Під час патронажу дитини, яка народилась 5 днів тому, Ви помітили легкий акроціаноз губ і кінцівок, що посилюється під час смоктання грудей. У матері дитини у перші місяці вагітності діагностовано токсоплазмоз. Яка хвороба може бути у дитини?
У дитини з раннього віку спостерігаються задишка, тахікардія, ціаноз шкіри, грубий серцевий шум, що поширений по всій ділянці грудної клітки, розширення меж серця. Така симптоматика діагностується при:
Гіпоксемічні напади, що пов’язані з важким перебігом тетради Фалло, характеризується:
На прийомі у фельдшера мати з хлопчиком віком 1 місяць. Мати скаржиться на виражену задишку у дитини та періоральний ціаноз. На 3–му місяці вагітності жінка перехворіла на ГРВІ. При огляді: дитина жвава, виражений ціаноз. При перкусії – межі серця розширені вправо, до гори та вліво. При аускульптації грубий систолічний шум; Яке обстеження необхідно зробити щоб підтвердити діагноз?
Під час патронажу дитини, яка народилася 7 днів тому, фельдшер помітив легкий акроціаноз губ і кінцівок, що посилюється під час смоктання груді. Мати під час вагітності перехворіла на краснуху. Яка хвороба може бути у дитини?
Від чого залежить поява ціанозу губ, кінцівок у разі природжених вад серця?
Ви – фельдшер ФАПу, проводите патронаж дитини віком 10 днів і помітили легкий ціаноз губ і кінцівок, що посилюється під час смоктання грудей. Об’єктивно: шкіра бліда, акроціаноз. Під час аускультації серця вислуховується систолічний шум з епіцентром в ІІІ-ІV міжребрових проміжках зліва. З анамнезу стало відомо, що мати в перші місяці вагітності перенесла вітряну віспу. Яку хворобу Ви запідозрите у дитини?
Ви – фельдшер ФАПу, оглядаєте дитину віком 20 днів, яка виписана з неонатального відділення дитячої лікарні з діагнозом: «Відкрита артеріальна протока». Який препарат може сприяти закриттю артеріальної протоки?
Вас – фельдшера ФАПу, викликали до дитини віком 8 років, яка хворіє на вроджену ваду серця. Стан дитини важкий, відмічається задишка, ціаноз, клекотливе дихання, кашель, виділення пінистого мокротиння. Яке положення потрібно надати цій дитині в ліжку?
Немовля народилося від п’ятої вагітності (попередні переривались у першому триместрі), що перебігала з токсикозом, анемією. Мати працює на хімічному комбінаті, що виробляє хімічні речовини. У дитини визначається вроджена вада серця. Яка імовірна причина вродженої вади?
Дитині 7 років, скаржиться на головний біль, запаморочення, шум у вухах, задишку. Під час об’єктивного обстеження виявлені такі симптоми: більш розвинута верхня половина тулуба порівняно з нижньою, АТ високий на верхніх кінцівках (250-300 мм рт ст.) і знижений на нижніх кінцівках. Вкажіть попередній діагноз
У хлопчика 6 років з ПВС (тетрада Фалло) розвинувся задухо-ціанотичний напад. Яке положення слід надати дитині для покращення її стану?
У 6-місячного малюка при огляді спостерігається ціаноз губ, задишка під час годування і плачу. Додаткове обстеження в кардіологічному відділенні підтвердило діагноз вродженої вади серця. В бесіді з мамою фельдшер визначає, що критичний період формування вади серця протягом вагітності становить:
У 6-місячного малюка при огляді спостерігається ціаноз губ, задишка під час годування і плачу. Додаткове обстеження в кардіологічному відділенні підтвердило діагноз вродженої вади серця. В бесіді з мамою фельдшер визначає, що критичний період формування вади серця протягом вагітності становить:
Фельдшер ФАПу оглядає дитину 2 років, що вперше прибула до села. Картка спостереження за розвитком дитини відсутня. Дівчинка відстає у фізичному розвитку,
важить 10 кг. З народження ціаноз шкіри та слизових оболонок, який посилюється під
час фізичного навантаження. Батьки дитини за допомогою до фахівців не зверталися.
Такі симптоми характерні для
Ви фельдшер ФАПу, оглядаєте дитину 7 років з природженою вадою серця. При огляді: дитина відстає у фізичному розвитку, шкіра ціанотична, дихання прискорене, нігті набули форми годинникових скелець, кінці фаланги - барабанних паличок. Вислуховується грубий систолічний шум у другому міжребровому проміжку зліва, тахікардія. Вкажіть найбільш вірогідну ваду серця.
При огляді новонародженої дитини фельдшер ФАПу запідозрив вроджену ваду серця: пероральний ціаноз, тахікардія до 170/хв., систолічний шум на верхівці серця. Якої групи препарати застосовуються для поліпшення скоротливої здатності міокарду?
Під час патронажу дитини 4-х днів фельдшер відмітив легкий ціаноз губ і кінцівок, що посилюється під час плачу. При перкусії серця встановив, що права і верхня межа серця розширена. Під час аускультації серця вислуховується грубий систолічний шум. До якого лікаря на консультацію необхідно направити дитину?
Ви фельдшер ФАП-у. При патронажі до дитини 8 днів, Ви помітили ціаноз носо-губного трикутника, який підсилювався при смоктанні грудей. При аускультації: тони серця приглушенні, грубий систолічний шум на верхівці і в V точці. Про яке захворювання йдеться.
Ви фельдшер ФАП-у, здійснюєте нагляд за дитиною 3 місяців, яка має природжену ваду серця. Під наглядом якого спеціаліста повинна знаходитись дитина?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома