В.І,Вернадський передбачив, що біосфера розвинеться в ноосферу ще:
Термін "ноосфера" було запропоновано в:
Автори терміну "ноосфера":
Ноосфера - це особлива "розумова" оболонка Землі, що розвивається поза біосферою....-це твердження В,І,Вернадського:
Ноосфера - це певний стан біосфери, за якого розумова діяльність людини стає визначальним фактором її розвитку- це твердження В,І,Вернадського:
Характерна риса ноосфери:
Для збереження екосистеми виділяють:
У 2015 р. побережжя США вразила своєрідна «епідемія зомбі» - спалах чисельності ..
«Людство, взяте в цілому, стає могутньою геологічною силою. І перед ним, перед його думкою та працею постає питання про перебудову біосфери в інтересах вільно думаючого людства як єдиного цілого».- це ознака виникнення:
НООСФЕРА - стан біосфери, за якого визначальним чинником стає.......людини, а характерною рисою -.......
. «Розум вводить у механізм земної кори нові потужні процеси, аналогічних яким до появи людини не було», - писав :
Рівність всіх людей. Ноосфера не може бути привілеєм якої-небудь однієї нації або раси- одна з передумов формування ноосфери за:
Локальне забруднення компонентів біосфери випереджає їх можливості природного самоочищення, внаслідок чого перетворені й змінені місця існування стають непридатними для життя- це ознака кризи:
За В,І,Вернадським організація сталого розвитку людської цивілізації може стати :
Отже, вчення про ноосферу стало основою нової картини світу, що спрямована передусім на знання як істину в пізнанні, на перегляд усієї сукупності традиційних світоглядних уявлень про місце і роль людини у природі.
У 1960 р. Аральське море було четвертим найбільшим озером світу, а до 2007 р. воно зменшилося до ..... від своїх колишніх розмірів.
В. І. Вернадський настільки високо оцінював ноосферні можливості цивілізації, що сформулював гіпотезу переходу людства до автотрофності (нині людина перебуває в становищі супергетеротрофа на планеті)- що це означає?
Після декількох років досліджень науковці зрозуміли, що причиною масового розмноження водоростей є прогрівання води й азотні добрива. Яке вчення може пояснити це явище?
. Основні ідеї про біосферу В. І. Вернадський сформулював у своїй найвідомішій праці :
Які ж саме положення вчення В. І. Вернадського про біосферу є особливо актуальними в сучасних умовах, коли техногенний вплив людини на природу досягнув чималих масштабів?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома