Коли в газеті "Правда" було надруковано повідомлення, уривок з якого наведено?
"...Віддана сама на себе і залишена без керівництва, Польща перетворилася на зручне поле для всіляких випадковостей та раптовостей, що можуть створити загрозу для СРСР. Ось чому, будучи дотепер нейтральним, радянський уряд не може більше нейтрально ставитись до цих фактів. З огляду на таку ситуацію радянський уряд віддав розпорядження Головному командуванню Червоної армії дати наказ військам перетнути кордон і взяти під захист життя та майно населення Західної України та Західної Білорусії..."
Які із заходів стосуються політики радянської влади на Західній Україні напередодні вторгнення Німеччини та її союзників на територію СРСР? (дві правильні відповіді):
Укажіть пропущену назву плану-операції в твердженні:
"Остаточне рішення про війну проти СРСР Гітлер прийняв 18 грудня 1940 р., підписавши Директиву №21. Операція отримала назву ________."
Коли відбулися події, про які йдеться у фрагменті з донесення німецького посла в Москві?
" Раптовий поворот у політиці Радянського Союзу після багатьох років пропаганди..., ще не дуже ясно зрозумілий населенню...Радянський уряд робить усе можливе, щоб змінити ставлення населення до Німеччини. Пресу ніби підмінили... Роками розповсюджувана недовіра до Німеччини не може бути швидко розсіяна, незважаючи на ефективну контрпропаганду, що здійснюється на партійних та виробничих зборах. Населення висловлює сумнів, що після того, як Німеччина розгромить Польщу, вона може піти проти Радянського Союзу".
У якому рядку витлумачено поняття "колабораціонізм"?
Коли відбулися події, про які йдеться у фрагменті джерела?
"По обидва боки широченної Хрещатицької долини...стоять...кияни й дивляться. Порівнюють. Ще позавчора цими ж дорогами йшла поморена, розбита червона армія, пленталася-брела жалюгідна піхота, стомлена, з оброслими, заболоченими і байдужими до власних страждань лицями, у брудних, розпанаханих шинелях. Ті, що їдуть на моторах...на легкових, тягарових автах, мотоциклах, велосипедах, знову гігантських автовагонах, танках, гарматах, - наче прорвалася загата й ринула безконечна моторизована ріка...ці всі - добірні, виглянсувані, сяючі чистотою, молодістю, червонощокістю, красою нордійських облич" ( З роману-хроніки Д. Гуменної "Хрещатий яр"),
Коли було ухвалено документ, уривок з якого наведено?
"Волею українського народу, Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери проголошує відновлення Української Держави, за яку поклали свої голови цілі покоління найкращих синів України. Організація Українських Націоналістів, яка під проводом її Творця й Вождя Євгена Коновальця вела в останніх десятиліттях кровавого московсько-большевицького поневолення завзяту боротьбу за свободу, взиває весь український нарід не скласти зброї так довго, доки на всіх українських землях не буде створена Українська Суверенна Держава".
У яких твердженнях ідеться про Степана Бандеру (три правильні відповіді):
Що було характерним для політики радянської влади в Західній Україні напередодні радянсько-німецької війни? (три правильні відповіді):
Укажіть причини невдач Червоної армії в перший період радянсько-німецької війни ( три правильні відповіді):
Наслідок націоналізації близько двох тисяч промислових підприємств Західної України в 1939-1941 рр.:
Ставлення західноукраїнського населення до приходу Червоної армії в 1939 р.:
Рішення Народних зборів Західної України в 1939 р.:
Великі в'язниця для військовополонених і цивільних осіб під час війни, а також у тоталітарних державах, зокрема СРСР:
Особливість радянізації Західної України у 1939-1941 рр.:
Наслідок анексії СРСР українських земель у 1939-1940 рр.:
Прочитайте визначення й укажіть поняття, що відповідає його змісту.
"Вигнання, висилка окремих осіб, чи цілих нароідв".
Сутність гітлерівського плану "Ост":
Подія, яка відбулася 30 червня 1941 р. у Львові:
Укажіть сутність суцільної жирної лінії на карті:
Укажіть політичного діяча, зображеного на світлині:
Установіть відповідність:
1 Голокост;
2 депортація;
3 колаборація;
4 радянізація
А вигнання, примусове виселення певних осіб чи народів;
Б винищення євреїв до і під час Другої світової війни;
В нетривале утримання захоплених земель;
Г співробітництво з окупантами, зрада;
Д установлення комуністичної влади, проведення відповідних змін, намагання зробити населення відданим комуністичній владі.
Укажіть заходи радянізації західноукраїнських земель 1939-1941 рр., які позитивно сприйняло українське населення (три правильні відповіді):
Укажіть причини поразок Червоної армії в 1941 -1942 рр. (три правильні відповіді):
Про дії якої влади йдеться в уривку з історичного джерела:
"Підготовча робота до евакуації та сама евакуація в'язниць розпочалася з 22 червня цього року. У чотирьох в'язницях утримувалося 5424 в'язні. У перший же день уторгнення німців у СРСР у в'язницях було виконано вироки щодо 108 в'язнів..."
Реалізація Радянським Союзом умов "пакта Молотова-Ріббентропа" розпочалася:
Що стало проявом реалізації "пакту Молотова-Ріббентропа"?:
Яка подія відбулась на українських землях на початку німецько-радянської війни 1941 -1945 рр.?:
Прочитайте уривок з історичного джерела та виконайте завдання.
" ... При вимушеному відході частинам Червоної армії забирати рухомий залізничний склад, не залишаючи ворогові жодного потяга, жодного вагона, ні кілограма хліба, ні літра пального. Колгоспники повинні рятувати худобу, хліб, здавати на збереження державним органам для вивезення його в тилові райони...."
Документ є свідченням проведення радянською владою в роки Другої світової війни заходів з:
"Радянські війська в якості союзника Німеччини перейшли кордон і подають німецькому війську руку. Львів повністю оточений. Опір марний!" - листівку такого змісту німецькі агітатори розповсюджували серед мешканців міста у:
Заклик "Громадяни, пам'ятайте! Неділя, 22 жовтня, - день виборів до Українських Народних Зборів! Усі як один візьмемо участь у виборах депутатів до Українських Народних Зборів!" з'явився на перших шпальтах львівських газет у:
Рішення Народних Зборів "узаконювали" входження до складу УРСР українських земель, що у 1920-1930-ті рр. перебували у складі:
Для реалізації умов "Пакту Молотова - Ріббентропа" СРСР:
Який процес був складовою частиною політики радянізації західних областей УРСР у 1939 - 1941 рр. ?:
Згідно плану "Барбаросса" на території України наступали підрозділи нацистських військ та їх союзників, які були згруповані у Групу армії:
Коли могло з'явитися наступне повідомлення радянському керівництву:
"...польська армія була настільки деморалізована, що майже не чинила ніякогоопору за винятком окремих невеликих зіткнень прикордонвійськ, осадників та частин, що відходили. У полон захоплено велику кількість рядового і офіцерського складу"?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома