Пацієнт 68 років скаржиться на підвищення температури тіла та виділення під час кашлю великої кількості гнійного мокротиння, з неприємним запахом зеленувато-коричневого кольору. Для якої патології це характерно?
:Питання 010:: Пацієнт лікується в гастроентерологічному відділенні з діагнозом хронічнийгастрит типу В. Вкажіть препарат, який застосовують для зниження секреції соляної
кислоти.
Бригаду ШМД викликали до чоловіка 37-ми років, який хворіє на інсулінозалежний цукровий діабет.
Перехворів на ангіну, після чого посилилась спрага, зʼявилася нудота, блювання, болі в животі, сонливість. Вночі втратив свідомість. Обʼєктивно:
пульс - 125/хв., АТ- 80/45 мм рт.ст. Шкіра суха.
Шумне дихання. Язик сухий. Печінка +4 см.
Глюкоза крові - 28 ммоль/л. Яке ускладнення
основного захворювання виникло у хворого?
Для якого захворювання характерним є зниження секреторної і кислотоутворювальної функції
LnyHKa
Жінка скаржиться на біль у надчеревній ділянці, що виникає через 3-4 години після їжі, вночі.
Полегшення настає після прийняття їжі. Ваш попередній діагноз?
Ви фельдшер ШМД. На вулиці знепритомнів хворий на цукровий діабет (в кишені знайдена картка хворого на інсулінозалежний цукровий діабет). При огляді: шкіра волога, високий тонус мʼязів, судоми, високі сухожильні рефлекси, розширені зіниці. Дихання звичайне, запаху ацетону з рота немає. Пульс - 80/хв. АТ- 120/80 мм рт.ст. Ваші дії:
Чоловік 50 років скаржиться на інтенсивний стискаючий біль за грудиною з іррадіацією у ліку руку, ліве плече.Біль триває 2 години, не знімається нітрогліцерином.Обєктивно пацієнт збуджений, шкіра блідаЮціаноз губ, відчуття страху смерті. Пульс 84/хв, ритмічний, АТ 130/80 мм.рт.ст. На ЕКГ - патологічний зубець Q у відведеннях , aVL, V1-12. Яке захворювання виникло у пацієнта?
Пацієнтка поступила у ендокринологічне відділення у тяжкому стані. При обстеженні виявлено: свідомість відсутня, шкіра суха, очі запалі, ціаноз, запах ацетону з рота. Який медикамент за призначенням лікаря найбільш доцільно підготувати фельдшеру для надання невідкладної допомоги?
На ФАПі вагітна в терміні 36 тижнів поскаржилася на різкий головний біль, погіршення зору, біль у ділянці черевного сплетіння. Обʼєктивно:
артеріальний тиск - 170/110 мм рт.ст., набряки нижніх кінцівок. Який препарат Ви оберете для надання невідкладної допомоги вагітній?
Молода жінка звернулась до фельдшера ФАПу зі скаргами на виражений, щільний, блідий набряк обличчя, який не супроводжується свербежем, утруднене дихання, слаб-кість, нудоту, підвищення температури до 38°С. Стан розвинувся через 30 хвилин після інʼєкції цефаксона. Обʼєктивно: на обличчі виражений набряк, очні щілини майже закри-ті, язик не вміщається в роті. Пульс - 110/хв. АТ- 150/90 мм рт.ст. Як можна оцінити такий стан?
На ФАП звернувся хворий зі скаргами на постійний ниючий біль в правому підреберʼї, повʼязаний з прийомом їжі, загальну слабкість.
Обʼєктивно: шкіра жовтушного кольору. Живіт мʼякий, болючий в правому підреберʼї, печінка виступає з-під правого краю реберної дуги на 2 см, при пальпації болюча. Яке захворювання
можна припустити?
Чоловік перебуває на лікуванні в ендокринологічному відділенні з діагнозом мікседема. Які ознаки характерні для цього
захворювання?
У хворого на гострий інфаркт міокарда, якого бригада ШМД транспортує у лікарню, виник приступ ядухи, зʼявились: інспіраторна задишка, кашель з пінистим, кровʼяни-стим харкотинням, стан тяжкий, шкіра бліда. Пульс - 100/хв., ритмічний. Над легенями - вологі середньопухирчасті хрипи. Яке ускладнення
виникло у хворого?
У хворого на артеріальну гіпертензію виник напад
ядухи. АТ-220/100мм рт.ст. У легенях
поодинокі вологі хрипи в нижніх відділах. Яке
ускладнення розвинулося:
Фельдшер прибув машиною EMD до пацієнта В., 35 років. Пацієнт непритомний. Шкіра - жовтянична. Печінка на 2 см випинається з-під краю ребрової дуги. Від пацієнта чути специфічний солодкуватий запах. Оберіть медикаменти для надання невідкладної допомоги.
Швидка допомога прибула на виклик до пацієнта
60-ти років, який скаржиться на інтенсивний, пекучий біль за грудиною, який триває більше 30 хвилин і не знімається нітрогліцерином та іррадіює в обидві руки та нижню щелепу, супроводжується страхом смерті. Стан хворого тяжкий, свідомість ясна, шкіра бліда з акроціанозом, вкрита холодним липким потом.
Тони глухі, пульс - 92/хв., малого наповнення, ритмічний. АТ- 60/30 мм рт.ст. На ЕКГ: ознаки Q-інфаркту. Розвиток якого ускладнення спостерігається у пацієнта?
У чоловіка після переохолодження підвищилася температура до 38°С, зʼявилися озноб, пітливість, біль у поперековій ділянці, часте та болісне
сечовипускання. Для якого захворювання
найхарактерніші такі симптоми?
Пацієнт 40 років перебуває на лікуванні в пульмонологічному відділенні з діагнозом:
хронічний бронхіт. Яким приладом медичній сестрі потрібно виміряти йому життєву ємкість
легень?
До фельдшера ФАПу звернувся чоловік 26-ти років, зі скаргами на кашель з виділенням незначної кількості "іржавого" мокротиння, біль в грудній клітці справа під лопаткою, який посилюється на вдиху та при кашлі, різку слабкість. Захворів два дні тому після переохолодження. Обʼєктивно: to - 390С, стан тяжкий, шкірні покриви бліді, румʼянець на щоках,
дихання поверхневе, задишка. У легенях - при
перкусії притуплено - тимпанічний звук, при аускультації крепітація на висоті вдиху. Ps- 100/хв., ЧД- 30/хв. Який найбільш ймовірний діагноз?
У терапевтичному відділенні перебуває пацієнт
45 років, який приймає діуретики в звʼязку з лікуванням серцево-судинної патології.
Визначивши кількість виділеної сечі за добу (добовий діурез) та порівнявши її із кількістю випитої рідини та введеної парентерально, медична сестра визначила, що пацієнт виділив більше сечі, ніж отримав рідини. Як називається цей вид діурезу?
Питання 008:: Що є найважливішими у харчуванні хворого на хронічну ниркову недостатність?
Хворого 72-х років госпіталізовано фельдшером швидкої допомоги зі скарга- ми на біль у серці, задишку. Обʼєктивно: межі серця зміщені ліворуч на 1 см, тони послаблені, аритмічні. На ЕКГ інтервали R-R різної тривалості, хвилі f. Про яке
порушення серцевого ритму йде мова?
У пацієнта, який працює в друкарському виробництві, виник переймистий біль у животі, закрепи, солодкий присмак у роті, головний біль, запаморочення. Навколо ясен і зубів - бузково-сіра смужка. Для якого отруєння характерні ці
симптоми?
Вкажіть метод специфічної профілактики туберкульзу що проводиться особам які перебували у контакті з пацієнтом із активною
формою туберкульозу?
Пацієнту 60 років призначено ендоскопічне дослідження слизової оболонки сигмоподібної та прямої кишок. Як називається цей метод дослідження?
До фельдшера звернулася пацієнтка зі скаргами на тривалу кровотечу після екстракції зуба.
Обʼєктивно: шкіра та слизові бліді, на шкірі тулуба та кінцівок крововиливи різної величини від петехій до плям, розташовані хаотично, різного забарвлення. Комірка видаленого зуба кровоточить. Печінка, селезінка не збільшені. Яку хворобу можна запідозрити?
Жінка, яка хворіє на бронхіальну астму, дізналась про можливість самоконтролю прохідності бронхів за допомогою приладу індивідуального
користування, який можна використовувати в
домашніх умовах, але не знає, як ним користуватися. Якому методу діагностики навчить жінку фельдшер?
Пацієнт 50 років перебуває на лікуванні в ендокринологічному відділенні. Скарги на збільшення у розмірах вух, носа, кистей рук та стоп протягом останнього часу. Для ураження якої ендокринної залози характерні такі симптоми?
Які клінічні прояви найхарактерніші для системної склеродермії?
Хворий 36-ти років, звернувся до фельдшера зі скаргами на гострі болі в животі, які виникають через 30 хвилин після прийому їжі. Апетит збережений, але через появу болюпісля їжі хворий обмежує її прийом. Хворіє протягом декількох років, погіршення стану відмічає в осінньо-весняний період. Обʼєктивно: загальний стан задовільний. Легені та серце без патології.
Язик обкладений білим нальотом. При пальпації живота відмічається болючість в епігастральній ділянці. Ваш діагноз:
Хворий 36-ти років, звернувся до фельдшера зі скаргами на гострі болі в животі, які виникають через 30 хвилин після прийому їжі. Апетит збережений, але через появу болюпісля їжі хворий обмежує її прийом. Хворіє протягом декількох років, погіршення стану відмічає в осінньо-весняний період. Обʼєктивно: загальний стан задовільний. Легені та серце без патології.
Язик обкладений білим нальотом. При пальпації живота відмічається болючість в епігастральній ділянці. Ваш діагноз:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома