Укажіть причину зміни зональних природних комплексів (від арктичних пустель до екваторіальних лісів) на материку Євразія:
Ця природна зона знаходиться в помірному поясі. На підзолистих грунтах ростуть стійкі до холоду хвойні породи дерев. Багато боліт. Характерними представниками тваринного світу є: лосі, ведмеді, рисі, вовки. Серед птахів: куріпки, глухарі, тетеруки.
Для якої природної зони Євразії характерний тривалий період низьких температур, багаторічна мерзлота. Типовими представниками тваринного світу є білий ведмідь, песець, лемінг, північний олень?
У помірному кліматичному поясі найбільшу площу займає природна зона:
Природа якої зони менш всього змінена людиною:
Яке простягання мають природні зони Євразії?
Хвойні ліси Євразії називають:
Назвіть єдиний вид хвойного дерева, що росте в тайзі й скидає на зиму хвою:
Зазначте рядок, у якому правильно вказано послідовність зміни природних зон із півночі на південь на Східноєвропейській рівнині.
Господарем зони арктичних пустель є…
На заході материка Євразія природні зони змінюються у напрямку:
Обери відповідь, у якій назви тварин знаходяться у логічному порядку щодо їх характеристик.
1. Ці тварини – здебільшого великі ссавці. Довжина тіла буває від 1 до 6 м, а маса від 20 кг до 5 тон! Дихають легенями, мають відмінний слух, але поганий зір. Харчуються рибою, молюсками та ракоподібними.
2. Великі ссавці, довжиною до 4 м і масою понад 1,5 тони! Мають шкіру, товщиною 3-4 см. Їх характерною ознакою є пара бивнів.
3. Всеїдні. Харчуються рибою, водоростями, не гребують мертвечиною. Мають гострий нюх: може відчувати труп кита навіть за 30 км під водою!
4. Завдяки густому хутру здаються більшими, ніж є насправді. Їх висота 110-145 см, довжина тіла до 2,5 м, вага до 300 кг. У сильні морози, рятуючись від холоду, тварини збиваються у великі групи. Раз на рік самиця приносить 1 (рідко 2) малят, яких рік годує молоком.
Маленькі гризуни тундри, які харчуються ягодами, травою, корою. Активні протягом року. Самиця приносить 3-4 рази на рік по 3-9 мишенят.
Тут поширені мініатюрні дерева заввишки лише кілька сантиметрів. Вони стеляться по землі. Сюди прилітають для
виведення потомства 200 млн птахів, у т. ч. перевізники, качки та гуси. Тут зимує північний олень (або карибу).
Зона, яка займає північну частину субарктичного поясу: простягнулася уздовж північного узбережжя Євразії смугою завширшки до 500 км. Зима холодна з температурами до -30;
Літо прохолодне (до +10 С).
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома