Потерпілий отримав рвану рану лівого передпліччя. Планово імунізований проти правця три місяці тому. З метою екстреної профілактики правця для закріплення активного імунітету що потрібно ввести потерпілому?
Після ДТП до лікувального закладу транспортують потерпілих з наступними ушкодженнями: забій м’яких тканин стегна; розрив двоголового м’яза; вивих головки плечової кістки; термічний опік обличчя ІІ ступеню; закритий перелом променевої кістки. Кому з цих потерпілих потрібна екстрена профілактика правця?
Хворий, 30р., поступив у хірургічне відділення зі скаргами на біль у ділянці рани і посмикуванням м'язів, набряк кінцівки, біль у горлі, головний біль, підвищення температури тіла до 39С, серцебиття. З рани виділяються пухирці газу з невеликою кількістю сукровичної рідини. Шкіра холодна на дотик, на ній темно-червоні плями. Під час пальпації кінцівки чути крепітацію. З чим пов'язані проблеми пацієнта?
Жінку 63 років турбують висока температура, головний біль, утруднене ковтання протягом 2-х днів, посіпування жувальних м'язів. На правому плечі колота рана з гіперемійованими краями, отримана тиждень тому. За медичною допомогою звернулася до сусідки -медсестри. Яка тактика в даному випадку?
Збудником правця є:
“Симптом лігатури” характерний для:
Ви працюєте перев’язувальною медичною сестрою хірургічного відділення. Ввечері, перев’язуючи пацієнта 40 років з ампутованою кінцівкою, Ви помітили значний набряк кукси, при пальпації відчули підшкірну емфізему. Назвіть першочергові дії медичної сестри при даному ускладненні:
До поліклініки звернулася пацієнтка 30 років, яку покусала собака 30 хвилин назад. При огляді: в ділянці правого ліктя кілька ран з нерівними краями, незначна кровотеча. Які першочергові незалежні сестринські втручання?
До вас звернувся хворий з різаною раною ступні. Проти правця хворий був щеплений 2 роки тому. Ваша тактика:
На 4-й день після отримання колотої рани, став відчувати розпираючий біль у рані. Краї рани стали тьмянi, у хворого підвищилась температура тіла. Що трапилося з раною?
За допомогою чого проводять активно-пасивну профілактику правця за наявності ран у не щепленого пацієнта?
Вкажіть ранню специфічну клінічну ознаку правця :
Ви перев’язуєте хворого з рвано-забитою раною стопи. Який симптом може вказати на розвиток гангрени?
Який найбільше ефективний спосіб специфічного лікування правця?
Як робити пробу на чутливість при проведенні екстреної активної імунізації правця?
Пацієнт 27 років поступив до приймального відділення. З анамнезу відомо , що 7 днів тому під час роботи на городі пошкодив сапою ногу. За допомогою не звертався. Об’єктивно: стан важкий, визначається тризм, ригідність потиличних м’язів. В яке відділення медична сестра повинна транспортувати пацієнта для подальшого лікування?
Жінка, 53 років, звернулася до медсестри зі скаргами на підвищення температури, слабкість, головний біль, утруднене ковтання. Захворіла напередодні, коли з'явилися посмикування жувальних м'язів, головний біль. Зранку підвищилась температура. Хвора в'яла, температура 39,60С. На правому плечі колота рана під коричневим струпом, краї гіперемійовані. Рану отримала тиждень тому, за медичною допомогою не звернулася. Яке ускладнення запідозрила медсестра?
Які ознаки, характерні для газової гангрени, можна виявити при огляді рани?
При проведенні активно-пасивної імунізації проти правця проводять пробу розведеної кінською сироваткою в кількості:
До медичної сестри звернувся пацієнт з розчавленою раною кисті. Проти правця був щеплений три роки тому. Ваша тактика?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома