У складі якої армії в роки Першої світової війни був сформований підрозділ Українських січових стрільців (УСС)?
Галицько-Буковинське генерал-губернаторство було засновано після:
Хто був першим головою Генерального Секретаріату Української Центральної Ради?
Вищий законодавчий орган Української Народної Республіки доби Дерикторії - це:
Що з названого належить до проявів кризи НЕПу?
Фундатором національного кінематографа, автором романів "Звенигора", "Арсенал", "Земля", першого звукового фільму "Іван" був:
Яке положення можна віднести до наслідків індустріалізації 1930-х рр.?
Якої "п'ятирічки" стосується даний плакат?
Укажіть 2 наслідки суцільної колективізації в УСРР на кінець першої п’ятирічки.
1) усуспільнення майже 70% селянських господарств, понад 80% посівних площ.
2) збалансування розвитку промисловості й сільського господарства.
3) зростання прошарку заможних селян.
4) зростання врожаїв і збільшення поголів’я худоби.
5) утвердження командно-адміністративної системи управління сільським господарством.
«У двох доволі довгих шеренгах стояли продавці, серед яких опинилися представники найкращих і найкультурніших прошарків Львова, представники старої польської аристократії. Цілий давній і елегантний світ Львова… А вуличкою між двома шеренгами йшли покупці, якими найчастіше були росіяни — радянські офіцери, солдати, урядовці та їхні жінки, які тут перетворювалися на європейських дам», — згадував житель міста, поляк Ян Роговський.
Наведений документ характеризує наслідки подій, що відбулися в
Прочитайте уривок із донесення командира німецького корпусу групи армій «Центр» від 31 серпня 1943 р. і вкажіть назву воєнної операція, про яку йдеться.
Уперше проведена операція небувалих розмірів по зриву німецького підвезення шляхом планомірного і раптового порушення залізничного сполучення. 6684 вибухи за перші дві ночі. Після цієї першої порівняно успішно проведеної операції слід, безсумнівно, очікувати повторення операції з використанням почерпнутих при цьому партизанами уроків.
Якою цифрою на картосхемі позначено рейхскомісаріат «Україна» - адміністративно-територіальну одиницю німецького окупаційного цивільного управління в роки Другої світової війни?
Оберіть плакат, який вказує на події 1943 року
Яка подія часів Другої світової війни стала темою для створення зображеної карикатури?
Хто в роки війни керував Інститутом клінічної фізіології, саме за нього було створено цінні препарати для лікування ран і переломів кісток?
Визначте , що не було метою хрущовських реформ у сільському господарстві
. Яка особливість економічного розвитку України 1970 – початку 1980-х років підтверджується поданими нижче даними?
«У республіці, на яку припадало 2,6% території СРСР, було побудовано майже 40% атомних енергоблоків, продукувалося близько 40% усієї радянської сталі, 34% вугілля, 51% чавуну. ...частка промисловості, що працювала на споживчий ринок, становила 29%, тоді як у розвинутих країнах цей показник сягав 50–60% і більше».
Революція на граніті ( жовтень 1990 р.) це -
Про кого з громадських діячів йдеться в спогадах сучасника:
«... за своїм покликанням і з волі Божої - поет. Він поет не тільки неабиякий, а рідкісний своїм талантом і культурою. Доля призначила йому в житті ще й роль політв'язня ... »?
Яку позицію займало партійне керівництво УРСР на чолі з В. Щербицьким щодо реформаторського курсу М. Горбачова протягом 1985-1987 рр.?
Коли Верховна Рада УРСР затвердила «Декларацію про державний суверенітет УРСР»?
Спільні документи, видані та підписані країнами-учасницями процесу мирного врегулювання на Донбасі
Установіть послідовність подій.
А проведення польською владою політики «пацифікації»
Б проголошення незалежності Карпатської України
В утворення Організації українських націоналістів
Г утворення Української національної партії на Буковині
Установіть послідовність подій:
А заснування Збройних Сил України
Б обрання Президентом України В. Янукович
В підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС
Г Україна стала членом Ради Європи
Українська громадська група сприяння виконанню Гельсінських угод , яка виникла у 1976 р. мала мету:
Укажіть назви картосхем, які відображають територіальні межі державних об'єднань на українських землях протягом 1917-1919 рр.
Встановіть відповідність між історичними діячами та їхніми характеристиками
1 Іван Кожедуб
2 Олексій Берест
3 Василь Порик
4 Амен-Хан Султан
А український радянський військовик, Герой України, лейтенант Червоної Армії, що встановив, разом з Михайлом Єгоровим та Мелітоном Кантарією, Прапор Перемоги на даху німецького Рейхстагу о 21.50 30 квітня 1945.
Б національний герой кримськотатарського народу. Радянський льотчик-ас, учасник Другої світової війни. 30 червня 1945 року за успішне проведення 603 бойових вильотів, збиті особисто 30 літаків противника різних типів і 19 літаків ворога, збитих в групових боях, удостоєний звання двічі Героя Радянського Союзу. З 1947 до 1971 року — льотчик-випробувач. Заслужений льотчик-випробувач СРСР, єдиний радянський льотчик, який випробував понад 50 типів літальних апаратів: ним випробувано в повітрі 107 одиниць техніки.
В відомий під партизанськими псевдонімами «Базиль», «лейтенант Громовий» — активний учасник руху опору на теренах Франції упродовж Другої світової війни, командир партизанського загону, що боровся проти нацистських окупантів, лейтенант Червоної Армії, Герой Радянського Союзу.
Г радянський військовий та політичний діяч, двічі Герой Радянського Союзу, Герой Соціалістичної Праці, перший Маршал Радянського Союзу. У 1925—1940 роках нарком з військових і морських справ і нарком оборони СРСР. У 1953—1960 роках номінальний глава Радянської держави (Голова Президії Верховної Ради СРСР).
Обирався Депутатом Верховної Ради УРСР 1-го (1938—1947), 2-го (1947—1951), 3-го (1951—1955) та 4-го (1955—1959) скликань, а також протягом кількох скликань Депутатом Верховної ради Союзу Радянських Соціалістичних Республік.
Д радянський військовик українського походження, льотчик-винищувач, найрезультативніший ас в авіації Антигітлерівської коаліції за весь час Другої світової війни. На його рахунку 64 повітряні перемоги. Тричі Герой Радянського Союзу. Маршал авіації.
Встановіть відповідність між документами та датами їх появи:
А. 1954 р.
Б. 1956 р.
В. 1959. р.
Г. 1961 р.
Д. 1965 р.
1. "Утримання Криму для України породжувало велику кількість матеріальних, а також політико-ідеологічних проблем"
2. "Брежнєвська епоха ... розпочалася як спрямоване на модернізацію правління. Проте невдовзі вона стала рівнозначною квазісталінській реставрації..."
3. "Культ личности приобрел таких чудовищных размеров главным образом потому, что сам Сталин всячески поощрял и поддерживал возвеличение своей персоны.."
4. " Лукяненко Л. та Вірун С. погодили між собою тексти програми УРСС. Вони розгорнули організаційну роботу з розширення УРСС"
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома