Які з цитованих нижче документів були оприлюднені в липні – серпні 1917 р.?
1. «На час до вирішення справи… Установчими Зборами по справах місцевого врядування Україною вищим органом Тимчасового уряду є Генеральний Секретаріат, котрого призначає …уряд по пропозиціям Центральної Ради…»
2. «Неможливо одночасно визнавати право на самовизначення і водночас робити грубий замах на це право, накидаючи свої форми політичного ладу, як це робить Рада Народних Комісарів Великоросії щодо Народної Української Республіки…»
3. «…визнаючи, що доля всіх народів Росії міцно зв’язана…, ми рішуче ставимось проти замірів самовільного здійснення автономії України до Всеросійського Учредительного Зібрання…»
4. «У Петрограді зчинилися криваві події… Частина людності Петрограда за приводом більшовиків повстала озброєно проти Тимчасового правительства і хоче накинути свою волю всій Російській республіці…»
5. «Хай буде Україна вільною. Не одділяючись від всієї Росії, не розриваючи з державою Російською, хай народ український на своїй землі має право сам порядкувати своїм життям»
Ухваливши Другий Універсал, Українська Центральна Рада
Падіння Української Центральної Ради (УЦР) спричинено
Авторство якого з цитованих документів не належить Українській Центральній Раді?
До якого періоду Української революції належать цитовані документи?
1. «Однині Україна стає Українською Народною Республікою. Не відділяючись від республіки Російської і зберігаючи єдність її, ми твердо станемо на нашій землі, щоб силами нашими помогти, щоб уся Республіка Російська стала федерацією рівних і вільних народів»
2. «Влада на території Української республіки віднині належить виключно радам робітничих, солдатських і селянськихдепутатів; …в центрі – Всеукраїнському з’їздові рад…, його Центральному виконавчому комітетові… Україна проголошується республікою рад»
Що з указаного нижче було складовою політики більшовиків в Україні наприкінці 1917 – лютому 1918 р.?
1. Ліквідація приватної власності
2. Введення на підприємствах відрядної оплати
3. Проведення суцільної колективізації
4. Створення сільськогосподарських комун
5. Націоналізація промислових підприємств
6. Проведення форсованої індустріалізації
У Третьому Універсалі Української Центральної Ради було проголошено
1. прагнення розпочати й самостійно провести переговори з Німеччиною та її союзниками
2. 8-годинний робочий день, державний контроль за продукцією, виготовленою в Україні
3. скасування приватно власності на землю поміщиків та інших нетрудових господарств
Прочитайте уривок з історичного джерела та дайте відповідь на запитання. «Допомагаючи українському урядові в його боротьбі з насильниками та грабіжниками, ці війська [що вступили на територію України] не мають ніяких ворожих нам намірів, оскільки Німеччина та Австро-Угорщина також мають велику потребу, щоб на Україні настав добрий лад і спокійна праця трудящого люду…» Яку «велику потребу» в Україні мали вказані вище країни?
Які з перерахованих заходів були вчинені Курултаєм?
На початку 1918 року контроль над півостровом перейшов до Центрального виконавчого комітету Таврійської губернії, в якому домінували...
Яка подія відбулася у день бою під Крутами?
Якій організації належала влада в Криму після більшовицького перевороту у Петрограді?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома