У хворого астматичний статус. Який препарат Ви використаєте на долікарському етапі?
У хворого після ін’єкції антибіотика виник анафілактичний шок. Що Ви використаєте при наданні невідкладної допомоги?
Медсестра під час проведення шлункового зондування тонким зондом помітила у шлунковому вмісті значну кількість крові. Які її першочергові дії?
У хворого критичне зниження температури тіла, з‘явились ознаки гострої судинної недостатності. Яке залежне сестринське втручання виконаєте при наданні допомоги?
Під час внутрішньовенного введення ліків у хворого з’явились ознаки анафілактичного шоку. Надання допомоги необхідно розпочати з:
У кардіологічне відділення терміново госпіталізований пацієнт з діагнозом: гострий інфаркт міокарда. Йому проводиться комплекс інтенсивної терапії та догляду. При плануванні заходів медсестринської допомоги пацієнту Вашим першочерговим завданням буде:
На стаціонарному лікуванні перебуває пацієнт 33 років з приводу бронхіальної астми. Яке медсестринське втручання необхідно здійснити у разі нападу бронхіальної астми:
На стаціонарному лікуванні перебуває пацієнт 42 років з діагнозом: нирковокам’яна хвороба. У нього раптово виник напад ниркової кольки. Яким буде першочергове незалежне втручання, спрямоване на зменшення болю:
Пацієнту на цукровий діабет медсестра за призначенням лікаря ввела 24 одиниці інсуліну. Через 20 хв. він звернувся до неї зі скаргами на відчуття сильного голоду, тремтіння кінцівок і всього тіла. Шкіра бліда, вкрита холодним потом. Яку термінову допомогу потрібно надати пацієнту:
Пацієнт звернувся до сімейної медсестри зі скаргами на сильний біль голови у потилиці, шум у вухах. Такі напади спостерігаються після психічних навантажень. АТ коливається від 150/100 до 190/110 мм рт. ст. Розвиток якого синдрому спостерігається у хворого?
Сімейну медсестру викликали до хворого 48 років, який скаржиться на біль тиснучого характеру за грудиною, що віддає у ліву руку. Біль з’явився після підняття по сходах. Який засіб слід використати в першу чергу?
Пацієнта доставлено в приймальне відділення без свідомості. Впродовж 8 років хворіє на цукровий діабет, отримує інсулін. На роботі раптово втратив свідомість. Об’єктивно: Шкіра чиста, волога, гіпертонус м’язів. АТ-115/70 мм. рт. ст. Яке ускладнення основного захворювання виникло у пацієнта?
В маніпуляційному кабінеті після введення антибіотика внутрішньом’язово у пацієнта з’явились шум в вухах, почуття задухи, втрата свідомості. Яке ускладнення запідозрить медична сестра?
У хворого 65-ти років на рак легенів виникла легенева кровотеча. Який з
перерахованих препаратів слід ввести?
Пацієнтка доставлена бригадою швидкої допомоги у терапевтичне відділення зі скаргами на блювання темно-коричневого кольору, дьогтеподібні випорожнення, більу животі, серцебиття, загальну слабкість. Страждає на виразкову хворобу шлунка. Яке ускладнення виникло у пацієнтки?
Жінку укусила бджола в праве плече. Вона звернулася до медичної сестри зі скаргами на набряк, свербіння у місці укусу. Яку невідкладну допомогу треба надати хворій?
У хворої, яка страждає на гіпертиреоз, після психоемоційної травми з’явилися різке збудження, профузна пітливість, висока температура тіла (41С),ахікардія, АТ 160/70 мм.рт.ст. Яке ускладнення розвинулось у пацієнтки?
У пацієнта на гіпертонічну хворобу ввечері раптово підвищився артеріальний тиск. З’явився біль в ділянці серця і потилиці, миготіння “мушок” перед очима, нудота. Об’єктивно: АТ 260/100 мм рт.ст. Пульс – 120 в 1 хв., ритмічний. Обличчя гіперемійоване, шкіра волога. Яке ускладнення виникло?
У пацієнтки на цукровий діабет з’явилась слабкість, зниження працездатності, погіршення апетиту, спрага, сонливість, шумне дихання Куссмауля, запах ацетону з рота. Через 2 доби втратила свідомість. АТ – 100/60 мм рт.ст. Пульс – 110 в 1 хв., ритмічний. Шкіра суха. Очні яблука м’які, зіниці звужені. Яке ускладнення виникло у хворої?
У пацієнта на гіпертонічну хворобу після стресу ввечері з’явилась різка слабість, біль в ділянці серця з ірадіацією в ліве плече і руку впродовж 30 хвилин, не знімається нітрогліцерином. Об’єктивно: блідий, АТ – 90/60 мм рт.ст. Пульс – 90 в 1 хв., аритмічний. Що запідозрить медична сестра?
В гастроентерологічному відділенні у пацієнта на виразкову хворобу шлунка раптово вночі з’явився “кинджальний” біль у надчеревній ділянці. Об’єктивно: холодний липкий піт, блідість шкіри. Захисне напруження м’язів передньої черевної стінки, позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. Яке ускладнення розвинулось у пацієнта?
Вкажіть типові зміни шкіри при системному червоному вовчаку:
Основні клінічні синдроми виразкової хвороби дванадцятипалої кишки:
Який симптом визначають при захворюваннях нирок?
Вкажіть основну групу ліків для лікування алергічних захворювань:
Яка дієта призначається хворому при хронічному панкреатиті ?
Яке обстеження має найвагоміше значення в діагностиці гіпертонічної хвороби?
Хворий звернувся із скаргою на кровохаркання впродовж тривалого часу. Яке захворювання слід запідозрити?
Медична сестра проводить санітарно-просвітню роботу з приводу виникнення захворювання на туберкульоз легенів. Який мікроорганізм викликає це захворювання?
У хворого напад стенокардії. Який найпростіший фізіотерапевтичний метод Ви використаєте?
У пацієнта діагностовано рак легенів. Яке харкотиння є характерним для цього захворювання?
Медсестра доглядає хворого з хронічною серцевою недостатністю. Яка проблема характерна для цього стану?
Медична сестра доглядає хворого на постгеморагічну анемію. Яка проблема притаманна цьому стані?
Ви медична сестра алергологічного відділення. Який з перерахованих препаратів має найвищу ймовірність викликати алергічну реакцію?
Хвору турбує надмірна маса тіла, задишка, головний біль, закрепи, м’язева слабкість, підвищений апетит. При огляді: підвищене відкладання жиру в ділянці живота сідниць, стегон. Медичною сестрою діагностовано збільшення маси тіла на 40%. Який це ступінь ожиріння?
При обстеженні у хворого виявили “склоподібне” харкотиння, а також наявність у мокротинні спіралей Куршмана, кристалів Шарко-Лейдена. Для якого захворювання характерні дані зміни:
Медична сестра у школі провела пробу Манту. Через який проміжок часу оцінюється проба Манту у пацієнта:
Дільнична медсестра проводить специфічну профілактику туберкульозу. Що входить в поняття специфічної профілактики туберкульозу:
При проведенні медсестринського обстеження важкохворого, який скаржиться на біль в груд-ній клітці, кашель із виділенням “іржавого” мокротиння, виявили підвищення температури тіла до 39°С. Яке захворювання може запідозр-рити медсестра у пацієнта:
Пацієнт знаходиться на лікуванні у терапевт-тичному відділенні з підозрою на пухлину легень. До якого ендоскопічного обстеження медсестра підготує пацієнта:
У хворого на гіпертонічну хворобу виник напад ядухи. АТ-220/100мм рт.ст. У легенях поодинокі вологі хрипи в нижніх відділах. Яке ускладнення розвинулося:
У терапевтичному відділенні перебуває пацієнт 39 років, у якого 3 тижні тому виник гострий інфаркт міокарда. Майбутнє сприймає песимістично, скаржиться на свою нікчемність. На які моменти треба звернути увагу медичній сестрі при складанні плану незалежних сестринських втручань:
Пацієнт під час забору крові в процедурному кабінеті знепритомнів. Шкірні покриви бліді, АТ-110/75мм рт.ст., пульс-72 пошт./хв. Визначити обсяг невідкладної медсестринської допомоги:
В приймальне відділення швидкою допомогою доставлена хвора 42 років зі скаргами на біль в епігастральній ділянці, нудоту, блювання, сли-нотечу, головний біль, різку загальну слабкість. Із анамнезу відомо, що вона 2 години тому вживала недоброякісну
їжу. Визначте першо-чергове медсестринське втручання:
При обстеженні пацієнта 48 років медична сестра виявила скарги на відсутність апетиту, відразу до м’ясної їжі та рибних страв, відчут-тя важкості в епігастрії, нудоту, втрату маси тіла. При пальпації живота відмічається боліс-ність в епігастральній ділянці, пальпується пухлиноподібне утворення. Яке захворювання запідозрить медсестра?
На стаціонарне лікування поступила пацієнтка зі скаргами на інтенсивний біль у правому підребер’ї з іррадіацією в праву лопатку, ключицю, плече, нудоту та блювання, здуття живота, підвищену температуру, остуду. Яка з проблем є пріоритетною?
На стаціонарному лікуванні перебуває пацієнтка 25 років з діагнозом: гострий гломерулонефрит. Обстежуючи пацієнтку, встановлено пріоритетний сестринський діагноз: виражені набряки на обличчі. Заходи догляду були спрямовані на ліквідацію набряків. Через кілька днів набряки значно зменшились. Оцініть ефективність догляду:
Хворий на цукровий діабет звернувся до медичної сестри за порадою, які продукти необхідно вилучити з раціону харчування:
У пацієнта гострий лейкоз. Які незалежні сестринські втручання запланує медична сестра для запобігання запалення слизових оболонок ротової порожнини?
Пацієнтка хворіє на ревматоїдний артрит. Медична сестра виявила скарги на виражену ранкову скутість, загальну слабкість, швидку стомлюваність. При складанні плану догляду вашим першочерговим завданням буде:
Пацієнт з приводу пневмонії призначений антибіотик - цефазолін. Раптово після першої ін’єкції у пацієнта з’явилось відчуття жару, потім став блідим, утруднення дихання; пульс ниткоподібний. АТ - 85/60мм рт.ст. Яке ускладнення виникло у пацієнта:
У пацієнтки після вживання полуниць виник набряк обличчя, особливо набряклі губи і ніс. Потім з’явилась ядуха, гавкаючий кашель. Дихання утруднене, осиплість голосу. Який стан розвинувся у пацієнта?
На автобусний зупинці ви помітили непритомну людину. Анамнез не відомий. При огляді шкіра багряного кольору з синюшним відтінком, свідомість відсутня, лівий кут рота опущений. Ліві кінцівкі нерухомі, падають як пліті. Дихання шумне, зіниці на світло не реагують. Пульс напружений. Зовнішніх ознак травми не спостерігається.Яке положення треба надати хворому?
У хворого після конфлікту раптово виникло психомоторне збудження: трощив меблі, був агресивний, вдарив товариша. Через 25 хвилин заснув. Після сну нічого не пам'ятав, розкаювався в скоєному. Для якого психопатологічного стану характерна така симптоматика?
Хворий зловживає алкоголем 3 роки. Перебуває в соматичному відділенні лікарні з приводу хронічного гастриту. Ввечері раптово став збудженим, втратив орієнтацію в місці перебування і часі, хоча в своїй особі орієнтований. Хворий поривається піти з відділення. На медичну сестру не реагує. Які першочергові дії палатної медсестри?
У пацієнтки А. 44 років, після видалення щитоподібної залози з’явились сонливість, набряк обличчя та шиї, зниження АТ, закрепи. Лікар встановив діагноз “Гіпотиреоз”. Який препарат відноситься до замісної терапії?
У пацієнта Ц. 30 років поступово почали збільшуватися та потовщуватися пальці на руках, збільшився лицевий череп, змінилося обличчя. Скаржиться також на головний біль, запаморочення, біль у суглобах, порушення зору, шум в вухах. На рентгенограмі черепа виявлено збільшення об’єму “турецького сідла”, витончення його стінок. Вказані ознаки є проявом:
Пацієнтці Ю., 30 років, яка скаржиться на дратливість, схуднення, загальну слабість, плаксивість, серцебиття, зниження працездатності, лікар встановив діагноз: “Дифузний токсичний зоб”. До якого обстеження медсестра повинна підготувати пацієнта?
Хвора А. скаржиться на біль у поперекової ділянці, болюче сечовипускання, слабкість, головний біль, підвищення t тіла до 38,8. Погіршення стану пов'язує з переохолодженням. Об’єктивно: шкіра бліда, набряків немає. АТ -120/70 мм. рт. ст. Пульс – 90 за хв. С-м Пастернацького позитивний зліва. Яке дослідження дозволить підібрати ефективну терапію?
Хвора 41 р., скаржиться на підвищення температури до 39,5°С, кашель з виділенням “іржавого” харкотиння, задишку, біль у правій половині грудної клітки, що посилюється під час дихання. Чим обумовлений біль у грудній клітці пацієнта?
У хворого Н. 62 років запідозрили рак легенів. Наявність яких клітин в мокротинні характерне для цього захворювання?
Пацієнт Ш. 46 років скаржиться на біль у колінних, ліктьових суглобах “летючого характеру”, який посилюється при рухах, температуру – 37,5°С ввечері. В анамнезі - часті ангіни. При огляді суглобів спостерігаються припухлість, почервоніння. Для якого захворювання характерні дані проблеми?
Хворий С., 71 р., поступив на лікування в терапевтичне відділення. Скаржився на часті носові кровотечі, свербіж шкіри, кровоточивість, судинні зірочки на шкірі. Про яку патологію можна подумати?
Пацієнт А., 37 років, потрапив у відділення зі скаргами на нудоту, блювання, біль в епігастрії, відрижку, пронос. Даний стан пов’язує з вживанням недоброякісної їжі. Встановлено діагноз: “Гострий гастрит”. Які першочергові дії медсестри?
На диспансерному обліку дільниці сімейної медицини знаходиться пацієнтка із хронічною серцевою недостатністю. Їй призначено вимірювання водного балансу. Що визначає це обстеження?
На дільницю сімейної медицини звернувся пацієнт із скаргами на інтенсивний стискаючий біль за грудиною, що віддає у ліву лопатку. Медсестра заспокоїла хворого, дала під язик нітрогліцерин, викликала лікаря. До якого дослідження слід підготувати пацієнта з метою підтвердження діагнозу?
У пацієнтки на цукровий діабет, після перенесеної застуди стан погіршився: посилилась спрага, з’явився біль в животі, нудота, блювання, сонливість. Об’єктивно: свідомість відсутня, шкіра суха, частота дихання – 28 за хв., шумне, запах ацетону з рота. Пульс -98 на хв., АТ – 90/60 мм. рт. ст. Про яке ускладнення подумає медична сестра?
У пацієнта розвинулась діабетична кома. Який препарат підготує медсестра для невідкладної допомоги?
Під час нападу ниркової кольки пацієнта турбує загальна слабість, біль у поперековій ділянці, часте болісне сечовипускання, нудота, незначне підвищення t тіла. Хворий схвильований. Визначте пріоритетну проблему:
У хворого К. після фізичного навантаження раптово виник гострий біль у поперековій ділянці з лівого боку. Біль іррадіює в зовнішні статеві органи. Болісне сечовипускання. Хворий збуджений, шкіра вкрита холодним потом. Яку долікарську допомогу медична сестра повинна надати пацієнту в першу чергу?
У хворого 48 р., що лікується з приводу “бронхіальної астми” з’явився кашель, ядуха. Яку долікарську допомогу слід надати пацієнту?
Пацієнтка В.,52 р., хворіє на жовчно-кам’яну хворобу, у якої після порушення дієти виникла інтенсивний біль у правому підребер’ї. Які засоби долікарської допомоги допоможуть зменшити біль?
Пацієнтці С., 23 років, лікар встановив діагноз “Залізодефіцитна анемія”. Який продукт харчування повинна порекомендувати медична сестра пацієнтці?
Пацієнтка А., 22 років, яка знаходиться у гематологічному відділенні, скаржиться на біль у горлі, загальну слабість, лихоманку, крововиливи на шкірі. Які заходи медична сестра повинна включити до плану догляду за пацієнткою?
Хвора, 25 років, скаржиться на нудоту, відрижку повітрям, відчуття тяжкості в епігастрії, проноси. Під час огляду: язик обкладений білим нальотом, живіт болючий в епігастральній ділянці. Яке дослідження є найбільш інформативним?
Хвора, 39 років, скаржиться на гострий, “кинджальний” біль у животі, різку загальну слабість. Захворіла раптово після фізичного навантаження. В анамнезі – виразкова хвороба дванадцятипалої кишки. Під час огляду: обличчя бліде, шкіра вкрита холодним потом, живіт дошкоподібний. Яке ускладнення розвинулося у хворої?
Чоловік, 35 років, скаржиться на нудоту, блювання, біль оперізуючого характеру, слабкість. Такий стан розвинувся після вживання алкоголю та гострої, жирної їжі. Під час огляду: шкіра бліда, язик обкладений сірим нальотом, живіт болючий в епігастрії більше зліва. Яке дослідження найбільш інформативне для встановлення діагнозу?
Пацієнт скаржиться на постійний кашель (більш зранку), з виділенням великої кількості харкотиння (до 200мл) гнійного характеру іноді t – 37,8ºС; ЧД – 24/хв. Яке дослідження є найефективнішим для уточнення діагнозу?
У пацієнтки на цукровий діабет після введення інсуліну з’явилися різка загальна слабість, виражена пітливість, відчуття голоду, тремтіння, запаморочення. Об’єктивно: пацієнтка збуджена, шкіра волога, тургор збережений. Дихання не змінене. Т - 36,5ºС, PS - 96/хв., АТ 110/70 мм рт ст. Що повинна зробити медсестра в першу чергу?
Жінка, 56 років, звернулася зі скаргами на спрагу, загальну слабість, сухість і свербіж шкіри, часте сечовипускання, зниження гостроти зору. З анамнезу – мати хворіла на цукровий діабет. Об’єктивно: пацієнтка огрядна. Шкіра суха, лущиться, нігті ламкі, волосся рідке. PS 78/хв., АТ 150/85 мм рт ст., ЧД 16/хв. До якого дослідження підготує пацієнта медична сестра?
Медсестра під час обстеження пацієнта виявила, що його календарний вік випереджує біологічний. Який це вид старіння?
Медсестра під час обстеження пацієнтки виявила, що її біологічний вік випереджує календарний. Який це вид старіння?
Медсестра пояснює пацієнту, що лікар призначив для профілактики передчасного старіння полівітаміни “Декамевіт”. Яка це група препаратів?
Хвора геріатричного відділення поскаржилась медсестрі на поганий сон впродовж тижня. Що Ви заплануєте в плані догляду?
Хворий геріатричного відділення поскаржився медсестрі на часті закрепи. З чого почнете реалізацію плану догляду?
У хворої 64 р. діагностовано остеопороз. Яка потенційна проблема може виникнути у неї?
Хворий 70 р. звернувся до медсестри із проблемою падіння, в результаті чого отримує травми. Найбільш частою внутрішньою причиною падіння є:
Хвора 68 р. звернулась до медсестри із проблемою падіння, в результаті чого отримує травми. Найбільш частою зовнішньою причиною падіння є:
Медсестра проводить санітарно-просвітню роботу щодо профілактики передчасного старіння. Однією з умов профілактики є:
Хворий геріатричного відділення знаходиться на ліжковому режимі. З метою профілактики розвитку гіпостатичної пневмонії медсестра повинна включити в план догляду:
При пневмонії в осіб літнього та старечого віку рідко спостерігається:
Медична сестра проводить бесіду із пацієнтом щодо профілактики рецидиву ревматичної лихоманки. Основним у реалізації плану сестринського втручання буде:
Який із перерахованих продуктів медична сестра може порекомендувати хворому на хронічний гепатит в стадії ремісії?
На І етапі сестринського обстеження медсестра виявила чинники, які зумовили розвиток хронічного коліту у пацієнта. Який з них належить до ендогенних?
При проведенні первинної профілактики ревматичної лихоманки сімейна медична сестра в першу чергу повинна звертати увагу на осіб, які:
Проводячи медсестринське обстеження пацієнта необхідно з’ясувати стан здоров’я родичів. Які захворювання системи крові є генетично зумовленими?
Дільнична медична сестра проводить групування диспансерного контингенту. До якої диспансерної групи належать здорові люди, які не скаржаться і не мають об’єктивних ознак хвороби на час обстеження та не хворіли в минулому:
При медсестринському обстеженні пацієнтки 63 років з’ясувалося, що у неї виділяється сеча під час кашлю, при чиханні і будь- якому іншому напруженні.
Визначте проблему пацієнтки:
Пацієнтці 40 років, яка має патологію шкіри правої гомілки, встановлений діагноз: мікробна екзема. Який з морфологіч-них елементів поліморфної висипки є характерним?
При медсестринському обстеженні хворого на лусочковий лишай медична сестра використала методику, притаманну даній патології. Вкажіть методику, яку застосувала медична сестра?
У пацієнтки 28 років спинномозкова травма. Що в першу чергу приготує медична сестра для надання допомоги?
Пацієнт 42 років поступив в неврологічне відділення з підозрою на менінгіт. Що приготує медсестра лікарю для проведення спинномозкової пункції:
У пацієнтки 32 років виникає періодично гнівливість, агресія. У неї піднесений настрій, надмірна діяльність. Пацієнтка співає, танцює, декламує вірші, має підвищений статевий потяг. Який медсестринський діагноз можна поставити?
До сімейної медичної сестри звернувся пацієнт 70 років з неоперабельною формою раку легень, який запитав чи можна йому провести евтаназію, оскільки знає, що він безнадійно хворий. Медична сестра відповіла, що в Україні евтаназія:
У дерматологічному відділені знаходиться хвора зі скаргами на сильний свербіж у ділянці правого передпліччя і кисті, які виникли зразу після того,я к хвора використовувала порошок для прання "ЛОСК”. Об’єктивно: шкіра кісті і передпліччя
гіперемована, набрякла, папульозні і везикульозні висипи. Для якого ураження це характерно?
Пацієнтка 25 р. скаржиться на появу сверблячки, особливо вночі протягом 3-х днів. При огляді: на шкірі пальців (бокових поверхнях, міжпальцевих складках), передньої поверхні пахових ямок, на животі, сідницях, внутрішній поверхні стегон, на молочних залозах чисельні попарно розміщені папуло-везикули, екскоріації кров’яністі кірочки.
Для якого захворювання це характерно?
У хворого 20 р. свіжий гострий передній гонорейний уретрит Що треба зробити для підтвердження діагнозу?
В школі-інтернаті виник спалах ботулізму. Напередодні діти їли суп, м’ясну консерву, хліб, картопляне пюре, чай. Який продукт сприяв виникненню захворювання?
Жінка 35 років,яка проживає у гірському районі, звернулась до сімейного лікаря зі
скаргами на потовщення і тиск в ділянці шиї, утруднене ковтання, захриплість голосу,
загальну слабкість. Яке захворювання можна запідозрити?
Хвора 25 років, госпіталізована до інфекційної лікарні з діагнозом “Черевний тиф”. Назвіть можливі джерела інфекції:
Студент приїхав на навчання з африканської країни 70 діб тому. Раптово в нього з’явився озноб., підвищилася температура тіла до 39,8 С . Через декілька годин спостерігається сильне потовиділення. Про яке захворювання можна подумати?
Жінка, 28 років, знаходиться на диспансерному обліку з діагнозом: хронічний гастрит типу А. Звернулася до сімейної медсестри, щоб їй порекомендувати лікувальну мінеральну воду. Яка мінеральна вода найбільш доцільна в даному випадку?
Чоловік, 62 років, який хворіє на гіпертонічну хворобу, для зміцнення здоров’я вирішив зайнятися бігом. Яку найбільш доцільну пораду дасть сімейна медсестра у даному випадку?
При яких захворюваннях використання ультразвукової терапії протипоказано?
Завдання лікувальної фізкультури при бронхоектатичній хворобі:
У пацієнта з черевним тифом на 14 добу захворювання виникла кишкова кровотеча. Яке незалежне втручання повинна виконати медична сестра?
Пацієнтка лікується з приводу розсіяного склерозу. Яка з проблем пацієнтки вимагає постійної допомоги медсестри?
Медична сестра провела обробку шкіри хворого коростою 25% кремом бензилбензоату. На який день лікування втирання необхідно повторити?
Які рекомендації щодо дієтичного столу потрібно надати пацієнтці на хронічний гастрит типу А при виписці з гастроентерологічного відділення?
Хвора на жовчокам’яну хворобу поцікавилась у сімейної медичної сестри, де проходять санаторно-курортне лікування пацієнти з таким діагнозом:
Медична сестра проводить шлункове зондування з застосуванням парентерального подразника. Для отримання максимальної (стимульованої) секреції вона використає:
Медична сестра визначає властивості пульсу. Яку судину зручніше використати для дослідження?
Медична сестра доглядає за пацієнтом К., 23 роки, який лікується в терапевтичному відділенні з приводу крупозної пневмонії. У пацієнта гарячка. Які ознаки характерні для третьої стадії гарячки?
Медсестра проводить санітарну обробку пацієнта з педикульозом вагітній жінці. Який протипедикульозний засіб можна використати в даній ситуації?
Яка клінічна ознака характерна для легеневої кровотечі?
Хворому 18 р., призначено проведення проби Манту внутрішньошкірно. На яку глибину медсестра введе голку в товщу шкіри під час виконання цієї маніпуляції?
У пацієнта ІІ стадія гарячки. Виберіть метод, який не належить до фізичних методів боротьби з гіпертермією:
Пацієнту К., 62 р., призначено курс гірудотерапії. Назвіть показання до застосування п'явок:
Пацієнту необхідно закрапати у зовнішній слуховий прохід розчин з метою розм'якшення сірчаної пробки. Що використає медсестра в даному випадку?
До фізичних методів дезінфекції не належить:
Для об’єктивної оцінки ризику утворення пролежнів медична сестра використовує систему бальної оцінки за Norton. Сума балів 20. Як за шкалою Norton оцінити ризик виникнення пролежнів у даному випадку?
За теорією А. Маслоу існує 5 рівнів людських потреб. ІІІ рівень – соціальні потреби. Яка людська потреба належить до цього рівня?
Медична сестра приймального відділення проводить вимірювання обводу грудної клітки. Орієнтиром для накладання стрічки буде:
Хворого з підозрою на інфаркт міокарда госпіталізовують у кардіологічний стаціонар. Який метод санітарної обробки можна використати в даному випадку?
Медична сестра терапевтичного відділення лікарні, здійснюючи догляд за пацієнтами, повинна дотримуватись лікувально-охоронного режиму. Який із наведених заходів є його елементом?
Хворому на хронічний коліт, із схильністю до закрепів, призначили дієту №3. Який із зазначених продуктів не рекомендовано включати до харчового раціону?
Лікар призначив пацієнту В., 53 р., у якого спостерігаються набряки та закрепи, гіпертонічну клізму. Для її проведення медсестра використає:
Пацієнт Р., 23 р., знаходиться на стаціонарному лікуванні в хірургічному віділенні з приводу захворювання, яке ускладнилось сепсисом. Добові коливання температури тіла становить 3 - 4°С. Який тип температурної кривої спостерігається в даному випадку?
Медична сестра здійснює медсестринський процес. На якому етапі проходить збір необхідної інформації про пацієнта?
Діяльність медичної сестри розглядається як медсестринський процес. Яка мета першого етапу медсестринського процесу?
В міську лікарню поступила жінка, 45 років, з приводу гіпертонічної хвороби. Медична сестра збирає медсестринський анамнез і проводить об’єктивне обстеження пацієнта. Який це етап медсестринського процесу?
Пацієнт Т., 42 р., знаходиться на лікуванні у терапевтичному відділенні протягом 20 діб. Увесь цей час він знаходиться на суворому ліжковому режимі. Вкажіть потенційну проблему пацієнта?
Медична сестра здійснює медсестринський процес. Втручання, які вона може проводити на основі своєї фахової компененції без вказівок лікаря, мають назву:
Медична сестра здійснює свою професійну діяльність. Який наказ МОЗ України регламентує її діяльність, направлену на профілактику зараження СНІДом у лікувальному закладі?
Під час обстеження пацієнта К., 55 років, що лікується у кардіологічному відділенні з приводу ішемічної хвороби серця, медична сестра дослідує пульс. Пульс регулярний, його частота складає 98 пошт./хв. Як охарактеризувати такий пульс?
Флакон містить 1 000 000 ОД антибіотика. За призначенням лікаря медична сестра повинна ввести пацієнту 500 000 ОД даного антибіотика. Яку кількість розчинника необхідно взяти для розведення антибіотика і яку кількість розчину треба ввести пацієнту?
З метою підготовки до рентгенологічного дослідження кишківника пацієнту призначена очисна клізма. Яке положення треба надати пацієнту при проведенні очисної клізми?
Пацієнту 18-ти років, який лікується в терапевтичному відділенні з приводу загострення хронічної пневмонії, призначено застосування гірчичників. Медична сестра інформує пацієнта про тривалість накладання гірчичників. Вона складає:
Пацієнт З., 33 р., лікується у нефрологічному відділенні. Лікар признавив йому дієту № 7. При спілкуванні з пацієнтом медична сестра пояснює мету дієти №7. Назвіть метуцієї дієти.
У юнака 17 років гостра респіраторна вірусна інфекція. Яких заходів безпеки повинна дотримуватись медсестра при догляді за пацієнтом?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома