Повторюваність тих чи інших природних явищ і процесів через певні проміжки часу – це…
Що таке географічна оболонка?
Закономірна зміна природних компонентів і природних комплексів у горах у вертикальному напрямку – від підніжжя до вершини – це…
Єдність, неперервність географічної оболонки, яка зумовлена тісними взаємозв’язками і взаємовпливами її компонентів – це…
На якій висоті в атмосфері проходить верхня межа географічної оболонки?
Чим зумовлена ритмічність географічної оболонки?
Що не є природною закономірністю географічної оболонки?
Про яку закономірність географічної оболонки йдеться в уривку із оповідання М.Твена "Сандвічеві острови" про природу Гаваїв. «Ви можете стояти на Мауна-Кеа серед снігових заметів і споглядати цілий схил гори аж до низу й бачити кінець холоду й початок рослинного життя, ...усі клімати Землі, ...усе розмаїття рослинності»?
Укажіть закономірність географічної оболонки, проявом якої є виявлення в печінці пінгвінів в Антарктиді хімікатів, що використовували в 1960-х роках на полях у Північній Америці.
У якому географічному поясі сформувалося найбільше природних зон?
У більшості ландшафтів відбуваються сезонні зміни не лише їхнього зовнішнього вигляду, але й інтенсивності природних процесів. Про яку закономірність географічної оболонки йдеться?
Зональність географічної оболонки зумовлена
Полярний дослідник В. Ю. Візе звернув увагу на те, що в періоди похолодань в Арктиці підвищується рівень води в африканських озерах Ньяса, Вікторія, Танганьїка. Натомість у періоди потеплінь в Арктиці рівень води в цих озерах знижується. На думку вчених, ці явища є проявом
Кількість висотних поясів у горах залежить від
Проявом якої загальногеографічної закономірності є зміна властивостей природних компонентів від екватора до полюсів?
Укажіть визначення зональності як закономірності географічної оболонки.
Яку закономірність географічної оболонки відображено на рисунку?
Прочитайте уривок з літературного твору: «...все Блудове болото, з усіма величезними запасами торфу, є коморою сонця. ...Гаряче сонце було матір'ю кожної травиночки, кожної квіточки, кожного болотного кущика і ягідки. Усім їм сонце віддавало своє тепло, і вони, помираючи, перегниваючи, в добриві передавали його, як спадок, іншим рослинам...». Про яку властивість географічної оболонки йдеться в уривку?
Розгляньте рисунок і визначте місце на схилах гірського хребта, де ростимуть вічнозелені вологі ліси.
Яку закономірність географічної оболонки відображено в змісті японського прислів’я: «Після припливу завжди буває відплив»?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома