Прочитай текст, визнач його жанр.
Солов’ї України
Український народ дуже співучий. Давня легенда розповідає про пташку, пісні якої стали перекладом на пташину мову пісень нашої Батьківщини. Ця пташка — соловей.
Повідали старі люди, що колись давно ці гарні птахи не жили на наших землях. Гніздилися в далеких краях і не знали дороги на Україну. Але що були вони дуже співучі, то літали по всьому світу і збирали пісні всіх народів для індійського царя.
Залетів один соловейко і на Україну, сів спочити в якомусь селі. Люди в той час були в полі, і село немов вимерло. "Що то за люди тут живуть? — подумав соловей. — Ні тобі пісні, ані музики не чути".
Але зайшло сонечко і селяни почали повертатися додому. То тут, то там чулися пісні — соловей зрадів. Та пісні були сумними, бо тяжка праця за день забрала багато сил. Тут соловей заспівав, щоб звеселити їх. Забули люди про втому і так заспівали своєму заморському гостю, що він сам собі не повірив...
І ось з усіх земель злетілися солов'ї до царського саду, співаючи йому принесені звідусіль пісні. Але ці пісні вже були знайомі цареві; він сердився. Аж ось під вікнами заспівав соловей з України — і цар втратив спокій. Таких пісень він ще не чув і звелів тому солов'ю співати день і ніч.
От солов'ї навесні гуртом полетіли на Україну, щоб слухати наших пісень, перекладати їх на пташину мову і нести в далеку Індію. Саме у нас вони висиджують пташенят, щоб від самого народження солов'ята чули найкращі у світі пісні.
( 243 слова)
Де колись жили солов'ї?
Визнач правильну послідовність подій в тексті.
Про кого говорить автор такими словами?
Співучий, працьовитий....
Про кого говорить автор такими словами?
Зачудовані, співучі, заморські....
Для кого солов'ї збирали пісні?
Де висиджують пташенят солов'ї ?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома