Яка битва дозволила російському уряду створити Галицько-Буковинське генерал-губернаторство?
Успішна військова операція, здійснювана військами УГА у червні-липні 1919 року ввійшла в історію під назвою:
Прочитайте фрагмент історичного джерела і виконайте завдання: "Ми, Центральна Рада, яка завжди стояла за те, щоб не одділяти Україну од Росії...оповіщаємо всіх громадян України: Українська Центральна Рада, обрана українським народом через його революційні організації, незабаром поповниться на справедливих основах представниками інших народів, що живуть на Україні... прямуючи до автономного ладу в Україні, ми рішуче ставимось проти замірів самовільного здійснення автономії України до Всеросійського Учредительного Зібрання..."
Хто з діячів, зображених на фото, очолив збройний виступ після укладення цитованого документа?
Про яку подію йдеться в уривку з історичного джерела:
"Розправа над полоненими здійснювалася за "законами" революційної діяльності. Котовський наказав на ніч замкнути полонених у сільській церкві. До найближчого містечка Базар були направлені члени надзвичайної комісії...На кожній із 360 справ рядових вояків хімічним олівцем записана лаконічна резолюція: "Расстрелять. Базар. 22.11""?
Хто з діячів, зображених на фото, був Президентом державного утворення, позначеного на картосхемі?
Якою цифрою на картосхемі позначено рейхскомісаріат «Україна» - адміністративно-територіальну одиницю німецького окупаційного цивільного управління в роки Другої світової війни?
На картосхемі УСРР штрихуванням позначено території, що були:
На картосхемі позначено лінію фронту часів Великої Вітчизняної війни станом на:
У якому році Червона армія здійснювала показані на карті наступальні дії по звільненню України від гітлерівських загарбників?
Що стало наслідком подій, відображених на картосхемі?
Події, відображені на картосхемі, стали наслідком
З іменем якого діяча пов'язані описані нижче події?
«Командування Південно-Західного фронту вжило додаткових заходів для оборони Києва в умовах оточення. Навколо міста було створено три лінії оборони. На допомогу армії сформовано 13 винищувальних батальйонів, / 9 загонів народного ополченням
Назву якого міста пропущено?
У січні 1944 р. майже 2,3 мільйонна Червона армія розпочала визволення Правобережної України та Криму. Успішне досягнення цієї мети великою мірою було забезпечене перемогою в січні–лютому під ___________.
Вкажіть пропущену назву плану-операції в твердженні:
Остаточне рішення про війну проти СРСР Гітлер прийняв 18 грудня 1940 р., підписавши Директиву №21. Операція отримала назву «____».
Установіть відповідність між прізвищем діяча та подією, до якої він причетний.
1 С. Петлюра
2 П. Скоропадський
3 Х. Раковський
4 Є. Петрушевич
А створення Холодноярської республіки
Б проголошення ЗУНР
В ухвалення Конституції УСРР
Г підписання Варшавської угоди
Д гетьманський переворот
Що таке колективізація
Складові радянської модернізації
Оберіть невірно зазначену рису воєнного комунізму.
Яка група промисловості переважала у планах радянської економіки?
Операція «Вісла» — це:
Суть політики радянізації західних областей України в період післявоєнної відбудови (1945 — початок 1950-х рр.) полягала:
До складу якого адміністративного утворення входили окуповані гітлерівцями та їхніми союзниками Одещина, південні райони Вінницької та західні райони Миколаївської областей?
До чого призвела ситуація, описана в джерелі?
«...Посуха, особливо у червні-липні, до всіх нещасть (бо треба було загоювати рани війни) додала ще й свої. Врожай зернових вийшов доісторичний..., тобто 1 ц посіяли, а зібрали 3 ц у кращому випадку. Та ще який тоді був обробіток ґрунту? Сяк-так, аби вкинути зерно в землю. Поля обробляли переважно кіньми-клячами, коровами, лопатами, сапами, а збирали косами та жіночими руками. Бо чоловіки лишилися напівкаліками...»
1945 рік в історії України пов’язаний із
Реформа, що передбачала розширення прав місцевих державних органів управління - це...
На якому з’їзді КПРС у 1956 р. М. Хрущов виступив із доповіддю «Про “культ особи” і його наслідки»?
Оберіть ознаки десталінізації.: (3 відповіді)
У червні 1953р першим секретарем КП(б)У було обрано
«Поява шкідливого нарису історії української літератури об’єктивно допомагає найлютішим ворогам українського народу – українсько-німецьким націоналістам. Президія Спілки та її голова т. Рильський не вжили заходів, щоби вчасно перешкодити проникненню в радянську літературу ворожих тенденцій... Журнал “Вітчизна” (ред. Яновський) надає місце статтям і творам, які пройняті буржуазною ідеологією, міщанськими поглядами на життя, аполітичністю...»
У який період радянської історії України оприлюднено цитований документ?
Уривок з історичного джерела «Особи, які відстоюють принципи формальної генетики, неспроможні зрозуміти геніальної вказівки Леніна про те, що “пізнання людини не є... пряма лінія, а крива лінія, що безмежно наближується до ряду кіл, до спіралі”...» доцільно використовувати, характеризуючи явище
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома