В чому полягала мета проведеної урядом Польщі операції «Вісла»?
З якою державою СРСР уклав міжнародний договір про
входження до УРСР територій, заштрихованих на картосхемі?
Яке поняття є зайвим у цьому логічному ланцюжку: «боротьба з «космополітизмом», «лисенківщина», «раднаргоспи», «ждановщина»?
Що було однією з особливостей післявоєнної відбудови Української РСР (1945- початок 1950-х рр.)?
За оцінкою історика О. Бойка «...характерним для стратегії радянського керівництва в процесі відбудови було повернення до довоєнної моделі розвитку народного господарства». Що було покладено в основу зазначеної моделі?
У чому полягала особливість відбудови народного господарства Української РСР після Другої світової війни
Прочитайте уривок з історичного джерела та виконайте завдання.
«Це важке, але необхідне рішення, яке забезпечить переселеному населенню спокійне життя в нових оселях, підготовлених урядом на інших теренах Речі Посполитої. Ті, хто не підпорядкується наказу й залишиться в околицях, охоплених акцією переселення, будуть трактовані як бандити УПА...» В уривку йдеться про
Які з нижчевказаних подій в історії України пов’язані із 1946 р.?
Прочитайте уривки та визначте рік, коли відбулися всі описані події:
“Заключним актом повоєнного урегулювання кордонів України стало підписання радянсько-румунського договору, який юридично зафіксував кордони України в рамках радянсько-румунської угоди 28 червня 1940 року”.
“З трибуни Гарвардського університету державний секретар Дж. Маршалл проголосив те, що увійшло в історію під назвою план Маршалла – використання американських ресурсів для відбудови європейської економіки”.
“Політбюро ЦК Польської робітничої партії своїм рішенням започаткувало виселення українців і змішаних сімей з Надсяння, Лемківщини, Холмщини та Підляшшя й розселення їх у західних і північних районах Польщі”.
Про яку політику йдеться в уривку з історичного твору?
«…в столиці сорокамільйоної УРСР [повністю] проводиться російською мовою викладання наук, так же, як і в інших вузах УРСР. Такого нема ніде в світі… Якщо мій народ не спромігся на власну вищу школу – вся абсолютна решта, себто, ну ніщо вже інше не має ціни…»
Суть політики радянізації західних областей України в період післявоєнної відбудови(1945 – початок 1950-х років) полягала в
У якому році Українська РСР стала членом Організації Об’єднаних Націй?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома