1. Падіння Української Центральної Ради (УЦР) спричинено
З якого приводу виголосив наступну промову Ф. Швець: «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України - Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпровська України - в одну Велику Україну... Віднині Український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу»!
Яке явище періоду боротьби за збереження державної незалежності України (1918-1920 pp.) описано в уривку з історичного джерела?
«Революційна стихія селянства, на яку лідери Директори спирались, почала виходити з-під їхнього контролю. Реальна влада на місцях належала не міфічним «трудовим радам», як це планувалося Трудовим конгресом, а виборним місцевим
«батькам» і підпорядкованим їм озброєним загонам. В атмосфері наростаючого безладу саме такі загони й «правили бал», вдаючись до масових погромів, насамперед, проти єврейського населення».
Економічна політика гетьмана П. Скоропадського
Відкриття українських гімназій, державних університетів у Києві та Кам'янець-Лодільську, Української академії наук були складовими національно-культурної політики
«...Заявляю вам, що я і мій фронт залишаться незмінна відданими робітничо-селянській революції, а не інститутам насилля в обличчі ваших комісаріатів і надзвичайок, що творять свавілля над місцевим населенням». Проти якої політики протестував батько Н. Махно у своїй телеграмі Реввійськраді РСФРР?
Про який договір йдеться в уривку з історичного джерела:
«Безсумнівно, він був великою поразкою української дипломатії та гробом самостійності Української держави в новітніх часах. Польща і більшовицька Росія поділились українськими землями, як в Андрусові в 1667 році...»?
Економічна політика радянської влади у 1918 р. включала
Який документ містить наступні рядки:
«...Українська Держава стояла коло краю загибелі. Спаслася Вона, дякуючи могутньому підтриманню центральних держав, які, вірні своєму слову, продовжують і по сей час боротись за цільність і спокій України. ...Як вірний син України я вирішив взяти на себе тимчасово всю повноту влади»?
У результаті якої події ЗУНР стала Західною областю УНР?
Яка інституція у січні 1919 р. легітимізувала владу Директорії?
«На Львів через Київ!»,- під таким гаслом влітку 1919р. здійснювала наступ
Прочитайте уривок джерела і виконайте завдання.
«...Перед від'їздом за кордон С. Петлюра призначив командувачем Армією УНР генерала Михайла Омеляновича-Павленка. На чолі з ним армія вирушила у п'ятимісячний похід. Близько 10 тисяч бійців АрмїїУНР, долаючи спротив білих,... почалися бої з червоними... Похід Армії УНР... сприяв продовженню національно-визвольної'боротьби, підтримував віру українців у перемогу». В уривку йде мова про
Один з діячів українського національно-визвольного руху Ісаак Мазепа писав: «Вожді українського національно-революційного руху в критичний момент втратили голову: замість напружити всі свої сили для усунення проявів внутрішнього розкладу, анархії й "отаманщини", замість продовжувати організовану боротьбу за певні, ясно поставлені реальні завдання, вони один за одним покинули поле бою...» Кого мав на увазі І. Мазепа?
«Село піднялося за землю проти пана, що нею володіє, проти гетьмана як влади, що підтримує пана, проти німця як оборонця пана й відбирача хліба» У якому році відбулись описані в уривку джерела події? . .
Що було вирішальною подією україно-польської війни?
Про яку державу йдеться в уривку з історичного джерела?
«Тепер є сприятливі обставини в цьому питанні, завдання створення в Києві Української академії наук бере на себе держава. Завдання це - справа державної ваги й вирішити його не під силу приватному товариству. Участь держави в цій справі, створення Комісії для вироблення законопроекту про заснування Академії на чолі з В. І. Вернадським дасть можливість втілити думку про Академію скоро та найбільш повно...»
У листопаді 1918р. Український національний союз утворює Директорію з метою
Що сприяло проголошенню цитованої нижче декларації Директорії УНР? «Уповноважена силою і волею трудящих України... Директорія цим заходом довершила перший акт соціального та національно-політичного визволення
українського народу. Наступним етапом нашої революції є творення нових, справедливих... соціальних і політичних форм».
«Лінія Керзона» - це
На фото зображений діяч періоду Українського державотворчого процесу (1918-1921 pp.)
Другий «Зимовий похід» Повстанської армії УНР здійснений з метою
На фото зображений
Про яке державне утворення йдеться в уривку джерела?
«Характер державної системи... складно визначити... Найправдоподібніше, мала бути конституційна монархія, відмінна від традиційної самодержавної системи в Росії... ЇЇ характер визначався... українською історичною традицією...»?
Хто із засновників адемії мистецтв зображений на плакаті
Чий прапор зображений на фото
Хто зображений на портреті
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома