1. У людини порушений процес синтезу сечовини. Про патологію якого органу це свідчить?
2. При аналізі крові хворого виявили, що кількість сечовини значно знижена. Для захворювання якого органа це характерно?
3.При аналізі крові хворого визначили кількість залишкового азоту і сечовини. Кількість сечовини в залишковому азоті значно зменшена. Про захворювання якого органу це свідчить?
4.У хворого з цирозом печінки виявлена залізодефіцитна анемія. Синтез якого білка, в якому депонується залізо, порушен у хворого в печінці?
5.У крові хворого виявлено підвищення активності ЛДГ 4,5, Ал-АТ, карбамоїлорнітинтрансферази. В якому органі можна передбачити розвиток патологічного процесу?
6. У хворого на цироз печінки з’явились набряки. Яка причина набряків ?
7. Аналіз крові хворого показав, що концентрація альбуміна складає 20 г/л, підвищена активність ЛДГ 5 .Про захворювання якого органу свідчить цей аналіз?
8. Порушення синтезу яких речовин в печінці викликає жирову інфільтрацію печінки?
9. У хлопчика після перенесеного важкого вірусного гепатиту спостерігається блювання, втрата свідомості, судоми. У крові – гіперамоніємія. Порушення якого біохімічного процесу викликало подібний патологічний стан хворого?
10. У новонародженого фізіологічна жовтяниця. Рівень вільного білірубіну в крові значно перевищує норму. Нестачею якого ферменту це обумовлено?
11. У доношеного новонародженого спостерігається жовте забарвлення шкіри та слизових оболонок. Ймовірною причиною такого стану може бути тимчасова нестача ферменту:
12. У малюка, що народився 2 дні тому недоношеним, спостерігається жовте забарвлення шкіри та слизових оболонок. Вкажіть, тимчасова нестача якого ферменту є причиною цього стану малюка.
13. У хворої жовтяниця. При аналізі крові виявленагіпербілірубінемія за рахунок підвищення кон’югованого білірубіну.Яка жовтяниця у хворої?
14.У хворого встановлено підвищення у плазмі крові вмісту кон'югованого (прямого) білірубіну при різкому зниженні в калі і сечі вмісту стеркобіліногену. Який вид жовтяниці у хворого?
15. 52-річну пацієнтку протягом останніх кількох днів турбують напади болю у правому підребер’ї після вживання жирної їжі. Візуально визначається пожовтіння склер та шкіри, ахолічний кал, сеча “кольору пива”. Присутність якої речовини у сечі пацієнтки обумовила темне забарвлення сечі при обтураційній жовтяниці?
16.У жінки, що страждає на жовчно-кам'яну хворобу, розвинулась жовтяниця. При цьому сеча стала темно-жовтого кольору, а кал - знебарвлений. Вкажіть, концентрація якої речовини в сироватці крові зросте в найбільшій мірі :
17. У хворого з жовтяницею встановлено: підвищення у плазмі крові вмісту загального білірубіну за рахунок непрямого (вільного), в калі і сечі – високий вміст стеркобіліну, рівень прямого (зв'язаного) білірубіну в плазмі крові в межах норми. Про який вид жовтяниці можна стверджувати?
18. У хворого після переливання крові спостерігається жовтуватість шкіри та слизових оболонок, в крові підвищено рівень загального та непрямого білірубіну, в сечі підвищено рівень уробіліну, в калі- рівень стеркобіліну. Який вид жовтяниці у хворого?
19. У юнака діагностовано спадковий дефіцит УДФ-глюкуронілтрансферази. Лабораторно визначається гіпербілірубінемія, зумовлена, переважно, підвищенням в крові концентрації:
20. При укусі отруйної змії у людини може виникнутигемолітична жовтяниця. Вкажить, який показник плазмикрові зросте при цьому?
21. В якому органі синтезуються білкові фактори, що приймають участь у згортанні крові?
22. Хворий з білками їжі одержує достатню кількість триптофану, але у нього спостеригається гіповітаміноз РР. З захворюванням якого органа пов’язано порушення синтезу вітаміну РР з триптофана?
23.У пацієнта, що звернувся до лікаря спостерігається жовте забарвлення шкіри, сеча темна, кал темно-жовтого кольору. Підвищення концентрації якої речовини буде спостерігатися в сироватці крові?
24. Пацієнт звернувся до лікарні зі скаргами на загальну слабкість, ниючі болі в животі, поганий апетит, з підозрою на жовтяницю. У сироватці крові знайдено 77,3 мкмоль/л загального білірубіну і 70,76 мкмоль/л кон'югованого білірубіну. Який найбільш імовірний вид жовтяниці?
25. У юнака 20 років діагностовано спадковий дефіцит УДФ-глюкуроніл-трансферази. Підвищення якого показника крові підтверджує діагноз?
26. Для лікування жовтяниць показано призначення барбітуратів, які індукують синтез УДФ-глюкуронілтрансферази. Лікувальний ефект при цьому обумовлений утворенням:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома