Які поняття потрібно використовувати, щоби схарактеризувати соціально-економічне життя Наддніпрянської України наприкінці XVIII – у першій половині XIX ст.?
Уривок з історичної праці:
«З-поміж дворянства висуваються… добрі патріоти й завзяті оборонці дворянських інтересів. Усе це люди, які виховували свій патріотизм з вивчення історії України, які збирали літописи й різні документи з історії краю. На свої заняття дворянським питанням вони дивляться як на подвиг, розпочатий задля своєї батьківщини...» засвідчує початок
Укажіть один із заходів, ужитих царською владою на українських землях з метою придушення польського повстання 1830–1831 рр.
Який програмний документ проголошував таке:
«Історичне покликання України полягає в тому, щоб зорганізувати інших слов’ян на боротьбу за національне відродження в усіх сферах економічного, соціального й духовного життя, скасувати кріпацтво, стани, повалити самодержавство. Прийде час, коли вся слов’янщина встане й “не залишиться в ній ні царя, ні царевича.., ні князя, ні графа, ні герцога.., ні пана, ні боярина, ні холопа...”»?
На портреті зображено?
«Енеїда» І. Котляревського була видана в:
Перехід від мануфактури з її ручною працею та ремісничою технікою до великого машинного фабрично-заводського виробництва, що зумовив формування нових соціальних верств – підприємців і найманих робітників, – це ознаки
У доповідній записці царського жандарма «У Києві та в Малоросії слов’янофільство перетворюється в українофільство… Причетні до справи… художник.., колишній вчитель… із захопленням говорили про колишню Малоросію…» ідеться про учасників
Про який процес у Наддніпрянській Україні йдеться в уривку документа: «Якщо в 1842 р. у Волинській, Подільській, Київській, Чернігівській, Полтавській і Харківській губерніях було 67 цукрових заводів, що належали дворянам, то в 1848 р. – 208, причому вартість виготовленої продукції зросла від 328,8 до 4843,7 тис. руб. сріблом»
Що було однією з особливостей промислового розвитку українських земель у першій половині XIX ст., що входили до складу Російської імперії?
Якою подією в житті Т. Шевченка відзначено 1840 рік?
Коли відбувалося польське визвольне повстання?
З іменами діячів, портрети яких зображено, пов’язують створення та діяльність
Що було характерним для економічного розвитку українських земель у складі Російської імперії в першій половині ХІХ ст.?
На фото зображено автопортрети Тараса Шевченка, написані в різний час.Укажіть автопортрет, створений митцем одразу після викупу з кріпацтва.
У якому регіоні України в складі Російської імперії наприкінці XVIII – у першій половині XIX ст. сформувався осередок українського національного відродження?
Знищення Задунайської Січі спричинено
Які соціально-економічні зміни відбувалися на українських землях у складі Російської імперії в другій половині ХVІІІ ст.?
Вихід друком «Енеїди», «Кобзаря», «Історії русів» свідчить про початок
Повстання Чернігівського полку 1826р. пов’язано з діяльністю
У 1828 р. Задунайську Січ було зруйновано та знищено
Програмові вимоги якої організації першої половини ХІХ ст. викладено в цитованому документі:
«Україна повинна була стати “непідлеглою в союзі слов'янськім”, а сам цей союз міг бути створений лише за умов ліквідації кріпацтва, “повної свободи й автономії народностей”. Очолювати федерацію, осередком якої мав стати Київ, повинен був сейм і президент. Для усіх народів передбачалися загальне виборче право, свобода совісті, освіта рідною мовою...»?
Коли відбулося повстання, яке дало привід царській владі розпочати масову русифікацію Правобережної України?
«Масонство» — це
Повстання Чернігівського полку наприкінці 1825 — на початку 1826 рр. було підготовлено
Позицію якого діяча українського національного відродження відображено у висловлюванні:
«Повинність і обов’язок вселяють всякому любов до Батьківщини. Я також син Росії і хочу воювати проти французів і бути співучасником Полтавського козацького полку...»?
У володіннях якої держави розташовувалася Задунайська Січ?
Укажіть форми протесту селян Наддніпрянської України проти соціального гноблення в першій половині XIX ст.
Що було основною одиницею адміністративно-територіального поділу українських земель у складі Російської імперії в першій половині ХІХ ст.?
Заміна основних ручних знарядь праці системою робочих машин, впровадження у виробництво парових двигунів, формування пролетаріату та буржуазії — це ознаки
Укажіть головні ідеї програмних документів Кирило-Мефодіївського братства.
Про якого митця йдеться в уривку з історичного джерела: «Він був сином мужика, і став володарем в царстві духа. Він був кріпаком, і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком, і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим. ...Найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті — невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть Його твори»?
У якому уривку з історичних джерел відображено головні ідеї Кирило-Мефодіївського братства?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома