Серед руських князів виберіть тих, які належали до династії Рюриковичів.
Встановіть відповідність між іменами князів та роками їх князювання.
А)Ігор; Б)Святослав; В)Ольга; Г)Олег
1)882-912рр; 2)912-945рр; 3)945-964рр; 4)964-972рр..
Оберіть ланцюжок, де київські князі розташовані в правильному хронологічному порядку.
Терміни "уроки" і "погости" стосуються часів правління
В якому році відбувся легендарний похід Олега на Константинополь, під час якого він наказав поставити кораблі на колеса, щоб обійти перешкоду?
В якому році відбулосі хрещення Русі?
Про кого йде мова в уривку з літопису: «Коли ж побачив, що церкву завершено, він помолився Богу, говорячи: “Осе даю церкві сій, святій Богородиці, од маєтності своєї десяту частину. Якщо се одмінить хто, — хай буде проклят... ”».
Визначте, про кого з історичних осіб йде мова:
“На початку березня 972 року він повів воїнів на Київ. Біля порогів їх атакували печеніги, у бою більшість русичів разом з Великим князем загинуло. Літопис розповідає, що Куря наказав зробити з черепа князя чашу з написом ”Чужих бажаючи, свою погубив”.
Прочитайте уривок і визначте про якого князя йде мова.
«І при нім стала віра християнська плодитися в Русі і розширятися і чорноризці стали множитися, і монастирі стали з’являтися… І придбав він (книги) , що ними почуваються віруючі люди і втішаються ученням божественного слова. Бо як ото хто-небудь в землю зоре, а другий засіє, а інші пожинають і їдять поживу вдосталь, – так і сей. Отець бо його… землю зорав і розм’якшив, себто хрещенням просвітив, а сей великий князь… засіяв книжними словами серця віруючих людей, а ми пожинаємо, учення приймаючи книжнеє».
Дайте визначення поняття "уроки":
Визначте, про кого з історичних осіб йде мова:
“У 882 році, зібравши дружину з варягів, чуді, словенів та інших племен виступив на Київ. І довідався, що [тут] Аскольд і Дір удвох княжать. І мовив Аскольдові й Дірові: «Ви оба не є ні князі, ні роду княжого. Я єсмь роду княжого. А се — син Рюриків». І вбили вони Аскольда й Діра, і віднесли на гору, і погребли на горі".
Кому належать вислови: "Йду на Ви", "Мертві сорому не знають"?
Про кого йде мова :
"...Коли ж почули деревляни, що він знову йде, порадилися деревляни з князем своїм Малом і сказали: «Якщо внадиться вовк до овець, то виносить по одній усе стадо, якщо не вб'ють його. Так і сей: якщо не вб'ємо його, то він усіх нас погубить...". І убили деревляни (князя) і дружину його, бо їх було мало".
Розташуйте події в хронологічній послідовності:
А) розгром Святославом Хозарського каганату;
Б) об’єднання північних та південних руських земель Олегом;
В) відвідини Візантії княгинею Ольгою;
Г) повстання та вбивство древлянами Ігоря.
Якому напряму зовнішньої політики Ярослав Мудрий надавав перевагу ?
Перший збірник законів на Русі мав назву?
Які події відбулись за князювання Ярослава Мудрого?
Установіть послідовність подій.
А) «Коли ж охрестили Володимира в Корсуні, то передали йому віру християнську, кажучи так: “Хай не спокусять тебе деякі з єретиків. А ти віруй, так говорячи: “Вірую во єдиного Бога Отця Вседержителя, Творця неба і землі”».
Б) «І став княжити Володимир у Києві один. І поставив він кумири на пагорбі, поза двором теремним: Перуна дерев’яного, і Хорса, і Дажбога, і Стрибога, і Симаргла, і Макош. І приносили їм люди жертви, називаючи їх богами, і приводили синів своїх і жертвували їх цим бісам, і оскверняли землю требами своїми».
В) «Коли ж побачив, що церкву завершено, він помолився Богу, говорячи: “Осе даю церкві сій, святій Богородиці, од маєтності своєї десяту частину. Якщо се одмінить хто, — хай буде проклят... ”».
Г) «Вийшов Володимир з священиками... на Дніпро. І зійшлося людей без ліку, і влізли вони у воду, і стояли — ті до шиї, а другі — до грудей. Діти ж не відходили від берега, а інші немовлят держали. Дорослі ж бродили у воді, а священики, стоячи, молитви творили...»
Виберіть твердження, які стосуються політики князя Володимира (три відповіді).
Прийняття державної релігії Володимиром було направлене на:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома