В неврологічне відділення поступив хворий з нападоподібними головними болями, запамороченнями, блюванням, порушенням слуху, смаку, явищами епілепсії галюцинаціями. Анамнестичні дані вказують на захворювання пацієнта в минулому стьожковим гельмінтом. Поліморфізм неврологічної симптоматики і анамнестичні дані дали можливість лікарю запідозрити:
Діагностичною ознакою гермафродитного членика свинячого ціп'яка є:
Хворий скаржиться на порушення апетиту, нудоту, біль в животі без чіткої локалізації, слинотечу. Під час обстеження у хворого виявили зниження кислотності шлункового соку. В анамнезі хворий два роки тому безуспішно лікувався з приводу антацидного гастриту. Любить вживати шашлики, біфштекси з кров'ю, відбивні, приготовлені з свинячого м'яса. З урахуванням цих наведених даних лікар попередньо діагностував теніоз. Яке лабораторне дослідження необхідно провести для підтвердження діагнозу?
Теніаринхоз зустрічається на всіх континентах земної кулі, де добре розвинене тваринництво. В Україні реєструються поодинокі випадки, причому частіше хворіють куховари, працівники боєнь, продавці м’ясних лавок. Найбільш ймовірними причинами зараження названих груп працівників є:
Хворий М. протягом трьох років безрезультатно лікувався з приводу значного зниження кислотності шлункового соку. Його пригнічувала поява на білизні, постелі повзаючих члеників, відчуття повзання по тілу цих члеників. Але з помилкової сором’язливості він цього не говорив лікарю і поступово впадав в депресію. Володіючи такою інформацією, поставте найвірогідніший діагноз:
У хлопчика 10 років приступ гострого апендициту. При гельмінтологічному обстеженні фекалій виявлені членики бичачого ціп'яка. Після операції в апендикулярному відростку також знайдені фрагменти члеників. Пояснити причину апендициту можна:
В різних регіонах СНД існують певні особливості національної кухні. Так, в Закавказзі, Середній Азії шашлик готують з великих шматків яловичини, в північних районах Росії вживають струганину, у Забайкаллі – запечений в прісному тісті сирий фарш, а в деяких місцях сирий фарш подають як самостійну страву. Наслідками такого приготування і вживання їжі може бути:
Відомо, що при теніозі заборонено призначати не тільки ліки, які викликають блювання, а й маніпуляції (наприклад введення зонда), які спричиняють антиперистальтику кишечника. Це пояснюється тим, що:
Дегельмінтизація теніїд вважається позитивною за умови виділення з кишечнику людини сколексу гельмінта, тому що тим самим:
Дегельмінтизація Taenia solium складніша, ніж Taeniarhynchus saginatus. Це пояснюється
Спосіб проникнення цистицерків в організм людини може відбуватись екзогенним і ендогенним шляхами. Фактором ендогенного зараження є:
Хлопчик, 12 років, зі слів матері скаржиться на підвищену втомлюваність, періодичні головні болі і запаморочення, погіршення пам'яті. Навіть декілька раз були епілептиформні напади. При обстеженні хлопчика лікар відмітив під час пальпації живота біль за ходом кишечника, особливо в ділянці пупка, помірно збільшену печінку. На основі клінічних симптомів з переважанням неврологічного і больового синдрому з боку кишечника лікар запідозрив гіменолепідоз. Для підтвердження діагнозу, необхідно провести:
У дитини ясельного віку на основі овоскопії діагностували гіменолепідоз. Ваші дії як лікаря дитячої установи:
У клубовій кишці 12-річного хлопчика, котрий помер від менінгіту, патологоанатом виявив в кишечнику багато гельмінтів білого кольору стрічкоподібної форми, завдовжки 1 – 4,5 см., завширшки до 0,9 см. Сколекс має 4 присоски і втяжний хоботок з одним віночком із 20 – 30 гачків. Тіло складається із 100 – 300 проглотид. Зрілі проглотиди мають мішкоподібну матку, заповнену яйцями, ширина проглотид більша, ніж довжина. На основі знайдених гельмінтів був поставлений посмертний діагноз:
Школяр, 10 років, хворіє гіменолепідозом протягом 4 місяців. Незважаючи на лікування антигельмінтними препаратами, яке пройшов в стаціонарі, продовжував виділяти яйця ціп'яка. Безрезультатність лікування пояснюється найвірогідніше тим, що:
Дівчинка М., 5 років, хворіє гіменолепідозом, проживає в сільській місцевості Сумської області. Зараження найвірогідніше могло відбутися шляхом:
Карликовий ціп'як у людини в верхніх відділах тонкої кишки проходить наступні стадії розвитку
В результаті дегельмінтизації у хворого виділились яйця гельмінта овальної або округлої форми, прозорі, з двошаровою оболонкою, діаметром до 30 – 40 мкм. У центрі яйця знаходиться безбарвна онкосфера. Між оболонками яйця і онкосфери помітні довгі ниткоподібні філаменти, що відходять по 6 від кожного полюсу онкосфери. Поставте діагноз:
Елементарна паразитарна система включає:
Елементарна паразитарна система включає:
Бичачий і свинячий ціп'яки є біогельмінтами, тому що:
Вкажіть фіну цестод, що паразитує і є збудником інвазії у людини:
Чим відрізняється гермафродитний членик свинячого ціп'яка від бичачого:
Термін паразитування у людини бичачого ціп'яка може тривати до 25 років. За один рік ціп'як виділяє до 2500 члеників, в кожному з яких міститься до 180 тис. яєць. Які з нижчевказаних верств населення можуть слугувати «розсіювачами» збудника, створюючи мікроосередки інвазії:
Способом зараження людини теніаринхозом є:
Способом зараження людини теніозом є:
Способом зараження людини цистицеркозом може бути:
Інвазійною стадією при зараженні людини теніозом є:
Інвазійною стадією при зараженні людини цистицеркозом є
Джерелом інвазії при теніозі слугує
При дегельмінтизації у хворого виділились фрагменти гельмінта, серед яких був сколекс діаметром 1,6 мм., з чотирма присосками і подвійним рядком гачечків. Результат дегельмінтизації можна вважати:
Після проведеного лікування у пацієнта виділились проглотиди, заповнені маткою. Кількість бічних відгалужень від головного стовбура матки становить 17 – 35 з кожного боку. Ця проглотида належить
Пероральним контагіозним цестодозом є:
Вказати інвазійну стадію для зараження людини гіменолепідозом:
Стадії життєвого циклу представників класу цестод, що відсутні у трематод:
Вказати цестоду, для якої необхідною умовою розвитку є водне середовище
Форми фін, властиві ціп'якам:
Вказати цестоди, для яких людина може бути одночасно кінцевим і проміжним хазяїном:
Вкажіть цестодоз людини, для яких лабораторна діагностика базується на знайдених в фекаліях яйцях гельмінта:
Спільною ознакою в розвитку злоякісної пухлини і альвеококового міхура є здатність:
Ознакою зрілої проглотиди стьожака широкого, що відрізняє її від зрілої проглотиди ціп'яків є:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома