Тест до параграфу 109 (профіль). Підручник: Біологія для 10 класу / К. М. Задорожній. - Харків: Вид-во "Ранок", 2018.
Пересадка реципієнту органа або тканини, які були взяті з організму донора, називається:
Про особливості якого виду трансплантації йде мова? Реціпієнт є донором для самого себе. Цей метод широко використовують у випадках пересадки шкіри (особливо у випадку опіків, коли шкіру з непошкоджених ділянок пересаджують на пошкоджені) та кісткового мозку.
Про особливості якого виду трансплантації йде мова? Донором стає людина, повністю ідентична за геномом до реципієнта. Це можливо в тому випадку, коли донор і реціпієнт є монозиготними близнюками. Така трансплантація може застосовуватися для пересадки будь-яких органів.
Про особливості якого виду трансплантації йде мова? У ролі донора виступає людина з генотипом, відмінним від генотипу реципієнта. Цей варіант застосовується найчастіше, бо його найлегше реалізувати практично. Для подолання проблем з імунною системою підбирають трансплантати, найбільш схожі за набором антигенів на органи донора.
Про особливості якого виду трансплантації йде мова? Донором є не людина, а тварина іншого виду. Крім проблем із відторгненням трансплантата, ця технологія вимагає урахування моральних та соціальних аспектів, бо використання таких трансплантатів може суперечити моральним чи релігійним переконанням донора.
Основною проблемою трансплантації є подолання:
У випадку, коли в організм людини поміщають не живі органи й тканини, а їхні механічні або електронні аналоги такі штучні аналоги називають:
Сучасна медицина може успішно здійснювати трансплантацію багатьох органів і тканин людини:
Сучасна медицина може успішно здійснювати трансплантацію багатьох органів і тканин людини:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома