Керівник Військового Генерального комітету, який було створено Першим Всеукраїнським з’їздом для проведення українізації армії:
Міжнародний договір, підписаний 27 січня (9 лютого) 1918 р. представниками держав Четвертного союзу та УНР:
Дата прийняття Конституції Української Народної Республіки
Бій під Крутами відбувся:
Дата державного перевороту, у результаті якого була ліквідована УНР та до влади прийшов Павло Скоропадський:
Дата проголошення Українською Центральною Радою ІV Універсалу:
Якого договору стосується цитований нижче документ? «Строго таємно. З огляду на сучасний брак харчових продуктів... мир з Україною мусить бути підписаний якнайскоріше... На випадок, якби Україна попросила військової допомоги проти російських максималістів, то таке прохання можливо задовольнити. За це Україна зобов’язується до якнайскорішої поставки хліба...»
Наслідком укладення Брест-Литовського мирного договору для України було відновлення
Які поняття і терміни потрібно застосовувати для характеристики Української Народної Республіки?
Орган влади, який більшовики оголошували найвищою державною владою в період між з’їздами рад:
Як називався орган, що мав визначити статус України у складі Росії, вибори до якого обіцяв провести Тимчасовий уряд Росії?
Яким був привід до початку Української революції в 1917 р.?
У декларації про створення якої радянської республіки зазначалося таке: «Ми ніколи не розглядали українську радянську республіку як національну республіку, а виключно як радянську республіку на території України»?
Що надавало Українській Центральній Раді (УЦР) законних підстав виступати в ролі загальноукраїнського представницького органу?
Як називався виконавчий орган, створений Українською Центральною Радою (УЦР) у 1917 р.?
Якому діячеві належать такі факти біографії:
«Позитивно сприйнявши повалення царизму революцією 1917р. , став одним із ініціаторів створення Української Центральної Ради (УЦР). Став заступником голови УЦР, членом Малої ради, генеральним секретарем міжнаціональних справ у Генеральному секретаріаті УЦР. У червні 1917р. очолив Українську партію соціалістів-федералістів»?
Після проголошення якого з універсалів УЦР поповнювалась представниками національних меншин?
Орган, створений Першим Всеукраїнським військовим з’їздом для українізації армії:
Подія, яка збіглася у часі з роботою в Києві ІІ військового з’їзду:
Про створення якої організації йдеться в «Споминах» М. Грушевського?
«…Прийшли перші відомості поштові про петербурзькі події, і Єфремов зачитав їх на зборах ТУП у клубі, і
тоді утворення постійного українського осередку стало явно неминучою потребою. ТУП пропонував іншим українським організаціям делегувати своїх представників для спільної акції… Антонович вишукав аж 13 професійних і всяких інших організацій Києва, с.-деківської закраски, до церковних хорів включно, і добивався для них представництва аналогічного з ТУП-ом. У тім же гуртку Антоновича, очевидно, виникла й гадка кликати мене якнайскоріше до Києва».
У якому з Універсалів Центральної Ради було проголошено нижчеподане?
«...В справі земельній комісія, вибрана на останній сесії нашій, вже зробила закон про передачу землі трудовому народові без викупу, принявши за основу скасування власності й соціалізацію землі, згідно з нашою постановою на сьомій сесії. Закон сей буде розглянено за кілька день в повній Центральній раді, й Рада Народніх Міністрів вживе всіх заходів, щоб передача землі в руки трудящих ще до початку весняних робот через земельні комітети неодмінно відбулась. Ліси ж, води й всі багатства підземні, яко добро українського трудящого народу, переходять в порядкування Української Народньої Республіки».
Яка подія прискорила прийняття УЦР Четвертого Універсалу?
Вкажіть назву радянського уряду України, створеного у грудні 1917 року
Перший керівник Української Академії Наук:
Для збереження контролю над територією УНР більшовики намагалися в 1918 р. роздробити українські землі, утворивши окремі «радянські республіки». Серед зазначених «радянських республік» оберіть зайвий варіант:
Політик, який підписав мирний договір від УНР на переговорах у Бресті:
Кого було обрано гетьманом Української держави у 1918 p.?
Який термін пропущено у фрагменті спогадів Антона Денікіна про П. Скоропадського?
«...Національний шовінізм було покладено в основу програми гетьманського уряду. Сам гетьман в офіційних виступах урочисто проголошував самостійність України на вічні часи й паплюжив Росію, «під ярмом якої Україна стогнала протягом двох століть»... Кадетське міністерство не поступалося в шовіністичних заявах і в прямих діях: міністр внутрішніх справ Кістяківський запроваджував закон про українське громадянство й присягу...»
Коли відбулися події, про які згадував Дмитро Донцов?
«З моментом, коли становище німецько-австро-угорських армій на всіх фронтах війни захиталося і ясною стала близька перемога Антанти, союзнички білої Росії, - малоросійсько-дворянські круги з оточення гетьмана, зараз же повернули до своєї проросійської орієнтації, намагаючись потягти за собою і гетьмана. Обернулися активно проти нього і ліві, соціалістичні українські партії, які так само вірили в червону Росію, як свою союзничку, як вірили в білу Росію нащадки колишнього панства козацького. Гетьманат впав. Очевидно не без грубих помилок самого гетьманського уряду, серед яких найфатальнішою помилкою була грамота про федерацію з Росією. За таку помилку уважав її пізніше і сам гетьман Павло».
Якими були результати зовнішньої політики гетьмана П. Скоропадського?
Яке з тверджень стосується наведеного уривка?
«...Після двох коротких промов - фон Кюльмана й моєї - приступлено урочисто до підписування договору. З представників Центральних Держав перший підписав фон Кюльман. Перший на першому міжнародному акті Незалежної України підписав я (О. Севрюк), після мене М. Любинський і М. Левітський. Я глянув на годинник. Була друга година 9-го лютого. Церемонія підписів і накладання печаток тощо тривали довший час. 15 делегатів мусили підписати кожний 5 грамот, - отже, всього 75 підписів».
У яких твердженнях ідеться про досягнення Гетьманату в національно-культурній політиці?
Кому з українських громадсько-політичних діячів належить наведена характеристика?
«Голова Генерального секретаріату Української Центральної Ради, згодом Директорії УНР, автор мемуарно-публіцистичного твору «Відродження нації»».
Яка битва визначила подальшу долю гетьманського режиму П. Скоропадського?
Вкажіть персональний склад Директорії УНР
З якою метою в листопаді 1918 року Український Національний Союз утворює Директорію?
Українська Держава Павла Скоропадського існувала впродовж
За часів правління гетьмана Павла Скоропадського Україну перейменовано на
Причиною краху гетьманату Павла Скоропадського є
Про який режим ідеться в тексті: «Найголовнішою функцією майже півмільйонної ворожої армії було забезпечення вивозу продовольства й сировини. Окупаційне командування застосовувало здебільшого не методи реквізиції, а купівлю-продаж»?
Коли було проголошено цитований документ?
«1. Влада управління належить виключно до Гетьмана України в межах всієї Української Держави. 2. Гетьман стверджує закони, і без його санкцій ніякий закон не може мати сили».
Що з переліченого стосується внутрішньої політики гетьмана Павла Скоропадського?
Який діяч не був членом Директорії УНР?
Який документ В. Винниченко назвав «...не чим іншим, як цинічним і провокаційним порушенням угоди 16 липня й одвертим бажанням видерти з рук українства всі його революційні здобутки...»?
Про яке державне утворення йдеться в уривку з історичного джерела: "Характер державної системи... складно визначити.., найправдоподібніше це мала бути конституційна монархія, відмінна від традиційної самодержавної системи в Росії... її характер визначався... українською історичною традицією..."?
Яке з приведених нижче рішень прийняв Всеукраїнський хліборобський конгрес?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома