1362 рік - це
1385 рік - це
40-і рр. XV ст. - це
1489 рік - це
1514 рік - це
Битва на річці Сині Води відбулася у
Коли було укладено Кревську унію?
1478 рік - це
Роки утворення Кримського ханства
Визнання Кримським ханством васальної залежності від Османської імперії -
Перша згадка про козаків у писемних джерелах
Битва під Оршею
Унаслідок якої події відбулися зміни, описані в уривку з історичного джерела?
«...і відтоді з Поділля вигнано владу татарську. Цей Ольгерд інші руські землі під свою владу взяв, і Київ з-під Федора-князя, ставленика хана, взято і посадив в ньому Володимира, сина свого, і почав над ними володіти...»
Кревську унію між Польським королівством і Великим князівством Литовським укладено
Коли відбулася битва, наслідком якої стала подія, описана в уривку з історичного джерела: «Гедимінів син, великий князь Ольгерд.., прилучив до своєї держави подільську землю та вигнав звідти татар…»?
Прочитайте уривок з історичного джерела та дайте відповідь на запитання.
«...государ Ягайло, великий князь, з усіма своїми ще нехрещеними братами, ближніми, ...що проживають на його землях, жагуче бажає й просить прийняти їх у католицьку віру святої римської церкви... Нарешті, князь Ягайло обіцяє свої литовські й руські землі навік приєднати до королівства Польського».
У якій угоді були зазначені ці умови?
Кримське ханство утворилося в
Коли відбулася подія, наслідки якої описано в уривку з історичного джерела: «Магнати і шляхта змусили юну королеву [Ядвігу] в державних інтересах Польщі відмовитися від нареченого з австрійського дому і вийти заміж за литовського князя Ягайла...»?
Яким роком датується лист, уривок з якого процитовано:
«Великославному господарю королю Жигимонту Казимировичу буде честь і слава вовіки, що переміг недруга свого - великого князя Василія московського! А гетьману його вдатному, князю Костянтину Івановичу Острозькому, дай Боже здоров,я і щастя надалі ліпшеє!..»
Яка подія відбулася в 1478 р.?
Період виникнення Кримського ханства:
У якому столітті відбулися описані події? «… Василій Іванович, великий князь московський, взяв град Смоленський. Король Сигізмунд… послав проти нього свого воєводу князя Костянтина Івановича Острозького, старосту луцького і брацлавського, з хоробрими воїнами литовськими і руськими. І стали князь з воїнами литовськими проти великої ворожої армії, і вдарили та погубили вісімдесят тисяч, а інших в полон взяли»:
Місто, у битві поблизу якого 1514 р. князь Костянтин Острозький розгромив 80-тисячне московське військо:
Коли відбулися події, про які йдеться у фрагменті джерела?
«Ольгерд... пішов у похід в Дикі Поля проти татар. З ним вирушили також чотири його племінники, сини новогрудського князя Коріата, княжичі: Олександр, Костянтин, Юрій та Федір. І коли вони, минувши Канів і Черкаси, дійшли до урочища Сині Води, то побачили в полі велику татарську орду з трьома царками на чолі, поділену на три загони... Татари не змогли довго витримати лобового натиску литви й почали відступати та втікати у розлогі степи. На побоїщі залишилися вбиті три їхні царки...» (З Хроніки Мацея Стрийковського)
Коли відбулася подія, про яку йдеться у фрагменті джерела?
«Поляки зібрали сейм..., і на тому сеймі вирішили узяти собі государем на королівство великого князя Ягайла за тієї умови, якби він захотів охреститися в віру християнську закону римського і на королеві їх Ядвізі одружуватися... І архієпископи і єпископи все і вся рада польська зустріли з процесіями великого князя Ягайла. перед містом Краковом, і там його вітали, і прийняли, і проводили його з шаною, і з веселістю великим в замок, в костьол святого Станіслава. І там Ягайло, увійшовши в церкву, прийняв римську віру і хрестився, і дали йому ім'я Владислав, і потім його коронували, і королеву Ядвігу дали йому в дружини».
Коли відбулися події про, які йдеться у фрагменті джерела?
«...Була битва велика між Литвою та Москвою на річці Ведроші, де Москва побила Литву та багато панів у полон взяла... У той же рік московський цар побрав війною всю Чернігово-Сіверську землю, з головними містами: Брянськ, Стародуб, Новгород-Сіверський, Трубчевськ, Чернігів, Путивль та інших 60 міст було взято...»
Коли правитель держави, територію якої заштриховано на фрагменті карти, визнав васальну залежність від Османської імперії?
До якого періоду належать перші письмові згадки про українських козаків?
Перша згадка в писемних джерелах про українських козаків датується:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома