1 Дієприкметник – герундій.
Якщо дієприкметник схожий на прикметник, то герундій - на іменник. Якшо не можна знайти іменник під час перекладу герундія, то герундій також перекладається інфінітивом: Thank you for coming in time.
2 Дієприкметник – герундій.
Якщо дієприкметник схожий на прикметник, то герундій - на іменник. Якшо не можна знайти іменник під час перекладу герундія, то герундій також перекладається інфінітивом: Smoking is health hazard.
3 Дієприкметник – герундій.
Якщо дієприкметник схожий на прикметник, то герундій - на іменник. Якшо не можна знайти іменник під час перекладу герундія, то герундій також перекладається інфінітивом: Look at this coming girl. She is so beautiful.
4 Дієприкметник – герундій.
Якщо дієприкметник схожий на прикметник, то герундій - на іменник. Якшо не можна знайти іменник під час перекладу герундія, то герундій також перекладається інфінітивом: Broken heart.
5 Дієприкметник – герундій.
Якщо дієприкметник схожий на прикметник, то герундій - на іменник. Якшо не можна знайти іменник під час перекладу герундія, то герундій також перекладається інфінітивом:
I must have my mobile phone repaired.
6 Герундій – інфінітив.
Інфінітив відноситься до дії, яка здійснюється один раз; форми герундію схожі на дієслова в тривалій групі часів – тобто вказують на тривалий процес, із розмитим поняттям початку або кінця дії: You should stop...................... (припинити розмовляти) .
7 Герундій – інфінітив.
Інфінітив відноситься до дії, яка здійснюється один раз; форми герундію схожі на дієслова в тривалій групі часів – тобто вказують на тривалий процес, із розмитим поняттям початку або кінця дії I like.............. so that I can do much work.
8 Герундій – інфінітив.
Інфінітив відноситься до дії, яка здійснюється один раз; форми герундію схожі на дієслова в тривалій групі часів – тобто вказують на тривалий процес, із розмитим поняттям початку або кінця дії: . Don’t forget........................
9 Герундій – інфінітив.
Інфінітив відноситься до дії, яка здійснюється один раз; форми герундію схожі на дієслова в тривалій групі часів – тобто вказують на тривалий процес, із розмитим поняттям початку або кінця дії: . 12. Bob likes.............. when it snows.
10. Герундій – інфінітив.
Інфінітив відноситься до дії, яка здійснюється один раз; форми герундію схожі на дієслова в тривалій групі часів – тобто вказують на тривалий процес, із розмитим поняттям початку або кінця дії: Oh, I don’t remember......................that.
11. Герундій – інфінітив.
Інфінітив відноситься до дії, яка здійснюється один раз; форми герундію схожі на дієслова в тривалій групі часів – тобто вказують на тривалий процес, із розмитим поняттям початку або кінця дії: I stayed in bed all day on this Monday instead..................to study .
12Герундій – інфінітив.
Інфінітив відноситься до дії, яка здійснюється один раз; форми герундію схожі на дієслова в тривалій групі часів – тобто вказують на тривалий процес, із розмитим поняттям початку або кінця дії: Is it worth......................?
13 Герундій – інфінітив.
Інфінітив відноситься до дії, яка здійснюється один раз; форми герундію схожі на дієслова в тривалій групі часів – тобто вказують на тривалий процес, із розмитим поняттям початку або кінця дії: His idea is.....................in some kind of transport.
14 Герундій – інфінітив.
Інфінітив відноситься до дії, яка здійснюється один раз; форми герундію схожі на дієслова в тривалій групі часів – тобто вказують на тривалий процес, із розмитим поняттям початку або кінця дії: His idea was ............ in “Radisson” per night.
15 Must має однакову форму для теперішнього і майбутнього часів:
- I must go to the bank now.
- I must go to the bank tomorrow.
Для минулого часу (yesterday/last week etc.) використовується had to + infinitive (had to go/ had to do/had to write etc.): '
- I had to go to the bank yesterday. (= It was necessary for me to go to the bank.)
- We had to walk home last night. There was no bus.
Заперечні і питальні речення у такому випадку утворюються за допомогою допоміжного дієслова did:
16 Must має однакову форму для теперішнього і майбутнього часів:
- I must go to the bank now.
- I must go to the bank tomorrow.
Для минулого часу (yesterday/last week etc.) використовується had to + infinitive (had to go/ had to do/had to write etc.): '
- I had to go to the bank yesterday. (= It was necessary for me to go to the bank.)
- We had to walk home last night. There was no bus.
Заперечні і питальні речення у такому випадку утворюються за допомогою допоміжного дієслова did:
17 mustn't (must not) – це:
18 needn't (need not) – це:
19 Put in must or had to:
I... go to the bank yesterday to get some money.
20 Put in must or had to:
I....................get up early tomorrow. I've got a lot to do.
21 Put in must or had to:
Come on! We.................... hurry. We haven't got much time.
22 Put in must or had to:
I was nearly late for my appointment that morning. I.................... run to get there on time
23 Should вживається з неозначеною формою дієслова (+ infinitive):
24 Should вживається з неозначеною формою дієслова (+ infinitive):
25 Should вживається з неозначеною формою дієслова (+ infinitive):
Do you think I ______this jacket?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома