Унаслідок Другої світової війни до складу УРСР увійшли українські землі, які в міжвоєнний період (1921—1938 рр.) перебували у складі:
До розгрому якої галузі науки привела перемога в 1940-х рр. так званого «лисенківського напрямку» — вчення Т. Лисенка?
Яку назву отримав ідеологічний наступ на радянське суспільство сталінського режиму після завершення Другої світової війни?
Перелік яких термінів і понять потрібно використовувати, характеризуючи процес радянізації західних областей України після Другої світової війни?
Із якою метою в Україні наприкінці 1940 – на початку 1950-х рр. було розгорнуто кампанії боротьби проти «космополітизму» та «низькопоклонства перед Заходом»?
До чого призвела ситуація, описана в джерелі?
«...Посуха, особливо у червні-липні, до всіх нещасть (бо треба було загоювати рани війни) додала ще й свої. Врожай зернових вийшов доісторичний..., тобто 1 ц посіяли, а зібрали 3 ц у кращому випадку. Та ще який тоді був обробіток ґрунту? Сяк-так, аби вкинути зерно в землю. Поля обробляли переважно кіньми-клячами, коровами, лопатами, сапами, а збирали косами та жіночими руками. Бо чоловіки лишилися напівкаліками...»
Хто очолив Академію наук УРСР в 1946 р.?
Фундатором національного кінематографа, автором шедеврів світового рівня «Звенигора», «Арсенал», «Земля» був
За фактами біографії назвіть відомого вченого: Народився у Києві, довгий час очолював Академію наук УРСР, започаткував зварювальні процеси у космосі і на великих глибинах.
В якому році з`явилася Постанова ЦК КПРС "Про подолання культу особи та його наслідків"?
Які надпрограми були реалізовані в роки хрущовської "відлиги"?
Сутність поняття «реабілітація»:
Які територіальні зміни УРСР відбулися у зв’язку з відзначенням 300-річчя входження України до складу Російської держави?
. Процес лібералізації суспільно-політичного життя в СРСР у період «відлиги»
1. Яку назву отримала лібералізація політичного режиму в СРСР за часів перебування при владі М. Хрущова:
Зміни у становищі депортованих кримських татар після XX з’їзду КПРС:
Укажіть, яку назву мала доповідь, з якою М. Хрущов виступав на ХХ з’їзді КПРС 1956р.:
5 березня 1953 р.
Прочитайте факти біографії історичного діяча й укажіть його.«Роки життя — 1907-1950. Український військовий і громадсько-політичний діяч. Член УВО-ОУН, в’язень польських тюрем. Головний командир УПА з 1943 р. Загинув у бою під Львовом».
Твори (твір), за які на адресу Володимира Сосюри в 1951 р. пролунала різка критика:
Категорія населення, яку комуністична влада називала «українськими буржуазними націоналістами»:
Псевдонім, який мав головнокомандувач УПА Роман Шухевич:
Яка територія була включена до складу УРСР у 1954 р.
Які аргументи були використані радянською владою на користь позитивного рішення щодо передачі Кримської області до складу УРСР
Реабілітація» – це
Чи відображено в уривках з історичних джерел окремі аспекти життя українського суспільства в період десталінізації (1953 – 1964 рр.)?
1. «…У рік, коли було одержано найбільший урожай, на цілині працювало понад 75 тисяч юнаків і дівчат з України. Сотні тисяч механізаторів і фахівців, мобілізованих у сільському господарстві багатьох регіонів, приїхали на цілину й організували радгоспи. …Українські механізатори організували 54 цілинних радгоспи…»
2. «Збирання кукурудзи важко піддавалося механізації й тому постійно доводилося мобілізовувати з міст сотні тисяч чоловік. Строки навчання у вузах пересувалися, а обсяг навчального матеріалу скорочувався, тому студенти
тепер мали ще один «кукурудзяний» семестр…»
Оберіть ознаки десталінізації в другій половині 50-х – першій половині 60-х років ХХ ст.:
Яка група репресованих сталінським режимом громадян України не підлягала реабілітації у роки «відлиги»?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома