Володимир Винниченко
Член РУП, видавець і співредактор журналу «Українська Хата», один з організаторів і лідерів УПСР і член її ЦК. Член Центральної і Малої Рад, міністр пошт і телеграфу в уряді В. Винниченка, співавтор 4 Універсалу, комісар Київського повіту, генеральний секретар, згодом голова Українського національного союзу, міністр земельних справ в уряді В. Чехівського за Директорії.
Хто засновники Холодноярської республіки?
Яким чином можна охарактеризувати режим правління А. Денікіна?
На початку ХХ століття Західна Україна:
Про кого йдеться в уривку зі спогадів Юрія Колларда:
"...Людина значної ерудиції й гарячий патріот, він помагав у заснуванні РУП, а коли того вимагали обставини, став основоположником Української народної партії. Українську молодь, якого б вона напрямку в питаннях соціально-економічних вона не була, він від себе не відштовхував і скрізь одверто висловлював свої думки глибокого національного змісту".
Із запропонованих текстів оберіть той, який відповідає змісту Третього Універсалу Центральної Ради.
"Виходячи з угоди з Тимчасовим урядом...."
Коли відбувся гетьманський переворот?
Належав до української студентської громади й у 1903 р. очолив Київський комітет Революційної української партії (РУП). 1902 р. за революційну діяльність був висланий з Києва. Разом із Д.Антоновичем редагував партійний часопис «Праця». Співробітничав у газеті «Селянин», провадив агітаційно-пропагандистську роботу. У 1906, незабаром після заснування УСДРП, разом з Д. Антоновичем, В. Винниченком і С. Петлюрою став одним з її лідерів.
Яке слово пропущене в наведеному уривку?
«Денікінці не змогли довго володіти Україною. У жовтні 1919 року відбувся бій під _____. Вирішальну роль у цій битві відіграла 14-та армія під командуванням І. Уборевича, із якої було виділено ударну групу військ»
Як називалось звернення штабу Холодного Яру від 4 червня 1919 року?
На картосхемі кольором виділено територію...
На схемі зображено...
На схемі відображені події операції з захоплення Криму...
Микола Міхновський
Український державний, військовий та політичний діяч, публіцист, літературний і театральний критик. Організатор українських збройних сил. Член Генерального секретаріату Української Центральної Ради на посаді Генерального секретаря з військових справ. Головний отаман військ Української Народної Республіки (УНР). Голова Директорії УНР. Борець за незалежність України у ХХ сторіччі.
Микита Шаповал
На якому з портретів зображено історичного діяча, якому належить висловлювання: "Наш договір з поляками, підписаний за активною допомогою Франції. Отже, поляки не зможуть нам безконтрольно диктувати свою волю. до того ж Пілсудський є прихильник самостійної України. Взагалі, мусимо дивитись на Варшавський договір як на тимчасовий вихід з тяжкої ситуації. Треба нам якось зміцнити свої сили для того, щоб продовжувати боротьбу з нашим головним ворогом - Московщиною".
Укажіть портрет історичного діяча, імя якого пропущено в тексті фрагменту історичного джерела: "З великого числа всяких отаманів і ватажків, що боролися з окупантами, найбільше уславився очевидно найталановитіший з-поміж них - "батько" ........, що по своїй вдачі нагадує одного з героїв Руїни 17 віку Сірка, але й ............, як іі Сірко, людина без широких державотворчих планів, а тільки дика сепова руйнівна сила, що несвіломо, інстинктивно обороняє свій край від чужинців, а тому й не можна сподіватись, щоб він зміг вигнати москалів і збудувати Українську Державу (Є.Чикаленко)"
Петро Болбочан
На карті зображено схеми бойових дій періоду, однією з найвідоміших операцій якого була битва Студентського куреня під станцією Крути. Це...
Яка військова операція армії УНР зображена на схемі?
Павло Скоропадський
Український громадсько-політичний діяч, учений-економіст, кооператор і педагог, голова Ради Міністрів УНР у 1919 році. Член Малої Ради від фракції УСДРП, член і заступник голови ЦК Селянської Спілки, редактор тижневика УСДРП «Воля». У першому українському уряді посідав посаду генерального секретаря земельних справ. Був одним із авторів земельного закону УЦР. За гетьманату очолював управу Українського кооперативного комітету, викладав у Київському комерційному інституті. Після утвердження Директорії у грудні 1918 р. призначений міністром продовольчих справ в уряді В. Чехівського; пізніше очолював Раду Народних Міністрів УНР і водночас обіймав посаду міністра фінансів. Сприяв упровадженню української грошової одиниці — гривні.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома