Географічні пояси та природні зони Землі.

Додано: 5 травня 2020
Предмет: Географія, 6 клас
Тест виконано: 660 разів
12 запитань
Запитання 1

Один із великих природних комплексів Землі, основним чинником формування якого є клімат (співвідношення тепла й вологи), що закономірно змінюється від екватора до полюсів і від океанів у глиб континентів це -


варіанти відповідей

природний комплекс;

природна зона;

природний компонент;

географічна оболонка.

Запитання 2

Фактором, що зумовлює зональність географічної оболонки є:

варіанти відповідей

розміри Землі;

форма Землі;

положення Землі відносно Сонця;

наявність природного супутника Землі - Сонця.

Запитання 3

З′ясуйте, на якому материку найбільшу частку займають пустелі:

варіанти відповідей

Австралія;

Євразія;

Африка;

Північна Америка

Південна Америка.

Запитання 4

З′ясуйте, для якої природної зони характерні: довга, сувора зима і коротке холдне літо. У таких кліматичних умовах майже неможливе існування рослин і формування ґрунтів. Бідна рослинність (мохи, лишайники), серед тварин поширені -тюлені, моржі й білі ведмеді.

варіанти відповідей

тайга;

арктична пустеля;

лісотундра;

антарктична пустеля.

Запитання 5

Вкажіть природну зону, яка має таку характеристику: зима тут дуже холодна, а літо достатньо тепле, щоб могли жити рослини - невисокі трав’янисті рослини, які впродовж зими здатні зберігатися під шаром снігу. Великі стада північних оленів яких супроводжують хижаки — полярні вовки. Є тут і травоїдні тварини та гризуни. На них полюють дрібні полярні лисички — песці.



варіанти відповідей

зона степу;

зона тундри;

зона мішаних лісів;

зона тайги.

Запитання 6

Визначте природну зону за такими ознаками: поширена переважно у внутрішніх частинах материків, теплий, сухіий клімат. Вологи вже недостатньо для росту дерев, переважають трави, сформувалися найродючіші ґрунти планети, тварини - польові миші, бабаки, ховрахи, антилопи, орли, дрохви.





варіанти відповідей

зона вологих екваторіальних лісів;

зона степу;

лісова зона;

зона тундри.

Запитання 7

З′ясуйте, яка природна зона характеризується сухим та жарким кліматом, піщаними, кам'янистими та солончаковими ґрунтами з дуже бідною рослинністю, яка не має листя, а колючки, та здатні накопичувати воду в рослинних тканинах, живуть ящірки, змії, комахи, антилопи, верблюди.


варіанти відповідей

зона степу;

зона пустель;

мішані ліси;

зона саван.

Запитання 8

З′ясуйте, у яких горах спостерігається найбільше висотних поясів:

варіанти відповідей

Альпи;

Карпати;

Уральські;

Кіліманджаро.

Запитання 9

Визначте природну зону, яка характеризується високими температурами повітря, чергуванням вологого й сухого сезонів, рослинність -трав′яниста з поодинокими деревами. Надзвичайно багато різноманітних тварин: зебри, антилопи, слони, жирафи, леви, леопарди, гієни, антилопи, найшвидший хижак планети — гепард, який здатний розвивати швидкість до 100 км/год.


варіанти відповідей

савани;

степ;

напівпустеля;

вологі екваторіальні ліси.

Запитання 10

Визначте природну зону за такою характеристикою: найбільша природна зона на планеті, яка розташувалася в приполярних північних регіонах Північної Америки, Азії та Європи, займає 17% поверхні нашої планети, але її не існує у Південній півкулі. Рослинність - переважають хвойні ліси - ялина, ялиця, сосна, зустрічаються - береза, осика, вільха та верба. Тваринний світ - бурий ведмідь, рись, лисиця, вовк, лось.

варіанти відповідей

тундра;

тайга;

вологі екваторіальні ліси;

мішані ліси.

Запитання 11

Вкажіть природну зону за такими ознаками: вважається однією з найдавніших природних зон. Свою назву, отримала від місця свого знаходження. Рослинний світ, представлений деревами, переплетеними ліанами, де живуть мавпи й різноманітні птахи, хижаки — великі змії, різні види диких кішок (леопарди, ягуари). Це — найбагатша життям природна зона. Більше 3/4 усіх видів тварин і рослин планети мешкає в цих лісах.


варіанти відповідей

мішані ліси;

вологі екваторіальні ліси;

тайга;

тундра.

Запитання 12

Найбільші зональні природні комплекси, які широкими смугами простягаються у широтному напрямку і змінюються від екватора до полюсів, різняться кліматичними особливостями, що зумовлює його поділ на менші природні одиниці, називаються за відповідними кліматичними поясами це-

варіанти відповідей

природні зони;

географічні пояси;

природні компоненти;

географічна оболонка.

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест