Зазнач гази, наявність яких може викликати кислотні дощі:
Зазнач формули газів, які сприяють виникненню "парникового ефекту":
Потрапляння розчинів кислот на шкіру може викликати опіки. Укажи формулу кислоти:
У результаті реакції взаємодії газоподібного нітроген(V) оксиду з водою повітря утворюється кислота, що сприяє утворенню кислотних дощів. Розстав коефіцієнти у рівнянні реакції взаємодії та встанови їх суму:
...N2O5 + ...H2O = ...HNO3
У результаті реакції взаємодії газу сульфур(VI) оксиду з водою утворюється кислота, що сприяє утворенню кислотних дощів. Укажи коефіцієнти у рівнянні реакції:
...SO3 + ...H2O = ...H2SO4
Наявність у повітрі газоподібних кислотних оксидів може спричинити кислотні дощі. Визнач масу кислоти, яка утворюється в результаті реакції взаємодії нітроген(III) оксиду масою 1748 г з водою масою 414 г:
У викидах підприємств можуть міститися газоподібні оксиди неметалічних елементів, наприклад P2O5, який при взаємодії з водою повітря утворює кислоту. Зазнач правильну формулу ортофосфатної кислоти:
У викидах підприємств можуть міститися газоподібні оксиди неметалічних елементів, які при взаємодії з водою утворюють кислоту. Відміть формулу оксиду, який відповідає нітратній кислоті HNO3:
Солі металів, які можуть міститися у викидах виробництв, потрапляючи у воду, розчиняються, забруднюючи її. Користуючись таблицею розчинності знайди розчинну у воді сполуку:
Солі металів, які можуть міститися у викидах виробництв, потрапляючи у воду, розчиняються, забруднюючи її. Користуючись таблицею розчинності визнач нерозчинну у воді сполуку:
У викидах виробництв, можуть міститися солі металічних елементів, які потрапляючи у воду, розчиняються і забруднюють її. Користуючись таблицею розчинності кислот, основ і солей у воді визнач рядок, у якому усі сполуки розчиняються у воді:
У викидах виробництв, можуть міститися солі металічних елементів, які потрапляючи у воду, розчиняються і забруднюють її. Користуючись таблицею розчинності кислот, основ і солей у воді встанови речовини, які є розчинними у воді:
1. MnS; 2. Ba(NO3)2; 3. Zn(NO3)2; 4. Ag2CO3; 5. HCl; 6. BaSO3
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома