31. Хто був творцем анархізму як окремого напряму політичної і правової думки ХІХ ст.?
32. Хто з нищеназваних вчених є одним з найвизначніших представників функціоналізму?
33.Хто з нищеназваних вчених є представником нормативізму
35. Назвіть середньовічного мислителя, основою політичного вчення якого є його трактування народного суверенітету, згідно з яким сувереном в державі є народзаконодавець:
36. Збірник норм звичаєвого права і судової практики північно-східної Німеччини «Саксонське зерцало» склав:
37. Ідею верховенства в суспільстві духовної влади – влади православної церкви в епоху Відродження пропагував:
38. Будь-яка форма державної влади, будь яка соціальна ієрархія є протиприродною, протибожественною, якщо вона не збудована за принципом „сродної праці” – це політико-правова ідея:
39. Найбільш ґрунтовну спробу наукового аналізу й пізнання сутності права й держави було зроблено німецьким філософом:
43. Феноменологічний напрямок теорії природного права пов’язаний з прізвищем:
45. Основи в українській політико-правовій думці теорії так званого "інтегрального націоналізму" заложив:
46. Автором промови «Самостійна Україна» який вважав, що кожна нація прагне самовиявлення у формі незалежної самостійної держави був:
47. У працях "Відродження нації", "Заповіт борцям за визволення" відображена еволюція політико-правових поглядів на засоби й методи боротьби за незалежність України:
50. Назвіть автора праць: «Історія Річарда III», «Утопія»:
51. Нідерландський юрист та поет, один із основоположників сучасного міжнародного права - це:
52. Хто з названих мислителів розвинув ідею Дж.Локка про поділ влади, сформулював принцип поділу влади на три гілки – законодавчу, виконавчу і судову?:
53. Назвіть мислителя італійського відродження, вчення якого викладене в праці «Про злочини і покарання», лягло в основу сучасного європейського карного законодавства:
54. Назвіть творця самобутньої філософської концепції матеріалістичного спрямування, яка отримала назву «антропологічний матеріалізм»:
55. Назвіть німецького філософа XIX століття, який створив систематичну теорію діалектики:
56. Хто із мислителів зробив своєрідну спробу поєднати формально-догматичне розуміння держави і права з соціологією; розрізняв соціальні і юридичні поняття держави і права:
57. Назвіть засновника теорії еліт, автора твору «Трактат загальної соціології»?:
58. Назвіть італійського правознавця, автора теорії політичного класу?:
59. Автором концепції про «істинну церкву» з ідеєю соборності церкви (суспільства) був:
60. Автором «Пактів і Конституції прав і вольностей війська Запорозького» є:
61. Ідеологом консервативного напряму в українській суспільно-політичній думці й основоположником державницького напряму в українській історіографії, засновником українського монархічного руху був:
62. Хто з названих мислителів XVIII-XIX ст. сформулював поняття категоричного імперативу (закон моральної свободи)?:
63. Хто створив політико-правове вчення про республіканське правління в США, а також теорію рівноваги відособленої влади. Його прийнято вважати “батьком американської конституції”:
64. Вперше в історії європейської державно-правової думки концепцію договірних відносин між державою і громадянином сформулював:
65. Хто одним із перших у тритомній роботі "На захист конституцій урядової влади в Сполучених Штатах Америки", виданої в Лондоні (1787-1788 рр.), виокремив питання про державний устрій у розряд найважливіших:
66. Кого вважають одним із перших українських політологів, який політику розглядав як унікальний засіб зміцнення державного ладу, раціональної організації соціального устрою, забезпечення внутрішнього змісту суспільного життя:
67. Назвіть автора праці «Націоналізм» (1926 р.), у якій політико-правові ідеї набувають особливого розвитку, обґрунтовано власний підхід до утвердження нації:
68. Автором теорії утилітаризму є:
82. Назвіть автора «Богословсько-політичного трактату» (1670 р.):
84. Засновником історичної школи права вважають:
86. Німецький філософ, який створив систематичну теорію діалектики, центральне поняття якої – розвиток, як діяльність і рух світового духу, а також як протиставлення тези, антитези і синтезу – це:
87. Відомий англійський юрист, один з перших концептуально виклав ідеї юридичного позитивізму, учень Б. Бентама – це:
88. Один з родоначальників еволюціонізму, ідеї якого користувалися популярністю наприкінці XIX ст., засновник органічної школи в соціології, ідеолог лібералізму, критик утилітаризму – це:
89. Один з основоположників теорії еліт, за якою в суспільстві завжди править незначна меншість у вигляді правлячої еліти – це:
90. Німецький філософ, представник ірраціоналізму і волюнтаризму в філософії, державу і право розглядав як інструментарії культури, яка являє собою боротьбу сил і воль за владу – це:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома