. До складу яких держав входили українські етнічні землі напередодні Першої світової війни
Який термін відповідає визначенню: «Насильницьке втручання однієї або декількох держав у внутрішні справи іншої держави з метою придушення революційного або національно-визвольного руху, встановлення власного політичного та економічного панування – це…»?
Розташуйте події в хронологічній послідовностіА. Створення Головної Української Ради (ГУР)Б. Брусиловський проривВ. Взяття Львова російськими військамиГ. Початок формування легіону Українських січових стрільців (УСС)
Які із зазначених подій відбулися на українських землях у 1914 р.?1. створення Союзу визволення України (СВУ)2. Брусиловський прорив3. формування легіону Українських січових стрільців (УСС)4. укладення Брестського миру між УНР і державами Четверного союзу5. Галицька битва6. створення Загальної Української Ради (ЗУР)7. «українізація» частин російської армії
Перебіг яких подій Першої світової війни відображено на карті?
«У порівнянні з надіями, що покладалися на цей фронт навесні 1916 р., його наступ перевершив усі очікування. Він виконав поставлене завдання — врятувати Італію від розгрому… полегшив становище англійців і французів на фронті, змусив Румунію стати на наш бік і зіпсував усі плани й наміри австро-угорців і німців на цей рік».
Битва, про яку йдеться в джерелі, відбулася в
1. Політична організація емігрантів із Наддніпрянської України, створена у Львові на початку Першої світової війни, що проголосила метою своєї діяльності побудову самостійної соборної Української держави, — це
Головна українська рада в серпні 1914 р. закликала українців Галичини
Галицько-Буковинське генерал-губернаторство» — це адміністративно-територіальна одиниця, створена
Яким було ставлення російської влади до українського національного руху на Наддніпрянській Україні під час Першої світової війни?
Укажіть період, протягом якого німецькі та австро-угорські війська здійснили Горлицький прорив.
У ході Першої світової війни Товариство українських поступовців закликало українців
Коли відбувалися події, згадувані в уривку з історичного документа?
«...Наші праві націоналісти в особі графа Бобринського, посівши адміністративні посади в «П’ємонті українства», почали переслідувати український національний рух і силоміць навертати уніатів до православ’я. Тяжке враження справив арешт митрополита А. Шептицького… Все сприяло наростанню ворожості місцевого населення до переможців».
Формування в роки Першої світової війни легіону Українських січових стрільців засвідчило
Про кого з історичних діячів йдеться:
«Співзасновник Української національно-демократичної партії (УНДП), згодом її голова. Обирався послом до австрійського парламенту та галицького крайового сейму. У роки Першої світової війни очолював Головну українську раду, а згодом Загальну українську раду. Після проголошення ЗУНР став головою її першого уряду»
Результат якої події Першої світової війни дав змогу правлячим колам Росії реалізувати стратегію :
«…злиття землі Ярослава Осмомисла, князів Данила і Романа з Імперією в політичному та національному відношеннях…»?
Укажіть один із напрямів діяльності Союзу визволення України, що існував у 1914-1918 рр.
Напередодні Першої світової війни Австро-Угорщина претендувала на володіння ...
Укажіть міста, в районі яких відбулася найбільша танкова битва початкового періоду німецько-радянської війни.
Установіть послідовність подій в Україні в роки Другої світової війни.
А «Нема більше Севастополя з його акаціями і каштанами, чистенькими вулицями, парками, невеличкими світлими будинками. Він зруйнований...»
Б «На смертний бій… піднялася вся Україна…, почалася наша велика священна Вітчизняна війна…»
В «У багатьох селах Галичини, куди вступала більшовицька армія, якась частина населення нерідко зустрічала їх квітами...»
Г «До останнього дня наше радіо запевняло: «Київ був, є і буде радянським. Ворог не пройде!..» І раптом наші війська відходять...»
Яку назву історико-географічного регіону пропущено у витягу з документа?
«Уряд СРСР вважає, що повернення Бессарабії органічно пов’язане з питанням передання Радянському Союзові тієї частини ________________________, переважаюча більшість населення якої пов’язана з Радянською Україною спільністю історичної долі, мовою і національним складом.»
Укажіть причину поразок Червоної Армії на початковому етапі радянсько-німецької війни?
Які області були утворені на українських землях, що були приєднані до УРСР у 1939—1940 рр.?
У якому році у львівських газетах з′явився такий заклик: "Громадяни, пам′ятайте! Неділя, 22 жовтня - день виборів до Українських Народних Зборів! Всі, як один чоловік, візьмемо участь у виборах депутатів до Українських Народних Зборів!"?
Вкажіть варіант, в якому у хронологічному порядку розміщені події: А проголошення Акту відновлення Української держави; Б повна окупація України німецькими військами; В оборона Одеси; Г оточення військ Червоної Армії під Харковом.
Вкажіть діяча про якого йдеться в уривку: "Командувач військ Київського військового округу(із лютого 1941 року) і Південно-Західного фронту з початку агресії Німеччини проти СРСР, один з організаторів оборони Києва у 1941 році"
Які наслідки для України мала реалізація такого наказу Сталіна від 1 травня 1942 року.:"Червоній Армії - домогтися того, щоб 1942 р. став роком остаточного розгрому німецько-фашистських військ і визволення радянської землі від гітлерівських негідників"?
Коли відбулася подія, про яку йдеться в уривку з історичного джерела? " Волею українського народу Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери проголошує відновлення Української Держави, за яку поклали свої голови цілі покоління найкращих синів України,,,"
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома