Онлайн-тест
1. В яке відділення треба госпіталізувати хворого в епілептичному статусі?
2. Фельдшер ФАПу діагностував у пацієнта на фоні алкогольного абстинентного синдрому алкогольний делірій. Яку суміш він повинен приготувати пацієнту для перорального вживання?
3. Виберіть засіб, що знижує АТ:
4. Назвіть антидот при отруєнні метиловим спиртом:
5.Смертельна доза алкоголю в крові складає:
6.Які з перелічених синдромів є підставою для негайної госпіталізації хворого:
7.Вкажіть провідний симптом алкогольного делірію:
8. Проба Рейхардта проводиться з метою виявлення:
9. Пацієнт чує “голоси” всередині тіла. Це явище носить назву:
10.Хворий використовує у розмові складні наукові терміни, які не зовсім розуміє. Таке мислення називається:
11.Хворий не може втримати у пам’яті тільки що набуті знання. Така амнезія носить назву:
12.Парамнезії зустрічаються при таких алкогольних психозах:
13.Хворий дезорієнтований у часі і просторі, але зберігає орієнтацію у власній особі. Це характерно для:
14.Раптовий непереборний потяг до вживання алкоголю носить назву:
15.Запійне пияцтво – це:
16.Виберіть симптом характерний для ІІ ст. алкоголізму:
17.Середня ступінь алкогольного сп’яніння буває при наявності у крові алкоголю:
18. Хворий переносить у теперішній час події минулих літ. Таке явище носить назву:
19.Ознакою І ст. алкоголізму є:
20.Для алкогольного параноїду найбільш характерним є наявність:
21.Страх тісного, зачиненого приміщення носить назву:
22.Під час алкогольного галюцинозу найбільш небезпечними є:
23. У хворого алкоголізмом є маячна ідея ревнощів. Яке мислення виникає у нього?
24.У пацієнтки 32 років виникає періодично гнівливість, агресія. У неї піднесений
настрій, надмірна діяльність. Пацієнтка співає, танцює, декламує вірші, має
підвищений статевий потяг. Який медсестринський діагноз можна поставити:
25. Хворій в депресивній фазі МДП призначені антидеприсанти. Вкажіть можливе ускладнення після застосування цієї групи препаратів:
26. Хворий 32 років зловживає алкоголем. Після чергового запою, вночі він розбудив дружину і зі страхом заявив, що в кімнаті багато мишей і пацюків. Один з них чоловічим голосом запросив його випити. Який це розлад психіки?
27. Хвора 42 років перебуває в депресивному стані: постійно сумна, задумана, неохоче спілкується з медсестрою, відмовляється від їди, лежить в ліжку, відвернувшись до стіни. Яку загрозу для життя пацієнтки повинна запідозрити медсестра?
28. Пацієнт 43-х років випадково випив замість горілки метиловий спирт. Назвіть антидот при отруєнні метиловим спиртом:
29. Пацієнт 25 , страждає на епілепсію, протиепілептичні засоби приймає не
впорядковано. Після психоемоційного стресу у пацієнта розвинулась серія
епіприпадків, між якими він не приходив до свідомості. Яке ускладнення може
запідозрити М/С?
30. Пацієнт поступив в приймальне відділення психлікарні. З анамнезу: зловживає алкоголем 45 років, неодноразово лікувався. Останній запій тривав 2 місяці. Три дні не вживав алкоголю, став збудженим, непосидючий, вночі не спав. При огляді: шкірні покриви вологі, гіперемія обличчя, виражений тремор, оглядається, під ліжком бачить щурів та павуків, намагається їх спіймати, дезорієнтований у місці, часі.
31. Невідкладна долікарська допомога при гострому алкогольному галюцинозі полягає у застосуванні:
32. Наркотичні засоби в медичному закладі треба зберігати:
33. У хворого розщеплення психічних процесів зниження активності згасання емоцій, аутизм, негативізм і прояви апатіко-абуличного синдрому. Такі симптоми характерні для:
34. У хворого 36 років, який перебуває на диспансерному обліку з діагнозом “Алкоголізм ІІ стадії”, вперше встановлено маячення ревнощів. Є реальна небезпека розправи над дружиною. Чого потребує хворий в першу чергу?
35. У пацієнта сумний вираз обличчя, уповільнене мислення. Відмічає пригнічений настрій, зниження працездатності, апетиту. Переважають думки про власну неповноцінність, безнадійність своєї ситуації та песимістичні прогнози на майбутнє. Визначте психічний розлад:
36. Пацієнт страждає на хронічне захворювання нирок. Крім цього, зауважує дратливість, стомлюваність, сниження активності, емоційну лабільність.Подібна реакція особистості на хворобу називається:
37.Хворий страждає на епілептичну хворобу, яка проявляється малими судомними
нападами. Який час пацієнт знаходиться без свідомості під час нападу?
38.У хворого безглузда, пустотлива поведінка, гримасує, прибирає неприродні пози, немотивовно збуджений. Яку форму шизофренії можна запідозрити?
39. До психоневрологічного диспансеру доставлено хворого з алкогольним делірієм. Який медсестринським діагноз поставить медсестра ?
40. У хворого на шизофренію при інсулінокоматозній терапії виник судомний напад.
Першочергові дії медичної сестри:
41. Жінка 30 років, яка знаходиться в психіатричному диспансері з діагнозом
маніакально-депресивний психоз у стані депресії, вже 3-й день поспіль відмовляється від приймання їжі. Яка найбільш доцільна тактика в даному випадку?
42.У пацієнтки спостерігається напад із розмашистими рухами кінцівками, вигинанням усього тіла, закочуванням очей, вигукуванням окремих слів і фраз. Напад тривав близько півгодини, після нападу спостерігається загальна слабкість, спогади про напад неповні.. Який діагноз найбільш ймовірний?
43. У пацієнта знижений настрій, висловлює думки про власну гріховність, провину. Просить медсестру зробити такий укол, щоб він заснув і не прокинувся. Які медсестринські втручання слід застосувати насамперед?
44. У пацієнта, що страждає на алкоголізм розвинувся стан збудження, тривоги. Не орієнтується у часі і місці перебування, бачить навколо себе огидних павуків,
намагається струшувати їх із свого одягу. Який діагноз найбільш ймовірний?
45.Пацієнт приймав великі дози нейролептиків. Через день у пацієнта розвинулись наступні симптоми: став загальмованим, скаржиться на болі і судоми в м'язах шиї, мова дизартрична, спостерігається зведення щелеп, напруженість м'язів шиї, слинотеча. Встановіть найбільш ймовірний діагноз.
46.Пацієнтка кілька років хворіє на шизофренію. Поступила в лікарню з погіршенням психічного стану (протягом останнього тижня відмовлялась приймати підтримуючу терапію). Чує голоси в голові, що ображають та звинувачують її в гріхах, наказують вбити себе. Які медсестринські втручання слід застосувати насамперед?
47. У хворого 34 років виник судомний напад, що тривав близько 2 хвилин з прикусом язика, мимовільним сечопуском.. Яка найбільш доцільна лікувальна тактика в даному випадку?
48.Хворий 41 року знаходиться на лікуванні в терапевтичному відділенні з приводу цирозу печінки. Зловживання алкоголем заперечує. Ввечері став повзати по підлозі і ловити “звірків”. Не орієнтується в часі та просторі, правильно називає своє
прізвище. Збуджений. Відмічається тремтіння всього тіла, безсоння. Яка пріоритетна проблема виникла у хворого?
49.У відділенні психіатричної лікарні у пацієнта хворого на епілепсію розвинулися судомні напади з прикушенням язику і мимовільним сечовипусканням. Напади повторювались з інтервалом 5-10 хв., в проміжках – хворий в коматозному стані. Яка найбільш ймовірна причина виявлених проблем пацієнта?
50.До лікаря звернувся пацієнт з приводу порушення сну – спить 2-3 години на добу. Незважаючи на це, пацієнт активний, балакучий, конфліктний, очі блискучі, міміка яскрава . Для якого психо - патологічного стану характерні виявленні проблеми пацієнта?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома