Хто з героїв роману "Чорна рада" розповідає: "Ченці звали мене у монастир, бо я таки й письменний собі трошки; низове товариство закликало мене до коша, бо я всі гирла, як свої п′ять пучок, знаю; зазивав мене і кошовий, і отаманнє, як проходив я, повертаючи з неволі, через Запорожжє, а я кажу: ні, братчики, піду я тому служити, хто визволив мене із бусурменської землі..."?
Хто сказав на адресу новообраного гетьмана Брюховецького: "Недовго поорудуєш, вразький сину. Коли взявсь брехати по-собачи, то й пропадеш, як собака. Брехнею світ пройдеш, та назад не верншся! Плюйте, братці, на його гетьманство!"?
Який вид тропа підкреслений в уривку: "От же думав Шрам, думав, як би Вкраїну на добру дорогу вивести; далі, надумавшись, пустив таку поголоску, що нездужає, нездужає полковник; передав осаулові Гулаку свій рейментарський пірнач, а сам виїхав ніби кудись далеко на хутір для спокою, да ото й махнув із сином з Паволочі"?
Прочитайте рядки:
Рідко, може, єсть на Вкраїні добра людина, щоб ізжила вік, да не була ні разу в Києві. А вже хто був, то знає Братство на Подолі, знає ту високу з дзигарками дзвіницю, муровану кругом ограду, ту п′ятиголову, пишно, з переднього лиця, розмальовану церкву, тії високі кам′яниці по боках.
Цей уривок становить такий елемент композиції роману:
Про якого героя мовиться в уривку: "Тим-то й полюбив його Черевань і сестру в його засватав. От же й тепер він, бачся, той же, да ні: усе в його стало якось хистко, і слово його хоть і бойке, да не таке тверде й щире, як правдиво-козацье слово"?
Події в романі "Чорна рада" П. Куліша розвиваються в такій послідовності:
Укажіть кульмінацію роману "Чорна рада":
Укажіть художні засоби в наведеному уривку: "За батька Хмельницького текли по Вкраїні медовії ріки, люд убиравсь пишнота красно, як мак у городі; а тепер достались ви таким старшинам та гетьманам, що скоро й шкуру з вас іздеруть":
Продовжувачем політики Б. Хмельницького, носієм авторської ідеї в романі "Чорна рада" є
"Зложити докупи обидва береги Дніпрові, щоб обидва...приклонились під одну булаву" - основне гасло політики
Композиційним стрижнем у романі "Чорна рада" є
Прикладом козацької старшини, що, здобувши владу й багатство, починає паніти, немилосердно визискує простолюд, спричиняючи його бунтарство, у романі "Чорна рада" є
У яких містах відбулися події у творі П. Куліша?
Полковник Іван Шрам у романі "Чорна рада" є уособленням
Головну ідею роману "Чорна рада" висловлено в рядку
"Його вчинки відчайдушні й непередбачувані, неймовірні, суперечливі: то він шибайголова й паливода, викрадає наречену Сомка, то йде на смерть заради визволення гетьмана з темниці..." - сказано про
У першому в українській літературі історичному романі є такі епізоди
За жанром роман "Чорна рада" - це ...
Хто з названих письменників належав до Кирило-Мефодіївського братства?
Підзаголовок "Хроніка 1663 року" має твір, автором якого є
Хто з героїв "Чорної ради" П. Куліша випадає з логічного ряду?
Зустріч, яка відбувається на хуторі у Череваня, - це...
Жанрові ознаки твору П. Куліша "Чорна рада"?
Укажіть найзаповітнішу мрію Сомка:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома