Будь-яка річ може бути предметом мистецтва – так вважали прихільники
У якій країні зведено зображену на ілюстрації будівлю?
Які стилі й напрямки мистецтва отримали розвиток у другій половині ХХ ст.?
У роки «холодної війни» підвищеною увагою читачів користувалися
Якій стиль музики представляє група, зображена на фото?
Установіть відповідність між діячами культури та сферами їх діяльності.
1. Сальвадор Далі
2. Стівен Спілберг
3. Джон Леннон
4. Ш. Ле Корбюзьє
А. Кінематограф
Б. Живопис
В. Архітектура
Г. Музика
Д. Література
Напрям у мистецтві, який уособлює його засновник Джексон Поллок, називають
У СРСР домінуючим і єдиним мистецьким стилем і методом був
Він перевернув догори дриґом уявлення про мистецтво і зумів зробити вміст свого холодильника – символом епохи. Сам Воргол казав, що походить нізвідки. Увесь світ знає його як американського художника, але мало хто здогадується, що справжнє його ім’я – Андрій Варгола. І сам він русин-українець із лемківського села Микова.
Представником якої течії мистецтва він є?
Встановіть відповідність:
А. конструктивізм
Б. поп-арт
В. екзистенціалізм
Г. хай-тек
1. авангардистський метод (стиль, напрямок) в образотворчому мистецтві, архітектурі, художньому конструюванні, літературі, фотографії, оформлювальні на декоративно-прикладному мистецтві, що отримав розвиток в 1920 — початку 1930 років. Характеризується суворістю, геометризмом, лаконічністю форм і монолітністю зовнішнього вигляду.
2. стилістичний напрям у сучасній архітектурі та дизайні, зорієнтований на функційність, науковість, елітне обслуговування архітектурою з застосовуванням високих технологій.
3. напрям у філософії XX століття, що позиціонує і досліджує людину як унікальну духовну істоту, що здатна до вибору власної долі. Основним проявом цього напряму є свобода, яка визначається як відповідальність за результат свого вибору.
4. напрям в образотворчому мистецтві 1950–1960-х років, що виник як реакція на абстрактний експресіонізм та використовує образи продуктів вжитку.
5. напрям у мистецтві XX століття, котрому властиві звернення до підсвідомих образів, звільнення від панування раціонального мислення, використання оптичних ілюзій та парадоксальне поєднання форм. Виник після Першої світової війни у Франції в 1920-і роки та активно розвивався до початку Другої світової війни.
У Харкові яскравим представником цього стилю є будівля Держпрому (нині — Будинок української промисловості), побудованого в 1925–1928 рр. на площі Дзержинського (нині площа Свободи) за проектом ленінградських архітекторів Сергія Серафимова, Самуїла Кравця і Марка Фельгера за участю інженера Павла Роттерта.
Назвіть цей стиль.
Цими типовими та індивідуальними будівлями (численними віллами) цей мистець немов би ілюстрував сформульовані ним у 1926 році знамениті «п'ять пунктів» архітектури:
- будинок встановлюється на опорах, а під ним простягається зелена зона;
- вільне планування: за необхідності внутрішні перегородки приміщення можна розташовувати по-різному;
- неопорна фасадна стіна; оформлення фасаду залежно від гнучкого планування;
- віконні отвори зливаються в єдине стрічкове вікно. Такі вікна не тільки дають краще освітлення, але й формують особливий геометричний малюнок фасаду;
- плоский дах-тераса з садом повинні повертати місту ту зелень, яку відбирає об'єм будівлі.
Зараз всі ці прийоми стали звичними рисами сучасного будівництва.
Назвіть цього видатного діяча архітектури.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома