Його використовували, як перев'язочний матеріал, також завдячуємо йому за торф
Водна папороть
Морська капуста
З них отримують агар-агар
Завдяки ним маємо каніфоль та бурштин
Вона завезена до нас з Америки
Це - ...
Це - ...
Це - ...
Це -
Це - ...
Це - ...
Знайдіть помилки
Сфагнум - це рід сланевих мохів, що не має ризоїдів. До відділу Мохоподібні він належить тому що це - безсудинна рослина, в життєвому циклі якої переважає спорофіт. Зі сфагнових боліт ми отримуємо бурштин.
Знайдіть помилки
Саргасум - це рід Бурих водоростей. Його тіло не має справжніх тканин і коріння, як і у всіх вищіх рослин. До класу Бурі водорості він належить, тому що містить бурий пігмент фукоксантін, що надає відповідного забарвлення. На честь Саргасуму назване море
Знайдіть помилки
Щитник чоловічій - це рід судинних рослин. До відділу Папоротеподібні він належить тому що має листки вайї. Молоді вайї спірально закручені, а під час розмноження з верхньої сторони на них формуються соруси зі спорами. Головне покоління папоротей - спорофіт. В ніч на Івана Купала щитник чоловічій випускає гарну червону квітку.
Знайдіть помилки
Сосна звичайна - це вид безсудинних вищих рослин. До відділу Голонасінні вона належить, тому що має насіння яке відкрито формується на лусках шишок. Як і всі Голонасінні має видозмінені листки - хвою. Ще, як і у інших представників класу Хвойні, у сосни в спеціальних каналах стебла утворюється особлива смола - мертвиця, вона дуже шкідлива!
Знайдіть помилки
Клен гостролистий - це вид вищих насінних рослин. Його відносять до відділу Покритонасінні, тому що не має квітки та плоду. Відділ поділяється на три класи: Однодольні, Дводольні та Тридольні. Клен, як і всі Однодольні - дерев'яниста рослина, що має одну сім'ядолю, дугове жилкування та мичкувату кореневу систему.
Знайдіть помилки
Цибуля - це рід еукаріотичних організмів. ЇЇ відносять до відділу Покритонасінні, бо має квітку та плід, які захищають насінні зачатки та саму насінину. Оскільки цибуля має мичкувату кореневу систему, паралельне жилкування та одну сім'ядолю - вона належить до родини Однодольні. Людина використовує в їжу плоди цибулі.
Знайдіть помилки
Рослини - царство еукаріотичних організмів, що здатні до активного руху. Перші рослини з'явилися у воді, спочатку одноклітинні, потім - колоніальні та багатоклітинні. Потім рослини поступово опанували суходіл, з цим пов'язана диференціація тіла та інші ароморфози (поява насінини, квітки, плоду), що призводять до загибелі. Але частина рослин так і залишилася жити у воді - це водорості, і вивчає їх наука пінологія. Рослини - дуже різноманітна група, найчисельнішим за кількістю видів відділом є Покритонасінні, а найменшим - Мохоподібні.
Знайдіть помилки
Рослини використовують енергію Сонця для синтезу органічної речовини, яку потім споживають інші організми. Крім цього, внаслідок фотосинтезу вони виділяють кисень, яким всі дихають. Завдяки рослинам маємо корисні копалини: торф, соняшникову олію, кам'яне вугілля, бурштин. Людина культивує багато рослин. Ми використовуємо в їжу їх плоди (яблука, помідори, картопля...), насіння (рис, пшениця, горох...) вегетативні органи та їх видозміни (капуста, морква, кріп, плаун...) і навіть шиємо з них одяг (льняні, бавовняні та шерстяні тканини)
Що спільного між
сальвінією та ламінарією
Що спільного між
сфагнумом та хвощем
Що спільного між
плауном-баранцем та сосною звичайною
Що спільного між
щитником чоловічим та рисом посівним
Що спільного між
липою серцелистою (звичайною) та смерекою (ялиною звичайною)
Що спільного між
соняшником та пшеницею
Що спільного між
картоплею та морквою
Що спільного між
кукурудзою та цибулею
Оберіть посухостійкі рослини
Оберіть водні рослини
Оберіть лісні рослини
Ми вживаємо в їжу плоди
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома