У ній стикаються, взаємодіють та взаємно проникають усі оболонки Землі.
Велика екосистема – Географічна оболонка, має свої особливі ознаки, а саме?
Це взаємно пов’язані складники Географічної оболонки: гірські породи, поверхневі та підземні води, повітря, ґрунти, тваринний та рослинний світ.
Ця особливість розвитку Географічної оболонки проявляється у повторюваності певних явищ та процесів упродовж доби, року чи більшої тривалості в часі.
Особливими ознаками географічної оболонки є ______ та ______. На земній поверхні пояси атмосферного тиску, теплові та кліматичні пояси, типи ґрунту, природні зони простягаються широтними смугами.
Головними властивостями географічної оболонки Землі є ___ та ____?
Зміна взаємодії природних компонентів та чергування екосистем у широтному напрямку, яка чітко простежується в напрямку від екватора до полюсів. Про яку особливість Географічної оболонки йдеться ?
Які основні ознаки виділення географічних поясів на Землі?
Яку кількість географічних поясів виділяють на Землі?
У межах географічних поясів, як і кліматичних, певні території відрізняються кліматичними показниками: температурою повітря, кількістю та режимом опадів. Такі території називаються _______? Їх виділяють лише на суходолі.
На материках є такі лісові природні зони?
Усі зональні природні комплекси названі за переважаючим типом рослинності та їх особливостями. Вони мають ________простягання, яке іноді порушується гірськими хребтами та океанічними течіями.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома