миготiння мушок перед очима”, шум у вухах, кровотечi з носа. Вночi у пацiєнта виник рiзкий бiль голови, нудота, блювання, бiль в дiлянцi серця. Яке ускладнення у пацiєнта?
У пацiєнта 56-ти рокiв спостерiгається задишка, яка супроводжується затрудненим видихом, зумовлена спазмом дрiбних бронхiв i скупченням в їхньому просвiтi в’язкого секрету. Як називається така задишка?
Який з перелiчених методiв обстеження є найважливiшим в дiагностицi раку шлунка?
Для трахеостомiї використовують спецiальний iнструмент
У родiллi через 20 хвилин пiсля народження дитини з’явилися iнтенсивнi кров’янистi видiлення зi статевих шляхiв. Ознак вiдокремлення плаценти немає. Що слiд зробити в першу чергу в даному випадку?
Хворий скаржиться на висипання на верхнiй губi та незначне печiння, якi з’являються пiсля переохолодження. Об’єктивно: на червонiй облямiвцi верхньої губи на еритематозному фонi мають мiсце дрiбнi мiхурцi з прозорим вмiстом, якi зливаються мiж собою. Про яке захворювання слiд подумати?
Виберiть iнструмент, який вiдноситься до загального iнструментарiю:
Патронажнiй медсестрi необхiдно навчити матiр дитини 1-го року життя визначати зрiст дитини. За якою формулою визначається зрiст дитини пiсля 1-го року життя?
Мати дитини двох рокiв поскаржилась, що у дитини приступи кашлю. При оглядi дитини спостерiгається спазматичний кашель з репризами. Що можна запiдозрити?
Медична сестра проводить у школi бесiду з дiвчатками-пiдлiтками про функцiонування репродуктивної системи у жiнок. Що вона має вiдповiсти на запитання однiєї з дiвчаток про тривалiсть нормального менструального циклу?
Хворий 43-х рокiв, працiвник м’ясокомбiнату, захворiв раптово. Скаржиться на бiль голови, високу температуру, рiзь в очах, бiль у м’язах, особливо литкових, попереку, жовтушний колiр шкiри обличчя, темну сечу. Об’єктивно: на губах - герпетичнi висипання, збiльшенi печiнка та селезiнка, олiгурiя. Температура тiла - 37,8oC, АТ- 90/50 мм рт.ст. Данi ознаки характернi для:
Пацiєнт 40-ка рокiв лiкується з приводу сухого плевриту. Турбують iнтенсивнi болi в правiй половинi грудної клiтки. Яке положення в лiжку слiд порадити пацiєнту для зменшення болю?
У хворого на виразкову хворобу шлунка пiсля фiзичного напруження раптово з’явився ”кинджальний” бiль у верхнiх вiддiлах живота, напруження м’язiв передньої черевної стiнки, швидке погiршення загального стану, позитивний симптом Щоткiна-Блюмберга. Яке ускладнення виразкової хвороби шлунка найбiльш iмовiрне?
Пацiєнту з вiдкритим переломом стегна, ускладненим артерiальноюкровотечою, наклали джгут, ввели знеболюючi препарати. Що буде наступним етапом у веденнi пацiєнта?
У 2-х рiчної дитини на 2-й день захворювання ГРВI раптово вночi розвинулася шумна iнспiраторна задишка, виражене втяжiння мiжреберних промiжкiв, роздування крил носа i гавкаючий кашель. Який найбiльш iмовiрний дiагноз?
У 5-ти рiчної дитини пiд час їжi раптово виник кашель, стридорозне дихання, позиви на блювання, цiаноз. Про що слiд думати у першу чергу?
У терапевтичному вiддiленнi знаходиться пацiєнт 45-ти рокiв з хронiчною недостатнiстю кровообiгу. Визначивши кiлькiсть видiленої сечi за добу (добовий дiурез) та порiвнявши її iз кiлькiстювипитої рiдини та введеної парентерально, медична сестра визначила, що пацiєнт видiлив бiльше сечi, нiж отримав рiдини. Як називається цей дiурез?
. В приймальне вiддiлення доставлено пацiєнта з вираженоюзадишкою, цiанозом, набряками на гомiлках. У який спосiб медсестра повинна транспортувати його до вiддiлення?
Утопленого чоловiка 48-ми рокiв доставили на берег через 6 хвилин пiсля утоплення. Непритомний, пульс не визначається. Почали серцево-легеневу реанiмацiю: ШВЛ методом ”з роту в рот” i масаж серця. Яка з перерахованих ознак вказує на ефективнiсть реанiмацiйних заходiв?
При органiзацiї харчування в санаторiї ”Роща” дiєтичною сестроюбуло встановлено, що вiдпочиваючi забезпеченi 4-х разовим харчуванням. Яку частину добової енергетичної цiнностi повинен складати їх снiданок?
Чергова медсестра визначила t o у палатi недоношених новонароджених i вона дорiвнює 21oC. Який показник t o є оптимальним?
Пацiєнта в дiлянцi лопаток, хребта, лiктiв, п’яток поверхневе (неглибоке) порушення цiлiсностi шкiри з поширенням на пiдшкiрну основу. Стiйка гiперемiя, вiдшарування епiдермiсу. Як характеризувати стан пацiєнта?
Вагiтна 31-32 тижнi вагiтностi, надiйшла зi скаргами на появу безболiсної кровотечi зi статевих шляхiв. Об’єктивно: блiдiсть шкiри та видимих слизових оболонок, матка в нормотонусi. АТ100/60 мм рт.ст., Ps- 86/хв. Кровотеча зi статевих шляхiв. При УЗД - край плаценти перекриває внутрiшнє вiчко. Клiнiчна картина характерна для:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома