Прочитай текст дай відповідь на запитання.
Бетон - штучний камінь
Дивовижна річ єгипетські піраміди. Їх будував народ цілої країни впродовж багатьох років. Для цього потрібно було вирізати зі скель мільйони кам'яних блоків, надати їм правильну форму, перевезти їх в інше місце і скласти у величезну споруду. Недарма піраміди в давнину вважали одним із семи чудес світу. У Давньому Римі теж будували величезні споруди. Але для їх зведення не прикладали таких зусиль, тому що римляни придумали штучний камінь - бетон. Бетонний блок можна зробити будь-якої форми, його не треба обтісувати й вирізати зі скелі. Тож робота була простішою.
Який із цих каменів роблять штучно?
Прочитай текст та дай відповідь на запитання.
Слово "верблюд" походить від арабського слова "краса". Ця тварина є священною в північній Африці. І верблюд справді заслуговує захоплення . Тобі вже відомо, що він може не пити кілька діб. А чи знаєш ти, що верблюд може випити до 200 літрів води за один раз? Існує теорія, що вологу ця тварина зберігає у своїх горбах. Але це не так! У горбах накопичується жир, який допомагає знизити температуру всього тіла (вона становить від 34 градусів Цельсія вночі до 41 градуса протягом дня)
А ще ця тварина дивовижним чином може закрити свої ніздрі від вітру й піску, коли це необхідно.
Від якого арабського слова походить слово "верблюд"?
Що накопичують верблюди у горбах?
Прочитай текст та дай відповідь на запитання.
Припливи і риболовля
Двічі на добу рівень води в морі збільшується і двічі спадає. Це явище називають припливом і відпливом. Учені зовсім недавно зрозуміли причину цих явищ. Та люди використовували їх здавна, ще у кам'яному віці. Вони будували на мілині пастки з каменів і палок, і риба залишалася в них, коли вода відходила з відпливом.
Кого ловили люди кам'яного віку з допомогою припливу?
Прочитай текст та дай відповідь на запитання.
Улюблене заняття тисячів чоловіків - риболовля. Посидіти на березі з вудкою - що може бути краще! Зварити юшку, що пахне димком! А вдома розповісти рибальські історії, перебільшуючи зовсім трішки. Про хитрих карасів, велетенських карпів і лютих щук, про рибу, яка зірвалася з гачка. А потім заснути з мрією її зловити. Адже головний улов завжди попереду. Чи знаєш ти, що рибальському гачку 20 тисяч років? А ось рибальські сітки значно молодші. Їм лише 10 тисяч років.
Що давніше?
Скільки років рибальському гачку?
Про кого люблять розповідати рибалки?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома