Швидка допомога приїхала на місце дтп. Чоловік 30-ти років скаржиться на біль, відсутність рухів в правій нозі. При огляді: у середній третині гомілки набряк, деформація, патологічна рухомість. Що потрібно застосувати для транспортної іммобілізації?
При огляді хворого 38-ми років, з ножовим пораненням грудної клітки Ви виявили, що рана ’’дихає” - чути ’’свист’’ в момент вдиху повітря виходить із рани, при видиху - заходить в плевральну порожнину. Яке ускладнення виникло у хворого?
Медсестру викликали в палату до пацієнтки, у якої почалася кровотеча з варикозної виразки у ділянці нижньої третини лівої гомілки. Пацієнтка налякана, скаржиться на слабкість. Вкажіть незалежні втручання медичної сестри:
Яку терапію в першу чергу потрібно проводити хворим з черепно-мозковою травмою при підвищенні внутрішньочерепного тиску?
Ви працюєте на здоровпункті великого підприємства де в цеху сталась виробнича травма. Потерпілий поранив склом ліве передпліччя. З рани витікає пульсуючим струменем з поштовхами яскраво-червона кров. Вкажіть Ваші дії:
Жінка 44-х років госпіталізована з приводу численних травм. Визначаються за- гальномозкові і менінгеальні ознаки, симптом окулярів, спостерігались кровотеча і лікворея з носа. Що Ви запідозрите у потерпілої?
Пацієнтка 26-ти років, після дорожньо- транспортної пригоди скаржиться на біль в ділянці лівої ключиці, неможливість рухати лівою рукою. Об’єктивно: деформація лівої ключиці, гематома та набряк. Яке ушкодження слід запідозрити?
З метою швидкої компенсації крововтрати пацієнту через катетер у підключичну вену перелито 1000 мл одногрупної резус-сумісної донорської крові. Наприкінці гемотрансфузії у пацієнта з’явились занепокоєння, блідість шкіри, тахікардія, судоми м’язів. Яке ускладнення виникло у пацієнта?
У жінки скарги на різкий біль, свербіння, відчуття жару в лівій гомілці. Температура тіла - 38,8°С. Хворіє 2 доби. При огляді: в ділянці гомілки набряк, розлите почервоніння з чіткими контурами у вигляді язиків полум’я, є окремі пухирі, наповнені жовтуватим вмістом. Що з пацієнткою?
В хірургічне відділення поступив пацієнт 56-ти років з масивною крововтратою. Стан важкий. Група крові ще невідома. Назвіть препарат, з якого слід почати поповнювати крововтрату:
Ви працюєте медичною сестрою в шкільному медпункті. До Вас звернувся учень 10-го класу, якого 5 хвилин назад вкусив за гомілку собака. При огляді: загальний стан потерпілого задовільний. В нижній третині гомілки, по задній поверхні відмічаються дві неглибокі рани, з яких повільно витікає невелика кількість темної крові. Яка першочергова дія медичної сестри?
Під час пожежі потерпілий отримав опік правої китиці. Медична сестра обстежуючи місце пошкодження діагностувала опік IV ступеня. Яка характерна ознака говорить про це?
При наданні невідкладної допомоги у разі травматичного шоку пацієнту необхідно ввести наркотичний анальгетик. Який з препаратів НЕ РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ для введення внаслідок пригнічення дихання?
До Вас звернувся чоловік 47-ми років зі скаргами на погіршення загального стану, температура тіла - 39°С, озноб, біль у потиличній ділянці шиї. Хворіє 5 днів. Об’єктивно: на потиличній ділянці шиї щільний інфільтрат діаметром до 6 см, шкіра над ним яскраво-червона. В центрі інфільтрату шкіра має багряно-синюшний колір, є декілька отворів, з яких виділяється густий зелений гній. Який найбільш ймовірний діагноз?
Пацієнт 25-ти років звернувся до медсестри з забитою раною лівого плечового суглоба. Медсестра провела туалет рани, наклала стерильну серветку. Якою пов’язкою необхідно зафіксувати перев’язувальний матеріал?
Ви медична сестра комбустіологічного відділення, де знаходиться пацієнт з опіками, передньої поверхні обох стегон та тулуба, а також промежини. Визначте % площі опіку:
Чоловік 40-ка років отримав під час бійки ножове поранення серця. Медична сестра, яку викликали до потерпілого побачила, що зліва від груднини, в 4 міжреберні, стримить ніж. Вкажіть тактику медичної сестри:
У постраждалого площа опіків ІІ-ІІІ ступенів складає 20%, розвивається опіковий шок. Вкажіть заходи протишокової терапії:
Аглютинація спостерігається з цоліклоном анти-В. Яка група крові, що досліджується?
Аглютинація спостерігається з цоліклонами анти-А та анти-В. Яка група крові, що досліджується?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома