На фото зображено
Хто із зображених осіб міг давати таку клятву: «Я, воїн Української повстанської армії, узявши в руки зброю, урочисто клянуся своєю честю й совістю перед Великим Народом Українським... боротися за повне визволення всіх українських земель та українського народу від загарбників і здобути Українську Самостійну Соборну Державу...»?
«Український народ не хоче й не буде своєю кров'ю рятувати Німеччину. Якщо Німеччина стоїть сьогодні перед смертельною небезпекою зі Сходу, то це наслідки дикунської політики німецького імперіалізму серед поневолених народів Сходу... Ми боремося за Українську державу, а не за чужий імперіалізм. Ми мусимо берегти наші сили, бо ми впевнені, що війна у своїй кінцевій фазі надасть нам державу...», - таку позицію у зверненні до українського народу в роки Другої світової війни проголосив
Що передбачало, окрім воєнних цілей, здійснення рейдів партизанських з'єднань на Правобережну та Західну Україну в 1943 р.?
Національно-визвольна боротьба українського народу проти окупантів у роки Другої світової війни відбувалася у формі
Про кого з діячів йдеться в уривку з історичного джерела:
«Один із організаторів партизанського руху в Україні в роки Другої світової війни. У 1941-1944 рр. — командир Путивльського партизанського загону, згодом — з’єднання партизанських загонів Сумської області, яке впродовж 1942-1943 рр. здійснило рейди з Брянських лісів на Правобережну та Західну Україну. У 1944 р. з’єднання перейменовано в 1-шу Українську партизанську дивізію, названу на його честь»?
Якою була мета реалізації завдань Центрального штабу партизанського руху:
«...Штаб вимагає від партизанських загонів на весняно-літній період 1943 р. спрямувати всі свої сили на параліч роботи залізничних вузлів в тилу групи армій «Південь», руйнування залізниць, мостів, нищення ешелонів...»?
Який чинник, на думку вчених, сприяв «...переходу радянського партизанського руху на якісно вищий щабель і перетворенню його на важливий фактор війни, на справжній другий фронт у тилу ворога...»?
Видатними представниками радянського партизанського руху в роки радянсько-німецької війни були
Спільною метою усіх течій руху Опору в Україні в роки Другої світової війни було
Починаючи з 1944 р. ОУН-УПА головним ворогом вважала
Які поняття можна використати до опису фотографії
Український штаб партизанського руху на чолі з Тимофієм Строкачем було створено
Найблискучіший партизанський рейд зєднання С. Ковпака отримав назву
Коли було створенно УПА?
Назвіть очільника УПА з осені 1943 року
Який псевдонім мав очільник Української Повстанської Армії Роман Шухевич
Зміни в ідеології ОУН та фактична відмова від гасла "Україна - для українців" відбулися після...
Армію Крайову було створено
Волинська трагедія 1943 року - це
«Нам треба домогтися, щоб поляк при зустрічі з українцем хотів його вбити, і щоб українець, побачивши поляка, теж горів бажанням його вбити», — так висловив формулу своєї політики Ерік Кох -
Які течії Руху Опору сформувалися на Україні (оберіть три правильні відповіді)
Листівка УПА символізує
Плакат, зображений на фото, пропагував
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома