У межах України на суходолі та у водах Чорного й Азовського морів налічується приблизно _________ видів тварин.
Оберіть цифри та заповніть пропуски. З-поміж найчисленніших груп тварин є класи комах - ___________ видів і _________ видів павукоподібних Серед типу хордових в Україні мешкають понад 100 видів ссавців і ______ види птахів, близько 200 видів риб, ____ видів плазунів та 17 видів земноводних.
Відповідно до змін рослинності розрізняють зональні типи фауни:
Серед запропонованих ілюстрацій, оберіть птахів Полісся:
Найбільшим з-поміж гризунів України є __________ , який важить до 9 кг.
Його сало і м’ясо мають лікувальні властивості, а хутро високо цінують.
Інша загроза для гризунів – змії. Найдовша змія України та Європи – жовточеревий полоз, який сягає 2 м. Укуси його болючі, проте не отруйні. Полоз ховається серед гілок, чекаючи на здобич – пташенят і дрібних звірів. Небезпечна не лише для гризунів, а й для людини отруйна змія:
У степах України іноді зустрічається найважчий літаючий птах світу – дрохва. Самець цього птаха досягає маси 21–23 кг і при цьому здатний підійматися у
повітря. Основна їжа птахів – рослинна. Воду не п’ють зовсім.
Степи – царство комах. Тут зустрічаються богомоли, сарана, красиві метелики: махаони, парусники, аполлон. Із павуків трапляються отруйні каракурт і тарантул, які живляться комахами. Укуси самиці каракурта небезпечні для життя людини. Із неотруйних павуків можна натрапити на фалангу. Її укуси болючі,але безпечні. Оберіть ілюстрації на яких зображені отруйні та небезпечні павуки.
В Українських Карпатах ендемічними видами тварин є тритони гірський і карпатський, плямиста саламандра, кумка гірська, струмкова форель. Із комах відомі буковий і смерековий короїди, букова плодожерка, ялиновий вусач. Оберіть ендеміків Карпат на фото.
Тваринний світ України потребує збереження й охорони.
У Червоній книзі України перелік рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, тварин зріс із 85 видів (у виданні 1980 р.) до ____ видів (2009 р.). Оберіть цифри та заповніть пропуски.
___________ – пристосування живих організмів до нових умов існування, тобто до нових екосистем. Наприклад, у Кримському заповіднику були акліматизовані дикі свині та муфлони, у заповіднику Асканія-Нова – коні Пржевальського, зебри, сайгаки, африканські страуси.
_______________ – відновлення зниклих видів шляхом їх завезення з інших територій. Так, у Поліському заповіднику було реакліматизовано зубра, європейського оленя, європейську косулю, а у степових заповідниках – бабака.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома