1.Якого союзу племен був центром Київ?
2. Щорічний похід князя з метою збирання данини з підвладних племен називається
3. Кого з названих осіб князі Київської Русі вважали родоначальником своєї династії?
4.У якому році відбулось об'єднання північних і південних руських земель князем Олегом?
5. З якою подією історики пов'язують першу спробу впровадження християнства на теренах Руської держави?
6.Про яке місто йдеться в уривку з історичного джерела: «...і сказав Олег: «Хай буде се мати городам руським»»?
7.Яка подія пов’язана із зображеним діячем?
8.З ім’ям якого київського князя пов’язують такі крилаті вислови:
«Іду на ви», «Не любо мені сидіти в Києві, хочу жити в Переяславці на Дунаї, бо там середина землі моєї, туди стікаються всі блага: із Греків — золото, паволоки, вина, різні плоди, з Чехії і з Угорщини — срібло і коні, з Русі ж — хутра і віск, мед і раби»?
9.Про якого київського князя йдеться в історичному джерелі:
«Зібрав він воїнів, і прийшов до Києва, і вчинив мир із братом своїм Мстиславом. І розділили вони по Дніпру Руську землю: собі узяв сю сторону, а Мстислав — ту. І перестали усобиця й заколот, і була тиша велика в землі Руській»?
10.Збірник норм давньоруського права, укладений Ярославом Мудрим, що є важливим джерелом для вивчення суспільних відносин і правової системи Київської Русі, називається
11.У якому році відбувся Любецький з’їзд князів?
12.Що було спільним у зовнішній політиці Володимира Великого і Ярослава Мудрого?
13.Цьому князеві літописець приділяв багато уваги. Він був героєм народних билин. Від свого батька він отримав в уділ Новгород, де йому допомагав княжити дядько Добриня. Київський стіл він відвоював у свого старшого брата, що вважають першою міжусобицею на Русі.
14.Якого князя історик О. Субтельний охарактеризував так:«Його слов’янське ім’я, варязьке виховання, кочовий спосіб життя віддзеркалювали поєднання європейського та азіатського начал його правління, ознаменувало апогей ранньої героїчної доби в історії Київської Русі»?
15.Якому київському князю, ймовірно, належав меч, знайдений в 2001 р. на острові Хортиця?
16.Про якого князя літописець зазначав: «Став він у знатних людей дітей забирати і оддавати їх на учення книжне»?
17.Що спричинило війну Русі з Візантією за часів князя Святослава?
18.Зовнішньополітичну діяльність яких князів можна характеризувати за допомогою зображеної картосхеми?
19.Із якими літописними рядками пов’язані події, зображені на картосхемі?
20.Про якого київського князя йдеться в уривку з джерела? «Заклав [він] місто велике, у якому тепер Золоті ворота, заклав церкву Святої Софїі митрополичу, а потім церкву Благовіщення святої Богородиці... І при нім стала віра християнська плодитися в Русі і розширятися. І до книг він мав нахил, читаючи їх часто вдень і вночі».
21.Із діяльністю якого великого київського князя пов’язана подія, відображена на мініатюрі з давньоруського літопису?
22.На зображеній монеті часів Київської Русі викарбувано княжий знак:
23.Що мав на меті великий київський князь Ярослав Мудрий, заповідаючи своїм синам:«Осе отходжу зі світу сього. А ви, сини мої, майте межи собою любов. Бо ви єсти брати... Тепер же поручаю я — замість себе — стіл свій, Київ, найстаршому синові Ізяславу. Слухайтесь його, як ото слухались ви мене, нехай він буде замість мене. А Святославу даю я Чернігів, а Всеволоду — Переяслав, а Ігорю — Володимир, а В’ячеславу — Смоленськ...»?
24.Що мав на меті великий київський князь Ярослав Мудрий, заповідаючи своїм синам:«Осе отходжу зі світу сього. А ви, сини мої, майте межи собою любов. Бо ви єсти брати... Тепер же поручаю я — замість себе — стіл свій, Київ, найстаршому синові Ізяславу. Слухайтесь його, як ото слухались ви мене, нехай він буде замість мене. А Святославу даю я Чернігів, а Всеволоду — Переяслав, а Ігорю — Володимир, а В’ячеславу — Смоленськ...»?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома